Діаграма – це графічне зображення, в якому число даних подано геометричними фігурами.
У Excel можна створити діаграми одинадцяти типів.
Кожний з цих типів діаграм має кілька видів. Їх можна переглянути, а також вибрати один з них, відкривши відповідні списки.
Стовпчасті діаграми
Серед усіх типів діаграм найчастіше використовуються стовпчасті та секторні діаграми, історії, лінійні та точкові діаграми.
До типу діаграм Стовпчаста належать такі види:
- звичайна історія, історія з накопиченням, нормована історія з накопиченням;
- об’ємні гістограми;
- циліндричні діаграми;
- конічні діаграми;
- пірамідальні діаграми.
Стовпчасті діаграми доцільно створювати тоді, коли потрібно порівняти значення кількох наборів даних, графічно зобразити відмінності значень одних наборів даних порівняно з іншими, показати зміни даних з плином часу.
Гістограма
До типу діаграм Гістограма належать такі види:
- звичайна лінійчаста діаграма, лінійчаста діаграма з накопиченням, нормована лінійчаста діагарма з накопиченням;
- об’ємні лінійчасті діаграми;
- горизонтальні циліндричні діаграми;
- горизонтальні конічні діаграми;
- горизонтальні пірамідальні діаграми.
Гістограми аналогічні стовпчастим діаграмам і відрізняються від них лише горизонтальним розташуванням геометричних фігур.
Гістограми зручно використовувати, якщо горизонтальне розташування геометричних фігур виглядає наочніше, ніж вертикальне.
У звичайній гістограмі прямокутники, які є графічними зображеннями числових даних з різних наборів, розташованих поруч один з одним, а в гістограмі з накопичувачами – один на одному, оцінюються сумарні дані та внески кожної складової в загальну суму. У нормоній гістограмі з накопиченням вертикальна вісь має шкалу у відсотках. Це дає змогу оцінити відсоткову частину даних у загальній сумі.
Секторні діаграми
Секторні діаграми доцільно використовуються тоді, коли потрібно відображати частини одного цілого, порівняти співвідношення частин і частин до цілого.
До типу діаграми Секторна належать плоскі та об’ємні секторні діаграми.
Секторні діаграми дають змогу відобразити тільки один ряд даних, вони не можуть бути побудовані, якщо дані містять від’ємні числа. Секретні діаграми перестають бути наочними, якщо на них відображено багато елементів даних.
Лінійчасті діаграми
До типу діаграма Лінійчаста належать такі види:
- графік;
- графік з накопиченням;
- нормований графік з накопиченням;
- графіки з маркерами;
- об’ємний графік.
Графіки доцільно використовувати, якщо кількість даних у наборі досить велика, якщо потрібно відобразити динаміку зміни даних в часі, порівняти зміни кількох рядів даних.
Точкові діаграми
Типу до діаграм Точкові належати такі види:
- точкова діаграма тільки з маркерами;
- точкова діаграма з гладкими лініями та маркерами;
- точкова діаграма з гладкими лініями;
- точкова діаграма з прямімі лінійкі та маркери;
- точкова діаграма з прямими лініями.
Точкові діаграми доцільно використовувати, якщо потрібно відобразити дані неперевних процесів, у наборах яких досить велика кількість даних, якщо потрібно відобразити динаміку зміни даних у часі, порівняти зміни кількох рядів даних.
Пелюсткові діаграми
Пелюсткова діаграма – це графічний спосіб відображення багатовікових даних у вигляді двовимірних діаграм з трьома або більшою зміною. Ці змінні представлені осі, що спільний початок. Відносні положення і кут нахілу звичайно не вказано.
Можна зустріти такі діаграми діаграму: веб-діаграма, діаграма павуки, карта зоряного неба, зоряна діаграма, графік-павутина, неправильний багатокутник і полярна діаграма.
Відомі діаграми – корисний спосіб відображення багатовікових спостережень із довільною зміною. Кожна діаграма відображає одне спостереження. Зазвичай, такі діаграми зменшують кількість дітей на різних рівнях, кожна з яких представляє певне дослідження. Вперше зіркову діаграму використаний Георг фон Майр в 1877 році.
Поверхневі діаграми
Поверхнева діаграма корисна, якщо необхідно знайти оптимальні комбінації між двома наборами даних. Як на топографічній карті, кольори та контури показують області, які належать до одного діапазону значень.
Поверхневу діаграму можна створити, якщо обидві категорії та ряди даних – числові значення.
Існують такі підтипи поверхневих діаграм:
Перевір себе:
Published: Apr 27, 2019
Latest Revision: Apr 27, 2019
Ourboox Unique Identifier: OB-617192
Copyright © 2019