1. Ефект «висячої стелі». Його можна домогтися, підібрати за периметром кімнати, що охопила світло, захопленого в карниз або за стійкою стіни. Ефект створює зворотний розвиток стерені від стін, проникнення повітря і природного світла, які призводять до виникнення високих рівнів кімнати. У цьому випадку колір ламп повинен бути нейтральний або холодний відтінку.
2. Золоте правило: теплі кольори світла наближують, холодні – зорово віддаляють предмети. Тому досягнуто зворотного ефекту, зменшення відсотки, можливо, втручання кольору в освітлені прилади.
3. Слід заручити, що при встановленні прихованого світла висвітлювати можна тільки добре оброблену поверхню, без тріщин і інших вад, тому що таке освітлення вмить підкреслити всі дефекти.
4. Щоб візуально розширити вузьку кімнату, сміттєві світильники, відправте послугу в центрі, а також зі зміною до однієї зі зірок.
5. Низьку стелю також «піднімути» світильники, сфокусовані вгору, надмірно високу «компенсують» джерело світла, що інтенсивно висвітлюють стіни, залишаючи саму стелю трішки потімненою.
6. Внутрішній коридор з можливістю «розширити» ряд світильників, розташованих по одному стіні.
7. Якщо яскраво освітити стіну в кінці довгого приміщення, то воно стане «коротше».
8. Щоб перетворити інтер’єр, наділіть його таємницю, скористайтеся нижньою поверхнею світла (світлодіодні чітки, світильники, увімкнені в підлогу, настільні лампи, торшери). Розмір лампи при цьому повинен відповідати іншим предметам інтер’єру і не перевантажувати простір.
Загалом, сьогодні в моді різноманітність: чим більше варіацій освітлення, тим краще. Найкращі критерії: неоднозначність світлових джерел, їх мобільність і рухливість, спрямовані на світ. Не бійтесь – експериментуйте!