Я йду купувати комп’ютер by qwer - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Я йду купувати комп’ютер

by

  • Joined May 2019
  • Published Books 2

Кожен, хто хоче купити комп’ютер, стикається з проблемою – що саме купити. Адже комп’ютер – це сукупність безлічі комплектуючих, в якій кожна деталь окремо впливає на продуктивність системи в цілому.

Радити купувати якусь певну конфігурацію комп’ютера безглуздо унаслідок швидкого морального старіння комп’ютерної техніки. Тому покупцеві відразу слід зрозуміти, що куплений ним новий сучасний комп’ютер через десять років буде коштувати приблизно разів у десять менше тієї ціни, за яку він був куплений.

При виборі конфігурації комп’ютера (тобто необхідного набору комплектуючих) потрібно відразу визначитися, для яких цілей береться комп’ютер – для офісної роботи або для ігор, для користування Інтернетом або для дизайнерських робіт. Тут потрібно вирішити відразу, враховуючи всі ваші вимоги і кількість грошей, виділених на покупку. Справа в тому, що, приміром, складати фінансові звіти в Word або Excel можна спокійно і на процесорі в 500 МГц, для цього не потрібно декількох гігагерц. А ось якщо ви любите пограти в найсучасніші ігри, то вам доведеться неабияк витратитися. Зараз я спробую дати декілька порад з вибору деяких комплектуючих.

 

2

Процесор:

Як вже було сказано, тут потрібно вибрати його згідно вашим вимогам. Якщо процесор береться лише для офісної роботи, то можна і зекономити. Яку фірму вибрати – Intel, AMD або щось інше – радити досить важко. Краще почитайте на «залізних» форумах відгуки відвідувачів, подивіться порівняльні тестування моделей, порівняйте ціни. Якщо різниця в продуктивності невелика, а в ціні – значна, то краще взяти ту модель, що дешевше. Якщо берете процесор для ігор – беріть той, що майже найкращий (найпродуктивніший брати невигідно – дуже дорого). Але пам’ятайте, що ринок процесорів сильно стрибає в ціні. Те, що продається зараз за одну ціну, через два роки буде коштувати рази в два дешевше.

 

3

Оперативна пам’ять:

Тут потрібно брати виходячи навіть не через вимоги людини в продуктивності, а з того, яка операційна система буде встановлена. Приміром, 256 Мб ОЗУ для Windows XP – в самий раз, 512 Мб вистачає з лишком, а 1024 –достатньо для windows7. Головне тут вже не обсяг, а швидкість ОЗУ (між іншим, підвищення частоти ОЗУ досить сильно збільшує швидкість всієї системи). Беріть модулі пам’яті з максимальними характеристиками швидкості доступу і частоти.

4

Відеокарта:

Це дуже спірне питання. Для офісної роботи можна обходитися і вбудованої в материнську плату відеокартою. А ось для ігор … Тут треба добре вивчити всі порівняльні тестування на сайтах типу IXBT і 3Dnews. За останні десять років на ринку графічних чіпсетів кілька разів змінювалися фірми-лідери. Нові чіпи з’являються з такою ж швидкістю, як і процесори. Кількість мегабайт на них уже вимірюється в сотнях, але цей параметр не настільки важливий, як раніше. Набагато важливіше мати потужний графічний процесор, що підтримує всі останні сучасні технології.

5

Жорсткий диск:

Обсяг краще брати з запасом. До речі, цікавий той факт, що у більшості людей жорсткий диск повністю заповнюється до кінця, незалежно від розмірів НЖМД. Краще приділити увагу його швидкості. Цей параметр дуже важливий! Підвищиться швидкість завантаження всіх програм і операційної системи (та й взагалі будь-яких даних), збільшиться швидкість запису. Від збільшення швидкості роботи накопичувача можна отримати набагато більший приріст в продуктивності комп’ютера, ніж від заміни, наприклад, процесора.

6

Монітор:

Правильно вибрати монітор дуже важливо. Сидячи за комп’ютером, ви будете дивитися на монітор годинами. Перше питання – це діагональ. Менше 17” брати не рекомендується, занадто мало. Пам’ятайте, що реальна діагональ у всіх моніторів приблизно на 1 дюйм менше заявленої. Подивіться також, скільки герц видає дисплей на дозволі, на якому ви будете працювати. Чим більше, тим краще. Якщо 100 Гц – то все відмінно. Приділіть особливу увагу безпеці монітора для вашого здоров’я. Монітор є джерелом практично усіх видів електромагнітного випромінювання – радіації (крім РК моніторів). Тому перевірте вподобану вам модель монітора на відповідність стандартам безпеки типу TCO 99. Обов’язково попросіть продавця протестувати монітор спеціальною програмою типу Nokia Monitor Test. Погляньте, чи добре працює антибликовое і антистатичне покриття монітора, чи не з’являється муар. Муар – це сторонні хвилеподібні спотворення зображення, що виникають при виведенні безлічі однотипних дрібних деталей (наприклад, ліній або точок). Вибирайте монітор, у якого його немає.

7

Клавіатура і миша:

Миша вибирайте по своїй руці. Не соромтеся попросити продавця вийняти миша з коробки і під’єднати до комп’ютера. Подивіться, чи зручно миша їздить по килимку, чи добре вона лежить у вашій руці, чи легко натискаються кнопки. Миша беріть обов’язково з коліщатком, без нього працювати дуже незручно. Якщо захочете взяти бездротову модель, то пам’ятайте, що батарейки, що знаходяться в ній, сильно додають вазі мишці. Клавіатуру також беріть не аби як, а попрацювавши трохи на ній. Спробуйте натискати на клавіші. Раджу взяти клавіатуру, призначену для сліпого набору (якщо ви, звичайно, вмієте).

8

Підсумок:

Після того, як ви вибрали свою конфігурацію комп’ютера, добре дізнайтеся у продавця все щодо гарантії. Запитайте, чи є у них функція MoneyBack – може потім стати в нагоді. Розпитайте щодо знижок (наприклад, знижки по вихідних і святах), а вже потім купуйте.

9
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content