Дорогі читачі!
Ця книжка створена для того, щоб ознайомити вас з основними поняттями STEM-освіти в Україні та прикладом діяльності її у фізико-математичному факультеті ТНПУ ім. В. Гнатюка
STEM-освіта – це послідовність курсів або програм навчання, яка готує учнів до успішного працевлаштування, до освіти після школи, вимагає різних і більш технічно складних навичок, зокрема із застосуванням математичних знань і наукових понять. STEM (S-science, T-technology, Е-engineering, М-mathematics). Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Це напрям в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничонауковий компонент + інноваційні технології. Технології використовують навіть у вивченні творчих дисциплін. Наприклад, за кордоном музикантів навчають не тільки музикувати, але і використовувати комп’ютерні програми для створення музичних творів.
Чому STEM-освіта так актуальна?
Стрімка еволюція технологій веде до того, що незабаром найбільш популярними та перспективними на планеті фахівцями стануть програмісти, IT-фахівці, інженери, професіонали в галузі високих технологій і т.д. У віддаленому майбутньому з’являться професії, про які зараз навіть уявити важко, всі вони будуть пов’язані з технологією і високо технологічним виробництвом на стику з природничими науками. У STEM-освіті активно розвивається креативний напрямок, що включає творчі та художні дисципліни (промисловий дизайн, архітектура і т.д.). Тому що майбутнє, засноване виключно на науці, навряд чи когось порадує. Але майбутнє, яке втілює синтез науки і мистецтва, хвилює нас вже зараз. Саме тому вже сьогодні потрібно думати, як виховати кращих представників майбутнього.
STEM-ОСВІТА У ТНПУ
У ТНПУ імені Володимира Гнатюка на базі кафедри інформатики фізико-математичного факультету уже не перший рік працює STEM-центр “Цифрові ерудити”. У STEM-лабораторії центру можна відчути себе справжнім дослідником та винахідником.
У навчальних програмах STEM-центру вивчаються: основи робототехніки, Інтернету речей, технологій 3D-моделювання та 3D-друку, віртуальної рельності. Авторські методики та досвідчені викладачі роблять навчання у STEM-центрі цікавим та практично-орієнтованим.
Розвиток і підтримка інтересу до науково-дослідницької діяльності, використання інноваційних технологій дають можливість у майбутньому стати успішними програмістами, інженерами, винахідниками та обрати сучасні професії.
Мета STEM-центру:
– формування наукового світогляду та критичного мислення,творчих здібностей особистості молодої людини в умовах становлення інформаційного суспільства та економіки знань.
Завдання STEM-центру:
– мотивація учнів та студентів до освіти в науково-технічній сфері та подальшого розвитку наукової кар’єри;
– стимулювання досліджень і винаходів у STEM-галузях;
– розвиток наукового кадрового потенціалу країни.
Напрями роботи STEM-центру:
– створення стратегічного партнерства між університетом, середніми школами та підприємствами;
– проведення Днів науки як в університеті, так і у інших освітніх закладах;
– проведення університетських олімпіад із програмування та ІТ;
– робота з обдарованою учнівською молоддю шляхом проведення конкурсів, майстер-класів, тренінгів і навчальних квестів.
21 травня в Тернополі на Театральному майдані відбулись 5-ті ювілейні Наукові Пікніки. Під час їх проведення було представлено понад 30 міні-лабораторій просто неба, 500 експериментів та наукових винаходів, виставка “ЛандауЦентр”, “Мікроби як люди”, створена за підтримки науковців Оксфордського університету, хімік-шоу, розробки робототехніки, дрони, басейн з неньютонівською рідиною та інші наукові цікавинки. Робот, який прибирає сміття та робот-танцюрист, який виконує рухи за заданою програмою, міні-3D-модель Кременецького замку, реконструкцію якого виконали студенти у проекті «Друге життя замків Тернопільщини», та їх розповідь про особливості підготовки моделей і друку на 3D-принтері викликали велику зацікавленість у відвідувачів та учасників наукових пікніків.
Подарунок депутатів Верховної Ради України до Всесвітнього дня науки
10 листопада 2016 року проведений захід “Дні молодої науки”. З нагоди Всесвітнього дня науки на
фізико-математичний факультет ТНПУ ім. В. Гнатюка завітали депутати Верховної Ради України Олег Барна, Микола Люшняк, Ігор Побер і Тарас Юрик та подарували сучасний 3D-принтер для STEM-центру “Цифрові ерудити”.
НАШІ КОНТАКТИ
Кафедра інформатики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет ТНПУ ім. В. Гнатюка
46027, м. Тернопіль, вул. Володимира Винниченка, 10
корпус № 4, каб. 436
Published: Oct 6, 2019
Latest Revision: Oct 6, 2019
Ourboox Unique Identifier: OB-677390
Copyright © 2019