by Shevchenko Lyudmyla Olehivna
Copyright © 2020
Сучасна медицина перебуває на такому рівні розвитку, який дозволяє позбутися багатьох хвороб. Але в минулому столітті цього не було, а хворіли люди не менше. Так як же наші предки лікувалися? І які незвичайні методи лікування є в наш час? Ось захоплюючі факти з історії медицини…
Л.О.Шевченко
Медици́на — галузь наукової та практичної діяльності, що вивчає нормальні та патологічні процеси в організмі людини, різноманітні захворювання, патологічні стани, методи їх лікування, запобігання та зміцнення здоров’я людини.
Слово «медицина» походить від словосполучення лат. ars medicina — «лікувальне мистецтво», «мистецтво зцілення» і має той самий корінь, що й дієслово лат. medeor — «зцілюю»
Факти:
1. «Батько медицини» Гіппократ вважав, що джерела всіх хвороб криються в жирі людини, тому призначав всім своїм пацієнтам лікувальне голодування.
2.Швейцарський лікар Жак Понто займався розробкою протизміїної сироватки. Щоб перевірити її «в польових умовах», він в 1933 році дозволив гадюці вкусити його три рази поспіль. Найцікавіше, що Понто вижив і зумів-таки створити сироватку.
3.Ось ще один шокуючий факт: з шлунку 42 річної жінки вилучили 2533 сторонніх предмета . Одних тільки англійських шпильок було виявлено 947 штук. Однак ця жінка мала скарги всього лише на не дуже сильну біль в області живота.
Основні проблеми в Україні
В Україні однією з головних проблем щодо здоров’я є високий рівень передчасної смертності від неінфекційних захворювань, яким можна запобігти, особливо чоловіків, і, відповідно, низька тривалість життя. Спричиняють це куріння, високий артеріальний тиск, надлишкова маса тіла, вживання алкоголю, недостатнє споживання фруктів тощо. Саме тому особлива увага зараз — на профілактику хвороб і розвиток напрямку громадського здоров’я.
Цілі та координатори
Цілі сталого розвитку — це орієнтири розвитку до 2030 р. за 17 напрямками, що були затверджені на Саміті ООН у 2015 р. Вони адаптуються відповідно до специфіки національного розвитку у кожній країні. В Україні виконання цілей координує Міністерство економічного розвитку та торгівлі. Ціль 3 — Міцне здоров’я і благополуччя. Саме реалізацією цієї цілі займається Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України разом з партнерами — потужними міжнародними організаціями у сфері охорони здоров’я.
Published: Jan 22, 2020
Latest Revision: Jan 22, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-718473
Copyright © 2020