Анотація. Методичний порадник містить практичні матеріали з питань організації та проведення методичної роботи з педагогічними працівниками закладів дошкільної освіти. Ці особливості: семінари-практики з використанням ділових метафоричних ігор. Порадник стає в нагоді керівників, викладачів-методистів закладів дошкільної освіти.
Зміст
- Передмова
- Методичні поради
- Метафорична ділова гра з викладачів закладу дошкільної освіти:
- «Інноваційні педагогічні технології у освітньому процесі: дві сторони застосування»
- «Усвідомлення місця нашого закладу дошкільної освіти в сучасному конкурентному середовищі»
- «Розвиток професійної компетентності педагогів у системі роботи з батьками»
- «Створення моделей партнерської взаємодії з сім’єю засобом інтерактивних форм роботи»
- «Як перетворити працівників на команду»
- «Слон і Моська»
- «Новенький»
- «Сором’язлива дитина»
- Додатки
- Казка «Царівна-жаба»
- Казка «Буратіно»
- Казка «Пані Метелиця»
- Казка «Два цапа»
- Байка Л. Глібова «Лебідь, шукає та рак»
- Байка «Слон і Моська»
- Казка «Гадке каченя»
- Казка Вохмяниної Т. В. «Казка про сором’язливість»
- Список використаних джерел
ПЕРЕДМОВА
Стрімки зміни – одна з основних характеристик сучасного суспільства. Інтенсивне впровадження прогресивних технологій у всьому житті зумовило безумовне вдосконалення людської діяльності. Різко зменшуйте час зменшення кількості нових ідей, знань, технологій у житті. Зростає потреба в нових формах освіти, навчання, вивчення навічок.
Сучасні зміни у професійній діяльності педагогічних працівників спонукають організаторів навчання з акцентування особливої уваги на технологіях професійного розвитку педагогічних працівників. У методичному пораднику розкрито актуальну технологію професійного розвитку педагогічних кадрів у системі педагогічної освіти. Методичний порадник містить комплекс практичних завдань для організації неформальної освіти педагогів.
Термін «метафорична гра» був представлений в педагогічному лексиконі. пед. наук, сертифікованим бізнес-тренером Жанною Зав’яловою у 2004 р. для пізнання особливого класу ділових ігор із загальної загальної класифікації ділових ігор. У власній практичній діяльності ми спробували трансформувати досвід Ж. Зав’ялової (застосування ділових ігор у сфері маркетингу та менеджменту) та приватного використання його під час вирішення педагогічних завдань, саме для організації та проведення семінарів з виборців.
Унікальність метафоричної гри з’являється в той час, що вирішує проблему якісного сюжету для проведення ділової гри береться метафора. Метафорою може служити казками, притчі, легендами, анекдотами, які за аналогією передають проблематику відносин головних героїв метафори та реальних проблем у роботі. Цей метод є носієм важливої інформації про внутрішній світ особистості та її взаємодії з навколишнім середовищем. Використовуючи метафори, можна активізувати творчі здібності учасників, зняти блоки та стереотипи, які, можливо, вже сформували при невдалих спробах вирішити проблему на практиці. Переключіть увагу учасників з бачення перешкоди на бачення можливостей.Проведення метафоричної ділової гри надає особливу важливість у заняттях, пробуджує нову запасну енергію у своїх учасників.
Як зробити навчання живим, захоплюючим та інтерактивним, коли немає взаємодії людей, чи потрібно навчитися приймати рішення, працюючи у своєму внутрішньому просторі? Завдяки діловій грі легко відвідати цю задачу.
Методичні поради.
У діловому грі тренер (вихователь-методист) виступає як модератор: він не дає нової інформації, рецептів і порад, а, організовуючи їх роботу в певному форматі, спонукає їх самих вирішувати свої проблеми, відповіді на ці питання, які провокують дитячий грі в них не було однозначної відповіді. Тренер у діловій грі виступає не як вчитель, а як організатор групового простору.
У діловій грі від тренера вимагається чітко формулювати інструкції, слідкувати за часом, стимулювати творчу активність учасників, грамотно проводити аналіз та узагальнення результатів гри.
Алгоритм метафоричної ділової гри досить простий.
- сформулюйте чітко проблему з реальним професійним життям;
- визначити ключові слова ключові слова ключові слова ключові слова ключові слова ключові слова ключові слова ключові слова ключові слова ключові слова ключові слова ключові слова ключові слова ключові слова ключові слова ключові слова ключові слова можна використовувати для використання цих ключових слів.
- віокремлюйте чинники мотивації, інтереси та бажання ключових суб’єктів проблем, проаналізуючи взаємодії між ними;
- вибрати для аналогічної складової казки, причі, анекдоту, історію, у якій головні герої були пов’язані зі схожими спільними, мотиваційними, зацікавленими або бажаннями;
- визначити кількість команд та їх ім’я, визначити ролі, необхідні для організації гри та розподілу їх між учасниками;
- формулюйте завдання для кожної команди з аналогії із завданням-проблемою з реального життя.
- скласти заключну таблицю (табл.1)
Таблиця 1
Казковий персонаж (його дія, вчинки) | Реальна ситуація | Думка автора (із вказівними сторінками тексту, що цитується, та вихідними класифікаційними даними) |
Дуже важливо, щоб обидві команди отримали схожі питання, і щоб ці питання були сформульовані позитивно. Про те, що в процесі проведення ділової гри важливі вивести учасників на варіанти рішень, не за варіантом проблем. Тепер метафорична ділова гра готова – залишилася їй лише провести.
«Інноваційні педагогічні технології у освітньому процесі: дві сторони застосування»
Мета: визначити позитивні сторони використання інноваційних педагогічних технологій у освітньому процесі закладу освіти таокреслити умови для цих педагогічних працівників, які застосовують їх у щоденному освітньому просторі.
Матеріал: маркери, аркуші паперу А-5, зображення до казки «Царівна-жаба»
І. Формулювання проблеми з реальним професійним життям
Модератор: На сьогоднішній день у нашому закладі дошкільної освіти існує проблема застосування інноваційних педагогічних технологій у щоденному освітньому процесі.
ІІ. Визначення ключових діяльнісних суб ‘ єктів проблеми
Модератор: Як ви думаєте, чи виправдовуєте цю проблему педагога нашого закладу? Що ви думаєте з цим введенням?
ІІІ. Віокремлено Чинник мотивації, цікавить те, що шукає ключові діяльніснего суб ‘ єкть проблеми, аналізуючи взаємозв’язок між ними
Модератор: Тема сьогоднішньої метафоричної ділової гри «Інноваційні педагогічні технології у світовому процесі: дві сторони застосування». Ми вислухали різні думки та рекомендації. Що з цієї допомоги, хто ні – покажи життя. А поки що пригадаймо чарівну народну казку «Царівна-жаба».
І V . Метафора для аналогії з використанням казку, де персонажі пов ‘ язані схожу мотивацію, інтереси та бажання
Модератор: Стрілу Івана-царенка, яку він випустив у пошуках наріченої, спіймала жаба. Тож Іван-царенко засмучений. Як ти думаєш чому?
Хочу зауважити, що поділити ситуацію складеться з обговорюваною проблемою: як Іван-царенко не може переглядати жабі прекрасну царівну, так і ви, педагоги, не шукають неінформації, можливо, навіть чує вас, а саме іноваційні педагогічні технології, всі їх найпопулярніші сторони та якість .
V. Збирання ролей, які необхідні для організації гри, з огляду на дібрану метафору, розподіляють їх між учасниками
Модератор: Отже, у цій казці – є Іван-царенко, який не бачить краси та приналежності наказується і лякається, що саме жаба, у повному значенні словника, стає його наріченою. І є жаба, яка приховує свою неперевершену красу, вміст під незвичним образом.
Побудемо і ми в цій казці. І створили дві команди чужим способом.
У кого слова пісні «Жили у бабусі….» згуртуйтесь біля першого столу.
У кого – «Несе Галя вода….» – біля іншого.
Отже, у нас дві команди.
V І. Формулювання завдання для кожної команди
І. Царівні-жаби – мають описи, чим приваблюють, чим захоплюють, або що позитивні при використанні інноваційних педагогічних технологій в закладах дошкільної освіти.
ІІ. Івані-царенки – для яких створюються інноваційні педагогічні технології в закладах дошкільної освіти
Завдання 1: за 10 хвилин команди мають розробити якомога більше варіантів виконання свого завдання, приймаючи всі ідеї, навіть найвищі та комісії.
Завдання 2: за10 хвилин команди готують себе представити свої ідеї, показуючи їх на аркушах ватману.
Модератор: пропоную проаналізувати чи збігається бачення команд. Давайте резюмуємо:
– Які ідеї збігаються?
– Що нового додала команда Іванів-царенків до бачення царівен-жаб?
– З якими ідеями царівен-жаб Івані-царенки не погоджуються або взагалі не згодні?
Модератор: Ми з вами розглянули, точніше знайомилися під час семінару з діючими технологіями. Пригадайте їх. Пропонуємо вас познайомитися так, щоб мотивувати критерії, щоб скасувати їх, приміряти до технологій з якими ви знайомими. Відповідають вони тому, що ви за себе визначили.
Пропонову із ваших допісів біля кожної технології відбирають те, що відповідає саме їй.
Завдання 3 : 10 хвилин команди відбирають свої ідеї, відображаючи їх на аркуші паперу.
Модератор: Пропоную проаналізувати:
- Яку технологію не реально застосувати в умовах нашого закладу? Чому?
- Чому саме ця технологія знайшла б місце в роботі з дітьми нашого закладу?
Модератор: Отож, підвожу підсумок нашої роботи з вами. Адже це було не просо гра, як ви зрозуміли, але ми реальні кроки щодо змін у освітньому процесі засобами інноваційних педагогічних технологій. Якщо ви прибули до висновку, що саме ця технологія знаходиться в освітньому процесі з дітьми нашого закладу. Тому ми можемо надіслати, що ми почнемо підключати та оновлювати освітній простір та процеси із використанням цієї технології.
«Усвідомлення місця нашого закладу дошкільної освіти в сучасному конкурентному середовищі »
Мета: визначити місце нашого закладу шкільної освіти в сучасному конкурентному середовищі та змінити його на краще.
Матеріал: маркери, аркуші паперу А-5, малюнки до казки «Золотий ключик або пригоди Буратіно»
І. Формулювання проблем з реальним професійним життям
Модератор: Яка сьогоднішній день у нашому закладі дошкільної освіти існує проблема ?
Так, головною проблемою нашого закладу є те, що в садочку багато вільних місць. І за допомогою причин до нас батьки не приводять своїх дітей.
ІІ. Визначення ключових діяльнісних суб ‘ єктів проблеми
Модератор: Як ви думаєте, чи це проблема адміністрації чи педагогіки нашого закладу? Що ви думаєте з цим введенням?
ІІІ. Віокремлено Чинник мотивації, цікавить те, що шукає ключові діяльніснего суб ‘ єкть проблеми, аналізуючи взаємозв’язок між ними
Модератор: Тема сьогоднішньої метафоричної ділової гри «Усвідомлення місця нашого закладу дошкільної освіти в сучасному конкурентному середовищі». Ми вислухали різні думки та рекомендації. Що з цієї допомоги, хто ні – покажи життя. А поки що пригадаймо чарівну казку «Золотий ключик або пригоди Буратіно».
І V . Метафора для аналогії з використанням казку, де персонажі пов ‘ язані схожу мотивацію, інтереси та бажання
Модератор: Буратіно ішов до школи, а шукає до театру. Як ти думаєш чому?
Хочу зауважити, що поділило ситуацію на склади і у нас. Дітей у нашому районі багато, а вони чому йдуть до інших закладів.
V. Збирання ролей, які необхідні для організації гри, з огляду на дібрану метафору, розподіляють їх між учасниками
Модератор: Одже, у цій казці є:
- «Буратино» – це сучасна дитина,
- «Школа» – це наш заклад дошкільної освіти,
- «Театр» – це всі приватні заклади,
- «Папа Карло» – це батьки.
Побудемо і ми в цій казці. І створили чотири команди чужим способом.
У вас є початок приказок і прислів’ї знайте їх другу частину. І згуртуйтесь біля столів.
«Вчення – світ, а невчення – тьма»
«Мудрій ніхто не вродився, а навчився»
«Здобудеш освіту – побачиш більше світу»
«Учись не до старості, а до смерті»
Отже, у нас є чотири команди.
V І. Формулювання завдання для кожної команди
І. «Буратіно» – напоїти, що потрібно сучасному дитині? Чим вони цікавляться? Що приваблює?
ІІ. «Школа» – що нам потрібно зробити?, Що запропонувати? щоб батьки обрали наш дошкільний заклад?
ІІІ. «Театр» – чим приваблюють батьків приватні заклади?
ІV. «Папа Карло» – що ми можемо зробити, щоб приватизувати батьків?
Завдання 1: за 10 хвилин команди мають розробити якомога більше варіантів виконання свого завдання, приймаючи всі ідеї, навіть найвищі та комісії.
Завдання 2: за 5-10 хвилин команди готуються представляти свої ідеї, відображаючи їх на аркушах ватману.
Модератор: пропоную проаналізувати чи збігається бачення команди. Давайте резюмуємо:
– Які ідеї збігаються?
Модератор: Ми з вами розглянули, під час семінару, деякі проблеми існують у нашому закладі
Модератор: Отож, можна зробити підсумок нашої роботи з вами. Ми з вами побачили і знайшли реальні кроки щодо змін у освітньому процесі та роботі ЗДО. Тому ми можемо надіслати, що ми почнемо підключати та оновлювати освітній простір та процеси нашої роботи.
«Розвиток професійної компетентності педагогів
у системі роботи з батьками »
Мета: підвищити розвиток професійної компетентності педагогів у системі роботи з батьками.
Матеріал: маркери, аркуші паперу А-5, малюнки до казок «Пані Метелиця»
І. Формулювання проблеми з реальним професійним життям
Модератор: Розвиток професійної компетентності педагогів у системі роботи з батьками є потребою часу.
Продуктивна компетентність – не просто змінена робота, а вперед, – можливість створення власного продукту, прийняття певних рішень, відсутність відповідальності за них, готовність та потреба у творчості.
Професійна компетентність педагога – поняття динамічного, багатогранного та багатоаспектного, яке змінює зміну у відповідності із процесами, що знаходяться у суспільстві та освіті.
Робота з батьками – складова і важлива частина діяльності педагога, яка включає до себе підвищення рівня педагогічних знань, змісту та навігації батьків. Родина – це середовище, у якому дитина отримує задатки фізичного та духовного розвитку, перше знання про оточуюче та суспільство, елементарні навігації та вміст у всіх видах діяльності.
В.А. Сухомлинський підкреслював, що завдання виховання та розвитку може бути успішним рішенням лише в тому випадку, якщо дитячий садок буде підтримувати зв’язок з родиною та використовувати її у своїй роботі.
Сьогодні у нашому закладі дошкільної освіти існує проблема застосування професійної компетентності у роботі з батьками.
ІІ. Визначення ключових діяльнісних суб ‘ єктів проблеми
Модератор: Що ви думаєте з цим приводом? Чи дійсно ми маємо таку проблему?
ІІІ. Віокремлено Чинник мотивації, цікавить те, що шукає ключові діяльніснего суб ‘ єкть проблеми, аналізуючи взаємозв’язок між ними
Модератор: Тема сьогоднішньої метафоричної ділової гри «Розвиток професійної компетентності педагогів у системі роботи з батьками». Ми вислухали різні думки. А поки що пригадаймо чарівну казку «Пані Метелиця».
І V . Метафора для аналогії з використанням казку, де персонажі пов ‘ язані схожу мотивацію, інтереси та бажання
Модератор: рідна дочка, називаємо її Варвара, хотіла лише подарунків, не намагаючись щось робити. А нерідна дочка, назвемо її Машенька, працювала не дивлячись на вагітні. Як ти думаєш чому?
Хочу зауважити, що поділило ситуацію на склади і у нас. Деякі педагоги працюють з батьками постійно, не слухаючи різні обставини (наприклад: короновірус, не надає можливості спілкуватися з батьками; постійна зайнятість; віддалення всіх сил на роботу з дітьми та ін.) Інші педагоги не можуть запропонувати достатню кількість уваги до роботи з батьками. Доступність деяких груп має відповідь та підтримку батьків, а також інших.
V. Збирання ролей, які необхідні для організації гри, з огляду на дібрану метафору, розподіляють їх між учасниками
Модератор: Відже, у цій казці – це Варвара (вихователі), яка не хотіла працювати, а очікувала лише подарунки. Це пані Метеця (батьки), який від нас очікує допомоги.
Побудемо і ми в цій казці. На столі лежать цукерки пригощаються. Тепер ми можемо ознайомитися із назвою цукерки. Ось у нас є дві команди.
V І. Формулювання завдання для кожної команди
І. Варвара – що потрібно робити вихованням, щоб батьки були зв’язані із співробітниками та задоволеними цінами?
ІІ. Пані Метелиця – що очікують від вихователя батьків?
Завдання 1: за 10 хвилин команди мають розробити якомога більше варіантів виконання свого завдання, приймаючи всі ідеї, навіть найвищі та комісії.
Завдання 2: за5-10 хвилин команди отримують себе, щоб створити свої ідеї, відображаючи їх на аркушах ватману.
Модератор: пропоную проаналізувати чи збігається бачення команд. Давайте резюмуємо:
– Які ідеї збігаються?
Модератор: Отож, я дійшов до висновок, що в процесі виховання дітей потребує залучення батьків, для того, щоб вони стали активними учасниками виховного процесу. Для ефективної взаємодії з батьками слід проводити різноманітні заходи та застосовувати їх до спільних дій.
«Створення моделей партнерської взаємодії
із сім’єю засобу інтерактивних форм роботи »
Мета: визначити місце нашого закладу дошкільної освіти в сучасному конкурентному середовищі та створити модель партнерської взаємодії з сім’єю засобом інтерактивних форм роботи.
Матеріал: маркери, аркуші паперу А-5, малюнки до казки «Два капки»
І. Формулювання проблем з реальним професійним життям
Модератор: У Державному національному програмі «Освіта. Україна ХХІ століття », Закони України« Про дошкільну освіту », Базовому компоненту шкільної освіти – Державне державне управління дошкільною освітою підкреслює значення родового виховання, передбачається взаємодія сімейного та суспільного виховання через створення для кожної дитини єдиного, дитячоцентричного виховного середовища. Ніні ефективність шкільної освіти пов’язана з організацією освітнього процесу засадів педагогіки партнерства. Це спонукає до оновлення змісту та форм співпраці педагогічних закладів дошкільної освіти з батьками вихованців. В основі взаємодії сучасного закладу дошкільної освіти із сім’єю покладеного співробітництва. Ініціатори встановлення таких співробітників мають візуалізацію педагогічних закладів дошкільної освіти, якщо вони професійно підготовлені до освітньої роботи, а, відже, розуміють, що її успішність залежить від рівня задоволеності та наступних вихованих дітей. Виховник повідомляє повідомлення, що співробітник потребує в ім’я дитини, і для цього потрібно переконати батьків.
Чи налагоджена така співпраця у нашому закладі дошкільної освіти? Чи можна сказати, що за сьогоднішній день це проблема?
Отож, узагальнюючи ваші трактування, можна сказати, що в закладах не достатня партнерська взаємодія із сім’єю .
ІІ. Визначення ключових діяльнісних суб’єктів проблем
Модератор: Як ви думаєте, це проблема адміністрації чи педагогів нашого закладу? Що ви думаєте з цим введенням?
ІІІ. Виокремлення чинників мотивації, інтереси та пошук ключових проблем діяльності суб’єктів, аналіз взаємодії між ними
Модератор: Отож, підсумовуючи, можна сказати, що доречною буде тема до сьогоднішньої метафоричної ділової гри «Створення моделей партнерської взаємодії із сім’єю засабу інтерактивних форм роботи». Кожен з вас мав право висловити власну думку та бачення. Що з цього стане доречним у роботі, а що ні – покажіть час.
А поки що пригадаймо казку «Про двох капків».
ІV. Метафора для аналогії з використанням казку, де персонажі пов’язані із схожою мотивацією, інтересами та бажаннями
Модератор: Два цапки зустрілися в місті та ніяк не можуть розробитись, бо білий цапок не хоче поступити сирому. Як ти думаєш чому? Отож, подібна ситуація складеться з відкритою проблемою: як дві шапки не можуть бути включені і вступити та розійтись у місті, так і в педагогах з батьками не завжди можна знайти партнерські зв’язки для блага дитини.
V.Обирання ролей, які необхідні для організації гри, з огляду на дібрану метафору, розподіляють їх між учасниками
Модератор: Отож, у цій казці – це сірій капок, який не хоче, щоб хтось не хотів приступити до цього, і визначити себе переможеним. І є білий цапок – хто не хоче вважати себе слабким.
Побудемо і ми в цій казці. І створили дві команди чужим способом. У вас є початок приказок і прислів’ї знайте їх другу частину. І згуртуйтесь біля столів.
«Вчення – світ, а невчення – тьма»
«Здобудеш освіту – побачиш більше світу»
Отже, у нас є дві команди.
VІ. Формулювання завдання для кожної команди
І. Сірій цапок (батьки) – мають визначити, де вони (батьки) вважають, що можуть стати статичними педагогічними партнерами.
ІІ. Білий цапок (педагоги) – визначити, в якому напрямі роботи ви шукаєте батьківських партнерів.
Завдання 1: за 10 хвилин команди мають розробити якомога більше варіантів виконання свого завдання, приймаючи всі ідеї, навіть найвищі та комісії.
Завдання 2: за 5-10 хвилин команди готуються представляти свої ідеї, відображаючи їх на аркушах ватману.
Модератор: пропоную проаналізувати чи збігається бачення команди. Давайте резюмуємо:
– Які ідеї збігаються?
Модератор: Отож, ми з вами визнали ідеї партнерства, які є спільними і зі сторонами педагогів, і зі сторонами батьків. Щоб ідеї втілити в роботу, потрібно відмовитись від роботи, створити інструмент за допомогою якого (педагоги) налагодити роботу. Пропоную, вам (групу, яка представляє батьків та педагогів) дібрати сучасні форми співробітників з батьками для упорядкування партнерської взаємодії.
Модератор: Можна зробити висновок, що для налагодження партнерської взаємодії із сім’єю (батьками) використовуватиме інтерактивні форми роботи, які представляють.
«Як перетворити працівників на команду»
Мета: формування у учасників семінару навігатора ефективної взаємодії, розвиток професійного прагнення.
Матеріал: маркери, аркуші паперу А-5, малюнки до байки «Лебідь, Щука і Рак»
І. Формулювання проблем з реальним професійним життям
Модератор: Колір дії співробітників не приєднується між собою, коли кожен має особливе меню, а також його начхати, коли немає довіри та підтримки, працює дуже складно… Тобто можна, звичайно, працювати і так. У декого чудово виходити, а головне – весело! Але результат, скоріш за все, не буде. Щоб він з’явився, не вистачало по старому натисканню кожного в своїх бітах, потрібно створити зусилля, як правило, натовпу оцінювачів робочих місць перетворити в команду!
Професійна команда – самокероване об’єднання працівників, пов’язаних спільною професійною службою, з чітко розподіленими між ними функціями, які можуть приєднатися до змін.
Але трапляється так, що і в професійному колективі немає команд. Скажімо, позитивний клімат спілкування є, всі люблять поговорити, чудові візити у справах одного, особливо сімейних, і від роботи якось не йде в лад. Якщо це часто трапляється, коли колектив є налагодженою системою емоційної підтримки, але при цьому він не може бути запропонований вирішити питання професійних завдань, за відсутності систем співпраці. На одних похвалах і симпатіях один до одного далеко не заїдеш.
Сьогоднішній день у нашому закладі дошкільної освіти існує така проблема .
ІІ. Визначення ключових діяльнісних суб ‘ єктів проблем
Модератор: Що ви думаєте з цим приводом? Чи дійсно ми маємо таку проблему?
ІІІ. Віокремлено Чинник мотивації, цікавить те, що шукає ключові діяльніснего суб ‘ єкть проблеми, аналізуючи взаємозв’язок між ними
Модератор: Тема сьогоднішньої метафоричної ділової гри «Як перетворити працівників у команду». Ми вислухали різні думки. А поки що пригадаймо, як цю ситуацію чудово описав Леонід Глібов у байці «Лебідь, Щука і Рак»!
І V . Метафора для аналогії з використанням казку, де персонажі пов ‘ язані схожу мотивацію, інтереси та бажання
Модератор: У байці лебідь, рак та пошук вправи в одному візі, щоб визначити його у визначеному місці. Але лебідь – рветься в хмари, рак – задкує назад, а щука тягне вниз. Вони тягли віз у різних боках і не могли бути зручними з місця.
V. Збирання ролей, які необхідні для організації гри, з огляду на дібрану метафору, розподіляють їх між учасниками
Модератор: Відже, у цьому байці є:
Рак – вихователі,
Щука – вузькі спеціалісти,
Лебідь – адміністрація.
Побудемо і ми в цій байці. Сьогодні присутні всі учасники педагогічного процесу, тому що ми маємо роль. Адміністрація стає вузькими спеціалістами, вихователі – адміністрацією, а вузькі спеціалісти – вихователями.
V І. Формулювання завдання для кожної команди
І. Рак – що потрібно робити вихованню, щоб віз зручніше з місця?
ІІ. Лебідь – що потрібно робити адміністраціями, щоб зручніше вибирати місця?
ІІІ. Щука – що потрібно робити вузьким спеціалістам, щоб бути зручним з місця?
Завдання 1: за 10 хвилин команди мають розробити якомога більше варіантів виконання свого завдання, приймаючи всі ідеї, навіть найвищі та комісії.
Завдання 2: за 5-10 хвилин команди отримують себе, щоб створити свої ідеї, відображаючи їх на аркушах ватману.
Модератор: пропоную проаналізувати чи збігається бачення команд. Давайте резюмуємо:
– Які ідеї збігаються?
Модератор: А від тепер можна й підсумки підбити. Команда є більш ефективним способом організації праці порівняно з іншими. І ми з вами знайшли багато вирішених спільних проблем. Працівники, які можна довірити виконанням складних завдань, інші – будуть чудовими виконавцями після певних вказівок. Це працівники, котрі потребують просунення до кар’єрних схожих договорів. У такому випадку, коли колективні працівники підтримують одного і формують команду.
«Слон і Моська»
Мета: поважати одного, тримати субординацію, допомагати вибирачам, які щось приїжджали.
Матеріал: маркери, аркуші паперу А-5, малюнки до байків І.Крилова «Слон і Моська»
І. Формулювання проблем з реальним професійним життям
Модератор: На сьогоднішній день у нашому закладі дошкільної освіти існує проблема – спілкування колег.
ІІ. Визначення ключових діяльнісних суб ‘ єктів проблем
Модератор: Як ви думаєте, чи це проблема нашого закладу? Що ви думаєте з цим введенням?
ІІІ. Віокремлено Чинник мотивації, цікавить те, що шукає ключові діяльніснего суб ‘ єкть проблеми, аналізуючи взаємозв’язок між ними
Модератор: Тема сьогоднішньої метафоричної ділової гри «Спілкування». Ми вислухали різні думки. А зараз пригадаймо байку Івана Крилова «Слон і Моська».
І V . Метафора для аналогії з використанням казку, де персонажі пов ‘ язані схожу мотивацію, інтереси та бажання
Модератор: У байці «Слон і Моська» є два протилежних одного (за розміром, вихованням, розумом) головних персонажів. Перший з них – це Слон, важливий, великий, авторитетний. Він просто йде своєю дорогою і не звертає уваги на те, хто гавкає на його зниження. При цьому він зберігає свою гідність та важливість. Але увагу вона хоче вирішити не тоді, коли кім задіється, виявити своїх людей і тварин, так як, за її думку, така поведінка виставляє її дуже сміливо і сильно. Незважаючи на те, що виявляє так не розглядається, тому поведінка Москі створюється в них не повагу, а глузування.
Хочу зауважити, що поділило ситуацію на склади і у нас. Одні вихователі зневажають інших, а інші намагаються привернути себе до важливих різних методів.
V. Збирання ролей, які необхідні для організації гри, з огляду на дібрану метафору, розподіляють їх між учасниками
Модератор: Відже, у цьому байці є:
- «Слон» – це вихователь найвищого, досвідченого, авторитетного.
- «Моська» – це вихователь – новочок.
Побудемо і ми в цій байці. І створили дві команди чужим способом. На столі лежать частинки пазлів, вибирайте їх. Отже, у нас є дві команди.
V І. Формулювання завдання для кожної команди
І. «Слон» – Як потрібно поводитися, що робити вихователям відновленими до новачків?
ІІ. «Моя» – Що потрібно робити, щоб побачити, оцінити досвідчені вихователі?
Завдання 1: за 10 хвилин команди мають розробити якомога більше варіантів виконання свого завдання, приймаючи всі ідеї, навіть найвищі та комісії.
Завдання 2: за 5-10 хвилин команди готуються представляти свої ідеї, відображаючи їх на аркушах ватману.
Модератор: пропоную проаналізувати чи збігається бачення команди. Давайте резюмуємо:
– Які ідеї збігаються?
Модератор: Ми з вами розглянули, під час семінару, деякі проблеми існують у нашому закладі.
Модератор: Отож, можна зробити підсумок: хоч шумом навколо себе і можна створити будь-яку якість оточуючих, але проникливих людей всі ж знають, чого вартий весь цей шум. Люди, подібні Моську, можуть створити навколо себе ажіотаж, але розумні розберуться, що за цим стоїть. Тому маю надіслати, що ми почнемо підключитися.
«Новенький»
Мета: навчити вихователів використовувати метафоричні ігри у роботі з дітьми.
Матеріал: маркери, аркуші паперу А-5, малюнки до казки «Гідке каченя»
І. Формулювання проблем з реальним професійним життям
Модератор: Сьогоднішнього дня у нашому закладі дошкільної освіти в більшості старших груп прийшли листопади дітей та виникла проблема не прийняття цих дітей.
ІІ. Визначення ключових діяльнісних суб ‘ єктів проблем
Модератор: Як ви думаєте, чи це дійсно проблема? Що ви думаєте з цим введенням?
ІІІ. Віокремлено Чинник мотивації, цікавить те, що шукає ключові діяльніснего суб ‘ єкть проблеми, аналізуючи взаємозв’язок між ними
Модератор: Тему сьогоднішньої метафоричної ділової гри, яку ви можете використовувати у роботі з дітьми «Новенький». Ми вислухали різні думки. А зараз пригадаймо казку Г. Х. Андерсана «Гідке каченя».
І V . Метафора для аналогії з використанням казку, де персонажі пов ‘ язані схожу мотивацію, інтереси та бажання
Для освітлення в пам’яті цього казку я вам частину прочитав. Яка проблема виникла у каченяти? Так, його не сприймали інші птахи двору.
V. Збирання ролей, які необхідні для організації гри, з огляду на дібрану метафору, розподіляють їх між учасниками
Модератор: Відже, у цій казці є:
- «Гидке каченя» – це дитина, яку не сприймають у групі.
- «Птахи» – це діти, які за певних причин не приймають новеньку дитину.
Побудемо і ми в цій казці. І створили дві команди чужим способом. Вирішивши приклади, які ви бачите, віднайдіть картинку, на зображених частинах фото птахів або каченя. Зібравши її ви розумієте до якої команди ви лежите. На столі лежать частинки пазлів, вибирайте їх. Отже, у нас є дві команди.
V І. Формулювання завдання для кожної команди
І. «Гидке каченя» – Навіщо «Птахи» ведуть себе в цю ситуацію, для чого? Що відчувають птиці, коли так чинять? Правильно це чи ні?
ІІ. «Птахи» – Як ви почували себе гідку каченя в цій ситуації? Як йому бути, що робити? Як ви вважаєте, чи правильно він вчинив?
Завдання 1: за 10 хвилин команди мають розробити якомога більше варіантів виконання свого завдання, приймаючи всі ідеї, навіть найвищі та комісії. (Дорослі пишуть відповідь, а діти відповідають).
Завдання 2: за 5-10 хвилин команди створюють свої ідеї, відображаючи їх на аркушах ватману (для дорогих, а дітям, які допомагають створювати висновки).
Модератор: пропоную проаналізувати чи збігається бачення команди. Давайте резюмуємо:
– Які ідеї збігаються?
Модератор: Ми з вами розглянули, під час семінару, проблему якості виникла в нашому закладі.
Модератор: Отож, можна зробити підсумок, що метафоричну гру можна використовувати у роботі з дітьми, склавши яку сьогодні з вами побачили. Тоді можна надіслати, що ми почнемо впроваджувати цей метод у роботі з дітьми.
«Сором’язлива дитина»
Мета: навчити вихователів працювати із сором’язливими дітьми
Матеріали: маркери, аркуші паперу А-5, малюнки до авторської казки «Казка про сором’язливість» Вохмянина Т. В.
І. Формулювання проблем з реальним професійним життям
Модератор: Сьогоднішнього дня у нашому закладі дошкільної освіти в більшості груп є сором’язливі діти та зрозуміла проблема, як з ними працювати? Дітина в групі боїться підійти до однолітків, включити в гру, попросити іграшку, вранці в групу прийти, опустивши голову і весь час ледь її чутно.
ІІ. Визначення ключових діяльнісних суб ‘ єктів проблем
Модератор: Як ви думаєте, чи це дійсно проблема? Що ви думаєте з цим введенням?
ІІІ. Віокремлено Чинник мотівації, інтерешьте того пошук ключовими діяльніснего суб ‘ єкть проблеми, аналізуючь взаємозв’язкі між ними
Модератор: Тема сьогоднішньої метафоричної ділової гри «Сором’язлива дитина» . Ми вислухали різні думки. А зараз хочу прочитати вам авторську казку «Казка про сором’язливість» Вохмянина Т. В.
І V . Метафора для аналогії з використанням казку, де персонажі пов ‘ язані схожу мотивацію, інтереси та бажання
Яка проблема виникла у чоловіків?
V. Збирання ролей, які необхідні для організації гри, з огляду на дібрану метафору, розподіляють їх між учасниками
Модератор: Відже, у цій казці є:
- «Чоловік» – це сором’язлива дитина.
- «Промінчик» – це вихователь, який бажає допомогти сором’язливим
Побудемо і ми в цій казці. І створили дві команди чужим способом. На папері написано риси характеру сором’язливої та звичайної дитини. Виберіть їх, і з’єднайте. Отже, у нас є дві команди.
V І. Формулювання завдання для кожної команди
І. «Чоловік» – для яких людей перетворюється на соромісію і буде мало спілкуватися з оточуючими?
ІІ. «Промінчик» – що потрібно зробити Промінчику, щоб люди поставили товариші товаришів та переходи
Завдання 1: за 10 хвилин команди мають розробити якомога більше варіантів виконання свого завдання, приймаючи всі ідеї, навіть найвищі та комісії.
Завдання 2: за5-10 хвилин команди готуються представляти свої ідеї, відображаючи їх на аркушах ватману.
Модератор: пропоную проаналізувати чи збігається бачення команди. Давайте резюмуємо:
– Які ідеї збігаються?
Модератор: Ми з вами розглянули, під час семінару, проблему якості виникла в нашому закладі.
Модератор: Відже, ми на семінарі розібрались як можна допомогти сором’язливим дітям. Може надіслати, що ми почнемо впроваджувати натиснуте знання в роботі з дітьми.
Published: Dec 2, 2020
Latest Revision: Dec 2, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-950210
Copyright © 2020