Для перегляду веб-сторінок на комп’ютері має бути встановлена спеціальна програма – браузер, яка може виконувати перетворення гіпертекстового формату.
Гіперте́кст (англ. Hypertext) — текст для перегляду на комп’ютері, який містить зв’язки з іншими документами («гіперзв’язки» чи «гіперпосилання»); читач має змогу перейти до пов’язаних документів безпосередньо з вихідного (первинного) тексту, активувавши посилання. Найпопулярнішим зразком гіпертексту є World Wide Web, у якому веб-оглядач переміщує користувача з одного документу на інший, щойно той «натисне» на гіперпосилання.
Браузер («Обозреватель» – оглядач) здатний відображати на екрані текстову або графічну інформацію, а також звуки, анімацію і відео. Користувач за його допомогою може переглянути потрібну Web-сторінку, купи ти щось в електронному магазині, оплатити послуги і багато чого іншого.
До основних функціональних можливостей браузерів відносяться:
- відображення текстової інформації веб-сторінки, а також відтворення звуку, анімації, відео;
- перехід між веб-сторінками шляхом використання гіперпосилань;
- пошук веб-сторінок за заданими ключовими словами або фразами;
- автоматичне створення переліку веб-вузлів що були відвідані раніше, для прискорення доступу до них;
- відображення активних компонентів; ці об’єкти містять не тільки дані, але й програмний код; активні компоненти при відображенні на екрані виконують роботу відповідно до вбудованої програми.