Зміст
-
Цікаві факти про веб-дизайн.
-
Основні поняття.
-
Історія створення веб-дизайну.
-
Відеофайли.
-
Фотографії.
Цікаві факти про веб дизайн.
1. Усі браузери відображають веб-сайти по-різному
Коли ви відвідуєте сайт з домашнього комп’ютера, використовуючи Google Chrome, він може виглядати дещо інакше, якби ви переглядали той же сайт, але через браузер Safari або FireFox. Чому ж зовнішній вигляд сайту відрізняється в різних браузерах? Все залежить від аналізу і візуалізації, які використовують браузери, інтерпретуючи вихідний код і виводячи його на екран. Браузери завантажують вихідний код в певному порядку, що також впливає на результат.
Відмінності в браузерах можуть значно ускладнити процес створення сайту. Щоб сайт виглядав практично однаково в різних браузерах, вебмайстрам доводиться використовувати більше трюків в HTML і CSS, а потім проводити ретельне тестування на сумісність в браузерах.
2. Розробка макета сайту повинна враховувати поведінку користувачів
Якщо відвідувачеві незручно перебувати на сайті, і йому важко знайти ключову інформацію швидко, він, швидше за все, піде на інший сайт.
Успішні веб-дизайнери прагнуть створювати сайти таким чином, щоб користувачам було простіше знаходити важливу інформацію. Також вони враховують особливості різних ресурсів: наприклад, інтернет-магазин має свої особливості, а блог, сайт-портфоліо, сайт-візитка – свої. Для досягнення результату вони використовують теплові карти (візуальне уявлення зони найбільшої зацікавленості користувачів) та інші аналітичні інструменти.
3. Дворічний сайт може бути вже застарілим
Вебдизайнерам доводиться наполегливо працювати, щоб йти в ногу з шаленою швидкістю технологій. Так як браузери і пристрої постійно змінюються, доводиться і сайтам змінюватися, щоб залишатися в строю. Щоб бути в тренді, розробники повинні завжди бути в курсі останніх стандартів кодування, враховувати сумісність з браузерами і забезпечувати актуальність сайту. Застарілі сайти можуть не відображатися належним чином в браузері або некоректно працювати, що в підсумку, призведе до втрати відвідувачів.
4. Шаблони можуть обмежувати можливості розробки сайту
Багато людей шукають шаблони сайтів, щоб спростити собі життя. Готові шаблони сайтів дозволяють практично будь-якій людині створити сайт навіть без знань кодування. Але, намагаючись потім «вичавити» з шаблону максимум, додаючи в нього всілякі заплатки, можна, в підсумку, зіпсувати весь шаблон. Тому, не всі готові шаблони можуть забезпечити необхідний результат. Оптимальним результатом є, все-таки, індивідуальна розробка сайту, яка буде враховувати всі очікування і потреби клієнтів.
5. Вихідний код сайту впливає на видачу в пошукових системах
У вас може бути найбільш приголомшливий сайт у світі, але це не буде мати значення, якщо у вашого сайту немає аудиторії. Пошукові системи є найбільш простим джерелом нового трафіку, і потрібно враховувати і їх особливості при розробці сайту. Досвідчені вебмайстри у вихідному коді сайту закладають можливість такої оптимізації під пошукові системи Google, Yandex, Bing та ін.
6. Зображення та відео можуть мати і позитивний, і негативний вплив на сайт
Мультимедійний контент, в тому числі зображення та відео, є потужною складовою частиною веб-сайту, але при неправильному його використанні, він також може значно погіршити роботу сайту. Великі зображення і відео-файли можуть сильно уповільнити час завантаження сайту, що призводить до втрати відвідувачів. Для того, щоб будь-який мультимедійний контент, який використовується на сайті зацікавив відвідувачів, а не змушував їх тікати геть, розробники повинні використовувати зображення та відео, які вже оптимізовані для веб-сайтів.
7. Ціна розробки гарного сайту коливається від 300$ до 5000$ і вище
Як і будь-який інший якісний продукт – хороший сайт не може бути занадто дешевим. Ціна розробки сайту складається з ряду факторів: наприклад, ціна інтелектуальних і часових ресурсів розробника, використання ним платного і якісного програмного забезпечення, гарантії якості, післяпродажного обслуговування і т.д. Вартість цих та інших ресурсів включається в підсумкову вартість сайту, а замовник на виході отримує якісний і надійний сайт.
8. Є велика різниця між гнучким і мобільним веб-дизайном
Більшість людей не задумуються про чарівні перетворення сайту, які відбуваються, коли він відкривається на смартфоні або на комп’ютері. Це перетворення полягає в абсолютно різних підходах у відображенні сайту на екранах різних розмірів.
Мобільна версія сайту найчастіше представляє із себе зменшену копію сайту, через обмеження в розмірах екрану. А гнучкий (чуйний) дизайн відображає той же сайт, але з різним розміром блоків, змінюючи їх масштаб залежно від розміру екрана відвідувача.
Складності веб-дизайну дійсно значимі та вимагають високого рівня професіоналізму розробника, розуміння ним сучасних технологій і уваги до деталей, щоб створювати найкращі сайти.
Враховуйте ці факти і ви у своїй роботі!
Основні поняття
Як театр починається з вішалки, так і web-дизайн починається з визначення цілей і завдань майбутнього сайту. Навіщо потрібний сайт? На яку аудиторію розрахований? Яких результатів дасть змогу домогтися?
Відповіді на ці та подібні питання і повинні лягти в основу web-дизайну проекту. Під терміном «web-дизайн» прийнято розуміти сукупність робіт з розробки логічної структури та художнього оформлення веб-сторінок. Завданням web-дизайну є забезпечення зручної подачі інформації користувачеві web-сайту або web-додатку, задоволення естетичного смаку аудиторії сайту.
Сучасний web-дизайн починається з поділу оформлення сайту і змісту. Завдяки такому підходу вносити зміни в зміст сайту, не зачіпаючи його дизайн, або ж змінювати дизайн, не змінюючи зміст, стало набагато легше. Багато в чому цьому сприяють сучасні системи управління контентом – CMS.
Основи web-дизайну сайту закладаються на етапі розробки технічного завдання – документа, що описує вимоги щодо візуального представлення та структури сайту. У технічному завданні також найчастіше описуються побажання щодо програмної реалізації сайту.
Після розробки та затвердження техзавдання починається етап розробки дизайну сайту. І перше, що необхідно зробити – це створити модульну сітку сайту. Модульна сітка описує розташування елементів на сторінках сайту.
Модульна сітка будь-якої web-сторінки містить, як мінімум, два блоки: для основного тесту сайту і для меню. Якщо на сторінці потрібні додаткові елементи, наприклад, ще одне меню, «підвал» («footer») або «хедер» («header»), то модульна сітка розбивається ще на кілька блоків.
Розміри блоків модульної сітки підбираються індивідуально і можуть бути якими завгодно. Проте слід враховувати, що відповідно до вимог юзабіліті, поява горизонтальної смуги прокручування при перегляді сторінки неприпустимо – це негативно позначається на сприйнятті сайту відвідувачами. Тому в сукупності ширина блоків не повинна перевищувати максимальної ширини екранів представників цільової аудиторії сайту.
У блоці «хедер» прийнято вказувати назву сайту, яке може бути вибрано відповідно до назви компанії або ім’ям автора сайту, а також при необхідності логотип сайту. Основний блок меню в європейських сайтах традиційно розташований зліва, відповідно до напряму писемності (зліва-направо). Також основне меню може бути розташоване зверху, під «хедером».
Перші норми веб-дизайну були досить примітивні і грунтувалися на мові HTML і застосовувалися для розмітки веб-сторінок. Це дозволяло пов’язувати сторінки один з одним. Цей дизайн полягав в оформленні тексту сторінок, щоб можна було дати зрозуміти програмі що є заголовок, а що абзац або, наприклад, цитата. Зрозуміло, що ніякої естетичної функції він в собі не ніс, а мав тільки практичне застосування.
Йшли роки, і HTML обростав новими функціями і підлаштовувався під потреби користувачів. Саме до цього моменту на світ з’явилася блокова верстка сторінок і можливість додавання зображень. У цей момент сторінки почали отримувати перші крихти своєї індивідуальності.
Наступним кроком до заповітної красі стала поява таблиць стилів CSS і можливість вставки таблиць на сторінки сайтів. Стало активно розвиватися серверне програмування. Разом з цими нововведеннями, веб-дизайн став набувати все більш нові стандарти.
Справжній переворот в дизайні стався в той момент, коли з’явилася технологія флеш. Саме з цього моменту веб-дизайнери отримали можливість повноцінно надавати оригінальність своїм творінням. Ця технологія дала можливість постачати сайти анімацією, відеозаписами і іншим-іншим.
Після появи таких подібних ускладнень в Сайтобудування початок приживатися і таке поняття, як HCI. Цим терміном позначалося взаємодія людини і комп’ютера. У даному випадку взаємодія людини і інтернет-сайту. Після його впровадження були розроблені деякі норми і правила у веб-дизайні, деякі з них використовуються й сьогодні. Із закінченням часу ця абревіатура поступово трансформувалася в понятті юзабіліті, яке існує і сьогодні. Прародителем цього поняття є Якоб Нільсен.
На сьогоднішній день фахівці, які працюють з естетикою сайту і його функціональністю, навчилися знаходити спільну мову. Це призводить до того, що ми можемо створювати красиві елементи, які будуть зручні і практичні. Якщо сьогодні у відвідувача виникає питання або утруднення в знаходженні потрібної йому інформації, то це, швидше за все, помилка дизайнера. На сьогоднішній день ми маємо можливість дивитися на ці речі з різних сторін і знаходити компроміс у реалізації красивих і зручних елементів для будь-якого сайту. Іншими словами на веб-дизайнера покладається відповідальне завдання, від якості реалізації якої залежить подальший успіх ресурсу та його відвідуваність.
Дизайн, нині – дуже розмите поняття, яке є комплексом завдань і їхніх рішень. Функціонал сучасних сайтів так великий, що нам доводиться думати про все відразу, шукати нестандартні рішення. І саме від веб-дизайнера залежить грамотність взаємодії між усіма компонентами сайту. На сьогоднішній день веб-дизайн є основою кожного сайту, і саме на його перші кроки закладається майбутній успіх всього підприємства.
А для тих, кому цікаво простежити докладний шлях розвитку веб-дизайну, я хочу докласти одну цікаву схему, на яку нещодавно натрапив у мережі інтернет.
Published: Apr 13, 2020
Latest Revision: Apr 13, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-774235
Copyright © 2020