by Nadia
Copyright © 2020
Растрове зображення — зображення, яке являє собою сітку (раст), зазвичай прямокутну, пікселів відображених на моніторі, папері та інших відображальних пристроях і матеріалах.
Характеристиками растрового зображення є:
-
Кількість пікселів — зазвичай вказують кількість пікселів по ширині і висоті (наприклад, 1024 × 768, 1920 × 1080)
-
Кількість використовуваних кольорів або глибина кольору (обсяг пам’яті в бітах, що використовуються для одного пікселя);
-
Колірний простір — RGB, XYZ, YcbCr та ін;
-
Роздільна здатність — довідкова величина, яка вказує на рекомендований розмір зображення.
Растрові зображення редагують за допомогою растових графічних редакторів. Створюються растрові зображення фотоапаратами, сканерами, безпосередньо в растровому редакторі, також шляхом експорту(растеризацією) з векторного редактора або у вигляді знімків екрану.
Графічні формати
Докладніше: Графічні формати
Растрові зображення зазвичай зберігаються в стислому вигляді. Залежно від типу стиснення може бути можливо або неможливо відновити зображення в точності цим, яким воно було до стиснення (стиснення без втрат або стиснення з втратами відповідно). Наприклод само в графічному файлі може зберігатися додаткова інформація: на тему творця файлу, фотокамері і її налаштуваннях, кількості точок на дюйм при друку та ін.
Стиснення без втрат
Використовує алгоритми стиснення, засновані на зменшенні надмірності інформації.
BMP або Windows Bitmap — зазвичай використовується без стиснення, хоча можливо використання методу RLE.
GIF (Graphics Interchange Format) — формат, який витісняється PNG та підтримує не більше 256 кольорів одночасно. Усе ще популярний крызь підтримку анімації, яка відсутня в чистому PNG, хоча програмне забезпечення дедалі більше підтримує формат APNG.
PCX — застарілий формат, що дозволяв добре стискати прості зображення.
PNG (Portable Network Graphics).
TIFF підтримує великий діапазон зміни глибини кольору, різні колірні простору, різні опції стиснення (як з втратами, наприклад і без) і ін.
RAW зберігає інформацію, безпосередньо одержувану з матриці цифрового фотоапарата або аналогічного пристрою без застосування до неї будь-яких перетворень, а також зберігає інформацію на тему налаштування фотокамери. Дозволяє уникнути втрати інформації при застосуванні до зображення різних перетворень (втрата інформації відбувається в результаті округлення і виходу кольору пікселя за межі допустимих значень). Використовується при зйомці в складних умовах (недостатня освітленість, неможливість виставити баланс білого і т. п.) Для подальшої обробки на комп’ютері (зазвичай в ручному режимі). Зручно всі напівпрофесійні і професійні цифрові фотоапарати дозволяють зберігати зображення у форматі RAW. Формат файлу залежить від моделі фотоапарата, єдиного эталону не існує.
-
ВМР (англ. BitMap image — бітова карта зображення) —зображення зберігається без втрати якості, тому розміри цих файлів досить великі. Стандартне розширення імен файлів цього типу — bmp.
-
JPEG (англ. Joint Photographic Expert Group — об’єднана експертна група в галузі фотографії) — розмір графічних файлів зменшується за рахунок втрати частини даних i погіршення якості зображення.Стандартні розширення імен файлів — jpg або jpeg.
-
GIF (англ. Graphics Interchange Format — графічний формат для обміну) — призначено для зберігання зображень, що мають до 256 кольорів (наприклад, мальовані ілюстрації), а також анімованих зображень. Стандартне розширення імен файлів — gif.
-
PNG (англ. Portable Network Graphic — портативна мережева графіка) — файли цього формату мають невеликий розмір без погіршення якості зображення. Стандартне розширення імен файлів цього типу png.
-
TIFF (англ. Tagged Image File Format — теговий формат файлів зображень) — зберігає зображення без втрати якості, використовується в поліграфії, під час сканування зображень. Як і файли формату ВМР, мають великі розміри. Стандартне розширення імен файлів цього формату — tif або tiff.
Jpeg Gif Png
Векторна графіка — це графіка, де базовим елементом є лінія, яка описується математичною формулою. Таке представлення даних компактніше, але побудова об’єктів супроводжується неперервним перерахунком параметрів кривої у координати екранного або друкованого зображення.
Лінія є елементарним об’єктом, якому притаманні певні властивості: форма, товщина, колір, тощо. Будь який об’єкт (прямокутник, еліпс, текст і навіть пряма лінія) сприймається як криві лінії.
Векторні об’єкти завжди мають шлях, що визначає їх форму. Якщо шлях є замкненим, тобто кінцева точка співпадає з початковою, об’єкт має внутрішню ділянку, яка може бути заповненою кольором або іншими об’єктами.
Всі шляхи містять дві компоненти: сегменти та вузли.
– Шлях являє собою маршрут, що з’єднує початкову та кінцеву точку.
-
AI (англ. Adobe Illustrator) — стандартний формат файлів редактора векторної графіки Adobe Illustrator. Файли мають розширення імені аі.
-
CDR (англ. CorelDRaw) — стандартний формат файлів векторного графічного редактора CorelDraw. Файли даного формату можуть мати розширення імені cdr або cdt.
-
SVG (англ. Scalable Vector Graphics — векторна графіка, що масштабується) — універсальний формат, який має широке застосування під час створення креслень і веб-сайтів. Стандартне розширення імен файлів — svg.
-
WMF (англ. Windows MetaFile — метафайл Windows) — універсальний формат для програм, що працюють в операційній системі Windows. Використовується для зберігання колекції графічних зображень Microsoft WMF Clip Gallery. Можливі розширення імен файлів — wmf, emf, wmz, emz.
-
ODG (англ. OpenDocument Graphic file — графічний файл відкритих документів) — формат файлів векторної графіки, що використовується програмою LibreOffice Draw.
SvgWmfAl
Універсальні формати графічних файлів:
PDF (англійською Portable Document Format) — портативний формат документу розроблено для роботи з пакетом програм Acrobat. У цьому форматі можна зберегти зображення і векторного, і растрового формату, текст з великою кількістю шрифтів, гіпертекстові посилання і навіть налаштування друкарського пристрою. Розміри файлів досить малі. Дозволено лише перегляд файлів, редагування зображень у цьому форматі неможливе.
EPS (англійською Encapsulated PostScript) — інкапсульований постскриптум) – формат, підтримуваний програмами для різних операційних систем. Рекомендують для друку і створення ілюстрацій у настільних видавничих системах. Цей формат дозволяє зберегти векторний контур, який обмежуватиме растрове зображення.
Published: Oct 23, 2020
Latest Revision: Oct 23, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-921621
Copyright © 2020