Повітряний транспорт – це найшвидший і найдорожчий вид транспорту.
Використовується для швидкого перевезення вантажів, пасажирів, багажу, пошти та інших матеріальних цінностей.
Повітряна куля.
Люди вперше почали літати на повітряних кулях. Перша повітряна куля була винайдена у 1783 році. Куля наповнюється гарячим повітрям, завдяки чому підіймається угору. Сучасні повітряні кулі використовуються для екскурсій та спортивних польотів.
Аеростат Аеростат – літальний апарат легший за повітря, підйомну силу якого забезпечує газ, такий як гелій або водень.
Дирижа́бль — літальний апарат легший за повітря, аеростат із двигуном, завдяки якому може рухатися незалежно від напряму повітряних потоків.
Пла́нер — безмоторний літальний аппарат. Планер, що злетів, може тільки планувати, тобто знижуватися по похилій траєкторії. Він може літати горизонтально, парити і навіть набирати висоту. Планери зараз широко застосовуються в авіаційному спорті.
Флаєр Першим літаком, що зміг самостійно відірватися від землі та зробити горизонтальний політ, став «Флаєр», побудований братами Орвіллом і Вілбером Райт у США.
Гелікоптери використовують як: повітряні підйомні крани засоби для гасіння пожеж санітарні гелікоптери військові гелікоптери поліційні гелікоптери сільськогосподарські гелікоптери
Ан-225 «Мрія» (кодове ім’я НАТО — «Козак» англ. Cossack) — найбільший та найпотужніший у світі транспортний літак, створений київським КБ імені Антонова. Головний конструктор Віктор Ілліч Толмачов.
Ан-225 з максимальною злітною масою 640 т, є найважчим літаком у світі. Для порівняння, третій за вантажопідйомністю (після Ан-124) американський військово-транспортний літак C-5 Galaxy має максимальну злітну масу 381 т.
Відстань, яку здолав літак братів Райт, під час першого польоту, менша за розмір вантажного відсіку «Мрії». Також є найбільшим у світі літаком, що піднявся в повітря більше одного разу (хоча розмах його крила й менший, ніж в американського Літак Г’юз H-4[en] «Геркулес», котрий зробив лише один короткий випробувальний політ на низькій висоті). Літаки Ан-124, так і Ан-225, більші від C-5 Galaxy, що є найбільшим літаком у США.
У листопаді 2004 Міжнародна федерація повітроплавання внесла Ан-225 до Книги рекордів Гіннесса за його 240 рекордів.
Published: Apr 15, 2020
Latest Revision: Apr 15, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-777332
Copyright © 2020