План
- Поняття про персональний комп’ютер.
- Апаратне забезпечення ПК.
- Програмне забезпечення ПК.
- Загальний принцип роботи ПК.
- Одиниці вимірювання інформації.
- Зовнішня пам’ять.
- Пристрої введення-виведення інформації.
- Поняття про файлову структуру.
Персональний комп’ютер (ПК) – призначений для обслуговування одного користувача, одного робочого місця та дозволяють виконувати найрізноманітніший клас задач.
Всі персональні комп’ютери за розмірами поділяють на:
– настільні (desktop) – використовуються в приміщеннях для обладнання робочих місць; забезпечують широкі функціональні можливості .
– блокнотні (notebook) або портативні – призначені для використання в поїздках. Забезпечують скорочені функціональні можливості. Особливо це стосується застосування різноманітних периферійних пристроїв .
– електронні секретарі, електронні довідники (PDA, Personal Digital Assistant), як правило, вміщаються в кишені, можна легко тримати в руці. Набір функцій дає змогу виконувати записи текстів, деякі обчислення, вести розклад, телефонний довідник.
- Програмне забезпечення ПК
Програмне забезпечення – сукупність програм, процедур і правил, а також документація, що стосуються функціонування системи оброблення даних.
Комп’ютерна програма – запис алгоритму розв’язання задачі у вигляді послідовності команд або операторів мовою, яку розуміє комп’ютер. Програмне забезпечення ПК поділяють на такі основні класи:
– операційна система та сервісні програми;
– інструментальні мови і системи програмування;
– прикладні системи.
Операційна система і сервісні програми
Операційна система (ОС) – сукупність програмних засобів, основними функціями яких є керування апаратними ресурсами обчислювальної системи та забезпечення діалогу між користувачем та комп’ютером. Ядро ОС доповнюється набором сервісних програм (утилітами). За їх допомогою виконують архівацію та розархівацію файлів, початкову розмітку магнітних дисків, запис компакт-дисків, виявлення та ліквідацію вірусів тощо Операційна система і сервісні програми потрібні для роботи кожного комп’ютера. Вони, як правило, постачаються разом із ним незалежно від сфери застосування. У наш час найбільшого поширення набули такі ОС: Windows, Linux, OS/2 тощо.
Програма і дані. Дані – це сигнали інформації, що запам’ятали у вигляді байтів і записані у вигляді файлів. Коли дані треба обробляти, вони викликаються в оперативну пам’ять на тимчасове зберігання.
Для роботи з даними існує спеціальна мікросхема, яка називається мікропроцесором або просто процесор. Процесор – це серце комп’ютера. Для того, щоб процесор знав, що і з якими даними треба зробити, він повинен безперервно отримувати потік інструкцій (команд). Інструкції процесора записані в програмах. Програма – це впорядкований набір інструкцій. Файли, в яких записані програми, називаються програмними файлами.
Час виконання інструкцій вимірюється в тактах. Кількість інструкцій, які процесор може виконати за одну секунду, залежить від його тактової частоти. Вона вимірюється в мегагерцах (Мгц). Один мегагерц – це мільйон тактів в секунду. Чим більше тактова частота процесора, тим швидше він працює.
Published: Oct 15, 2020
Latest Revision: Oct 15, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-917764
Copyright © 2020