Loading Book...
КИЇВСЬКИЙ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИЙ КОЛЕДЖ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Бізнес-план майбутньої юридичної професії (нотаріальна діяльність)
Заголовок
Історія бізнесу (Нотаріальна діяльність). 3
Опис послуг, що будуть надаватися та хто може здійснювати нотаріальну діяльність. 3
Структура та команда нотаріальної фірми. 4
Структура бази даних клієнтів. 4
Початкові дії на шляху до створення фірми. 5
Шмегельська Вікторія, студентка 2-го курсу Київського фінансово-економічного коледжу національного університету державної податкової служби України, спеціальність «Правознавство»
Запровадження
Кожен правознавець, починаючи свою діяльність у тій чи іншій сфері, повинен чітко уявляти потреби у майбутніх матеріальних, трудових та інтелектуальних ресурсах, джерела їх отримання, і навіть вміти чітко розраховувати ефективність їх використання їх у процесі роботи фірми або організації.
У ринковій економіці правовики не зможуть домогтися стабільного успіху, якщо не скласти чіткий план своєї діяльності, постійно збирати і акумулювати інформацію, як про стан цільових ринків, та і про власні перспективи та можливості.
Мета розробки-бізнес плану
Метою розробки бізнес-плану є планування юридичної діяльності, а саме нотаріальної фірми на найближчий період часу, відповідно до потреб держави та народу.
Головна перевага бізнес-планування у тому, що правильно складений бізнес-план показує розвиток фірми, відповідає на потрібне запитання починаючого юриста: «Чи матиме це успіх і чи варто вкладати сили та витрачати час?»
Історія бізнесу (Нотаріальна діяльність)
Нотаріус – слово іншомовного походження, яке в дослівному перекладі з латинського notarius означає писар, секретар. В сучасному розумінні нотаріус – це службова особа, яка засвідчує, оформляє різні юридичні акти (договори, заповіти, довіреності тощо
Нотаріальна діяльність є необхідним елементом, невід’ємною частиною у ланцюжку юридичних дій та процедур, що здійснюються системно у всіх напрямах правової практики. Іноді нотаріальну діяльність називають за її змістом засвідчу-вальною діяльністю, що дійсно розкриває її функціональне призначення та сутність, як окремого виду юридичної роботи. І, говорячи про значення засвідчувальної діяльності, слід згадати, що повсякденна потреба в ній обумовила надання права на здійснення нотаріальних дій іншим органам та посадовим особам, які не входять до системи органів нотаріату.
Основні завдання по здійсненню нотаріальної діяльності покладаються на нотаріат, під яким розуміють систему органів та посадових осіб, на які покладено обов’язок посвідчувати права а також факти, що мають юридичне значення, та чинити інші нотаріальні дії, передбачені законодавством, з метою надання їм юридичної вірогідності. Посадові особи нотаріату називаються нотаріусами, а їх дії нотаріальними.
Наявність приватних нотаріальних контор зовсім не передбачає, що вони працюють кожна на свій лад та виключно на свій інтерес, з припущенням різного роду відхилень у своїй роботі.
Приватне у юридичній діяльності не повинно асоціюватися з протиправним. Інакше в такому разі під сумнів можна поставити і діяльність адвокатури, яка має недержавний характер.
Опис послуг, що будуть надаватися та хто може здійснювати нотаріальну діяльність.
Нотаріус – це особа, що діє від імені держави, незалежно від того чи обіймає посаду у державній установі чи здійснює приватну нотаріальну діяльність.
Всі нотаріуси можуть здійснювати наступне:
- Завірення угод та договорів (договір купівлі-продажу, дарчу на житлову нерухомість, заповіт, довіреність тощо)
- Видача свідоцтва на право спадщини;
- Завірення справжність документів, їх копій чи виписок з них;
- Засвідчувати справжність підпису на офіційних паперах;
- У процесі вчинення певних нотаріальних дій, фахівець роз’яснює сторонам їх права і обов’язки, розповідає про можливі наслідки цих дій.
- Може підготувати попередній зразок заяви або угоди між окремими особами або організаціями, підготувати копію документа або його частини (виписки).
Хто має право працювати нотаріусом?
Працювати нотаріусом має право людина, яка отримала диплом юриста, пройшов стажування в нотаріальній конторі протягом року, і склав іспити на підтвердження кваліфікації і має ліцензію. Подальше працевлаштування не складає труднощів. Нотаріус, який працює за фахом, не має права займатися будь-якою інший підприємницькою діяльністю, але може викладати .
Структура та команда нотаріальної фірми.
- Директор (є власником та здійснює управління фірмою та її працівниками)
- Заступник директора (є правою рукою керівника)
- Секретар (можна вважати другий заступник, здійсню всі доручення керівника)
- Нотаріуси (3 особи, здійснюють безпосередньо нотаріальну діяльність та надають послуги громадянам, які цього потребують)
- Помічники нотаріусів (іншими словами секретарі, які ведуть базу даних клієнтів та забезпечують їх інформування та інформування нотаріуса)
- Бухгалтер (займається фінансовими питаннями фірми)
- Юрисконсульт (здійснює методичне керівництво правової роботи на фірмі, надає правову допомогу структурним підрозділам)
-
Структура бази даних клієнтів
Однією з найважливіших умов забезпечення ефективного функціонування будь-якої організації є наявність розвиненої автоматизованої інформаційної системи (АІС). Під АІС розуміють усі системи, реалізують автоматизований збір, обробку та маніпулювання даними і які включають технічні засоби обробки даних, програмне забезпечення й навіть обслуга. обчислювальну систему, одну чи кількаБД, систему управління базами даних (>СУБД) й створили набір прикладних програм (ПП).
Основними з пунктів, які будуть в казані в базі даних клієнтів є:
- ПІБ
- Вік
- Стать (ж/ч)
- Сімейний стан (одружений(на)/неодружений(на))
- Місце проживання (На даний час)
- Місце реєстрації
- Місце роботи
- Посада
- Дохід
- Проблема
- Мета звернення
- Контакти
Початкові дії на шляху до створення фірми
- Отримання ліцензії на здійснення нотаріальної діяльності.
- Оренда приміщення, де буде розташовуватись фірма.
- Взяття на роботу освічених осіб, а отже, проведення співбесід, що допоможуть вибрати найталановитіших.
- Рекламування фірми та гідний початок роботи.
- Зафіксувати хорошу репутацію фірми, шляхом надання професійних послуг клієнтам.
- Вийти на новий рівень діяльності, розширити свою повноваження та штат працівників.
Стартовий капітал – 60 тис. грн.
Початковий штат фірми – 10 осіб.
Початкові витрати – оренда приміщення, реклама.
Фінансування та інвестиції – нотаріальна контора, партнери.