Немета́ли — прості речовини, які не мають властивостей металів, а саме: металічного блиску, непридатні для кування, погано проводять тепло, електричний струм.
Ге́лій — хімічний елемент з атомним номером 2, який належить до 18-ї групи (за старою класифікацією — головної підгрупи 8-ї групи), 1-го періоду періодичної системи хімічних елементів, та є першим представником благородних газів.
Також, ге́лій (He) — проста речовина, яку утворює хімічний елемент гелій — (за нормальних умов) дуже легкий, хімічноінертний (найінертніший) одноатомний газ без запаху, кольору та смаку.
Також гелій є другою за легкістю (після водню) хімічною речовиною. Його температура кипіння — найнижча серед усіх відомих речовин.
Вугле́ць або карбо́н — хімічний елемент з атомним номером 6, який належить до 14-ї групи (за старою класифікацією — головної підгрупи IV групи)
Є кілька алотропних модифікацій із власними назвами, з яких найпоширенішими є: прозорий, дуже твердий алмаз; матово-чорний із металевим блиском, м’який графіт; мікропористе деревне вугілля; порошкоподібна сажа.
І взагалі простої речовини під назвою вуглець не існує.
Карбон є одним із поширених елементів земної кори, складаючи близько 0,1 % її маси. Сполуки вуглецю є основою всіх живих організмів.
Оксиге́н (О) — хімічний елемент головної підгрупи VI групи періодичної системи групи з атомним номером 8, простими речовинами якого є гази кисень (O2) та озон (O3). Атомна маса — 15,9994. Електронна конфігурація — [He] 2s2 2p4. Оксиген утворює сполуки з усіма елементами, крім гелію, аргону та неону. При нормальних умовах кисень — газ, що складається з двоатомних молекул.
З деякими металами кисень утворює пероксиди Ме2О2, надпероксиди МеО2, озоніди МеО3, з горючими газами — вибухові суміші.
Елемент Оксиген займає 3-тє місце після Гідрогену і Гелію за поширеністю у Всесвіті.
Нео́н (Ne) — хімічний елемент вісімнадцятої групи другого періоду періодичної системи хімічних елементів із атомним номером 10. П’ятий за поширеністю елемент у Всесвіті. Його проста речовина — неон — прозорий одноатомний інертний газ без кольору і запаху. Густина газоподібного неону при температурі 0 °C і тиску 1 атм дорівнює 0,899 г/л. Температура кипіння — –246,08 °C. Середній вміст Неону в земній корі 5·10-7 % за масою. Основна кількість Неону зосереджена в атмосфері. Газ застосовується для виготовлення газосвітних електроламп, а також у кріотехніці.
Силі́цій (Si) — хімічний елемент з атомним номером 14, проста речовина якого, кремній, утворює темно-сірі зі смолистим блиском крихкі кристали з гранецентрованою кубічною ґраткою типу алмазу.
Густина кремнію 2,328, tплав 1415 °C, tкип 3250 °C. Твердість за Брінеллем 2,4 ГПа, за Моосом – 7. Модуль пружності 109 ГПа. Кремній — напівпровідник, електричні властивості якого сильно залежать від домішок.
Су́льфур (S) — хімічний елемент групи 16 періодичної системи елементів з атомним номером 16, проста речовина якого сірка — неметал, жовта кристалічна речовина. Сірку застосовують переважно у хімічній промисловості для виробництва сірчаної кислоти, синтетичного волокна, сірчистих барвників, димного пороху, у ґумовій промисловості, також у сільському господарстві, фармацевтиці тощо.Сірка реагує майже з усіма металами.
Густина 2070 кг/м3, tплав = 112,8оС, tкип = 444,6оС.
Арго́н (Ar) — хімічний елемент з атомним номером 18, а також його проста речовина, інертний газ, без кольору і запаху. Вважається, що він не вступає в реакції з іншими елементами, проте недавно встановлено, що він може з’єднуватися з фторидом бору. Міститься в атмосфері Землі (1 %).
t°кип. — 185,83 °C, t°плав.— 189,3 °C, критична температура — 122,4 °C; критичний тиск — 48 атм.
Селен (Se) — хімічний елемент із атомним номером 34, ат.м. 78,96, що утворює однойменну просту речовину, неметал, халькоген.
Густина 4,807; tплав 221 °C, tкип 685,3 °C.
На повітрі стійкий. Взаємодіє з F2, Cl2, при нагріванні — з О2, Н2, металами. Не розчиняється в НCl, розбавленій Н2SO4. Розчиняється в концентрованій HNO3.
Криптон— хімічний елемент, належить до інертних газів. Символ Kr, ат. н. 36, ат. м. 83,8. електронна конфігурація [Ar]4s24p6 = [Kr].Проста речовина — криптон. Одноатомний газ без кольору і запаху. Густина 3,745 г/л (273 К); tплав -157,1 °C, tкип -153,2 °C. Твердий криптон кристалізується в гранецентрованій кубічній ґратці.
Здатний вступати в хімічні реакції. Виділяють фракційним розділенням рідкого повітря. Атмосфера Землі на одну мільйонну складається з криптону.
Телу́р — хімічний елемент із атомним номером 52, сріблясто-білий металоїд, схожий на олово, як елемент 16-ї групи за хімічними властивостями близький до селену та сульфуру. Використовується зазвичай у сплавах і в напівпровідниковій промисловості.Природній телур є сумішшю восьми ізотопів, п’ять з яких стабільні, а ще три мають дуже великі періоди напіврозпаду.
Ксенон— хімічний елемент, символ Хе, ат. н. 54; атомна маса — 131,30. Одноатомний інертний газ без кольору і запаху. Густина 5,851 (у 4,5 разів важчий за повітря), tплав −111,8 °C, tкип −108,1 °C. Вміст ксенону в атмосфері становить 87 мільярдних за об’ємом.
У природних умовах сполуки ксенону невідомі, проте у лабораторних умовах синтезовано близько 100 різноманітних молекул.
Радон— радіоактивний хімічний елемент періодичної системи. Символ Rn. Відкритий у 1900 р. нім. вченим Ф. Дорном та англ. фізиком Е. Резерфордом. Належить до інертних газів.Одноатомний газ без кольору і запаху. Радіоактивний. Токсичний. Хімічно малоактивний.
Густина 9,73 кг/м³; tпл = — 71 °С; tкип = — 61,9 °С.
Published: Apr 25, 2020
Latest Revision: Apr 25, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-791569
Copyright © 2020