Про проблему боротьби з пластиковими відходами говорять давно. За 60 років його існування людство виготовило 8.3 мільярдів тонн пластику, більшість з яких виявилися одноразовими продуктами й опинилися у смітнику. Його переробка частково є виходом з ситуації, однак цьогоріч вчені порахували, що 90.5% пластику так і не переробляється. Токсичні відходи при його розкладанні є шкідливими для повітря та грунту, отже й для людини. Пластикові продукти, що потрапляють в океан спричиняють загибель морських тварин, які помилково сприймають їх за їжу.
Міжнародна природоохоронна організація Greenpeace у 2018 порахувала, чийого пластику на звалищах найбільше (не говорячи вже про океани). Виявилося, найбільшим забрудником є компанія Coca Cola, чию пластикову пляшку з-під води знайшли навіть посередині Тихого Океану. Крім того, у топ-10 входять PepsiCo, Nestlé, Danone, Procter & Gamble (до цієї корпорації входять такі відомі бренди як Always, Old Spice, Ariel та інші), Mars Incorporated, Colgate-Palmolive та інші.
Пластик в океані — це велика проблема вже кілька десятиліть. Але тільки в останні роки на неї так активно звертають увагу. В усьому світі людей закликають використовувати багаторазові тканинні торбини для походів у супермаркет і відмовлятися від пластикових трубочок для коктейлів і кави. Але такі акції не вирішують глобальну проблему забруднення океану.
Сміття зазвичай скупчується там, де сходяться течії та немає сильного вітру. Найбільше таке скупчення — Велика тихоокеанська сміттєва пляма (GPGP). Вона покриває 1,6 мільйона квадратних кілометрів — це вдвічі більше за площу України. Проте пляма складається не тільки з пластику. Половина — це рибальські сітки, а ще 20% — те, що було змите під час Японського цунамі в 2011 році.
Published: Mar 26, 2020
Latest Revision: Mar 26, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-755343
Copyright © 2020