Ця книга – хороший помічник для вихователя при підготовці та проведенні сюжетно-рольових ігор. Ці ігри – засоби соціалізації дітей старшого дошкільного віку.
Зміст
Магазин……………………………………………………………………………………………………………4
Швейне ателье …………………………………………………………………………………………………6
Фотоателье ………………………………………………………………………………………………………9
Перукарня ………………………………………………………………………………………………………11
Швидка допомога …………………………………………………………………………………………….14
Ветеринарна лікарня ………………………………………………………………………………………..16
Будуємо дім ……………………………………………………………………………………………………..19
На дорогах міста ……………………………………………………………………………………………….20
Магазин
Завдання: викликати у дітей інтерес до професії продавця, формувати навички культури поведінки в громадських місцях, виховувати дружні взаємини.
Ролі: директор магазину, продавці, касир, покупці, водій, вантажник, прибиральниця.
Ігрові дії: Водій привозить на машині товар, вантажники розвантажують, продавці розладжуватися товар на полицях. Директор стежить за порядком в магазині, піклується про те, щоб в магазин під час завозився товар, дзвонить на базу, замовляє товар. Приходять покупці. Продавці пропонують товар, показують, зважують. Покупець оплачує покупку в касі, отримує чек. Касир отримує гроші, пробиває чек, дає покупцеві здачу, чек. Прибиральниця прибирає приміщення.
Ігрові ситуації: «У овочевому магазині», «Одяг», «Продукти», «Тканини», «Сувеніри», «Кулінарія», «Книги», «Спорттовари».
Попередня робота: Екскурсія в магазин. Спостереження за розвантаженням товару в овочевому магазині. Бесіда з дітьми про проведені екскурсіях. Читання літературних творів: Б. Воронько «Казка про незвичайних покупках» і ін. Етична бесіда про поведінку в громадських місцях.
Зустріч дітей з мамою, яка працює продавцем в магазині. Складання дітьми оповідань на тему «Що ми вміємо?»:«Як купити хліб в булочній?», «Як перейти дорогу, щоб потрапити в магазин?», «Де продають зошити, олівці?» і т. д. Виготовлення з дітьми атрибутів до гри (цукерки, гроші, гаманці, пластикові карти, цінники і т. д.).
Ігровий матеріал: ваги, каса, халати, шапочки, сумки, гаманці, цінники, товари по відділах, машина для перевезення товарів, обладнання для прибирання.
Швейне ательє
Завдання: розширити і закріпити знання дітей про роботу в швейному ательє, формувати первинне уявлення про те, що на виготовлення кожної речі витрачається багато праці, зміцнювати навички суспільної поведінки, дякувати за надану допомогу і турботу, розвивати і зміцнювати дружні взаємини між дітьми.
Ролі: модельєр, закрійник, швачки, вишивальниця, гладильщица, комірник.
Ігрові дії: вибір фасону, поради, роблять замовлення, зняття мірок, розкладка викрійок і крій, примірка, пошиття виробів, їх обробка, вишивка, прасування, швачка здає готову продукцію на склад, оплата замовлення, отримання замовлення.
Попередня робота: Екскурсія в швейне ательє. Бесіда з дітьми про те, що бачили на екскурсії. Спостереження за роботою кастелянші в дитячому садку (ремонтує одяг). Зустріч з працівниками швейного ательє (батьки, бесіда. Читання творів: С. Михалков «Заєць кравець», Вікторов «Я для мами плаття шила», Грінберг «Олін фартух». Дидактична гра «Що у тебе вовняне?» Розгляд зразків тканин. Бесіда «Що з якої тканини можна зшити?» Виготовлення альбому «Зразки тканин». Розгляд журналів мод. Аплікація «Лялька в красивому платті». Ручна праця «Приший ґудзик». Виготовлення атрибутів для гри з залученням батьків (вітрина, прасувальні дошки, набори тканин , ґудзиків, ниток, і ін.)
Ігровий матеріал: різноманітні тканини на вітрині, набори, що містять нитки, голки, ґудзики, наперстки, 2-3 швейні машини, ножиці, викрійки (лекала, сантиметрова стрічка, стіл розкрою, праски, прасувальні дошки, фартухи для швачки, журнал мод, трюмо , квитанції.
Фотоательє
Завдання: розширити і закріпити знання дітей про роботу в фотоательє, виховувати культуру поведінки в громадських місцях, повагу, ввічливе ставлення до старших і один до одного, вчити дякувати за надану допомогу і послугу.
Ролі: фотограф, касир, клієнти.
Ігрові дії: Касир приймає замовлення, отримує гроші, вибиває чек. Клієнт вітається, робить замовлення, оплачує, знімає верхній одяг, приводить себе в порядок, фотографується, дякує за послугу. Фотограф фотографує, робить фотографії. У фотоательє можна сфотографуватися, проявити плівку, переглянути плівку на спеціальному апараті, зробити фотографії (в тому числі для документів, збільшити, відреставрувати фотографії, купити фотоальбом, фотоплівку.
Попередня робота: Екскурсія в фотоательє. Бесіда за проведеної екскурсії. Етична бесіда про культуру поведінки в громадських місцях. Розгляд альбому із зразками фотографій. Знайомство з фотоапаратом. Розгляд дитячої та справжнього фотоапарата. Розгляд сімейних фотографій. Виготовлення з дітьми атрибутів до гри.
Ігровий матеріал: дитячі фотоапарати, дзеркало, гребінець, фотоплівки, зразки фотографій, рамки для фотографій, фотоальбоми, гроші, чеки, каса, зразки фотографій.
Перукарня
Завдання: розширити і закріпити знання дітей про роботу перукаря, виховувати культуру поведінки в громадських місцях, повагу, ввічливе ставлення до старших і один до одного, вчити дякувати за надану допомогу і послугу
Ролі: перукарі – дамський майстер, чоловічий майстер, касир, прибиральниця, клієнти.
Ігрові дії: Касир вибиває чеки. Прибиральниця підмітає, змінює використані рушники. Відвідувачі знімають верхній одяг, чемно вітаються з перукарем, просять зробити стрижку, радяться з перукарем, платять в касу, дякують за послуги. Перукар миє волосся, сушить, зачісує, робить стрижки, фарбує волосся, голить, освіжає одеколоном, дає рекомендації по догляду за волоссям. Можна з’єднати з грою «Будинок, сім’я»
Попередня робота: Відвідування дітьми перукарні з батьками. Розповіді дітей про те, що вони робили в перукарні. Етична бесіда про культуру поведінки в громадських місцях. Розгляд альбому зі зразками зачісок. Дидактична гра «Причешу ляльку красиво». Прогулянка до найближчої перукарні. Виготовлення з дітьми атрибутів до гри із залученням батьків (халати, пелеринки, рушники, чеки, гроші та ін.).
Ігровий матеріал: дзеркало, набір гребінців, бритва, ножиці, машинка для стрижки волосся, фен для сушіння, бігуді, лак для волосся, одеколон, альбом зі зразками зачісок, фарба для волосся, халати, пелеринки, рушники, каса, чеки, гроші, швабра, відра, ганчірки для пилу, для підлоги.
Швидка допомога
Завдання: викликати у дітей інтерес до професій лікаря, медсестри; виховувати чуйне, уважне ставлення до хворого, доброту, чуйність, культуру спілкування.
Ролі: лікар, медсестра, водій швидкої допомоги, хворий.
Ігрові дії: Хворий телефонує 103 і викликає швидку допомогу: називає ПІБ, повідомляє вік, адреса, скарги. Швидка допомога приїжджає. Лікар з медсестрою йдуть до хворого. Лікар оглядає хворого, уважно вислуховує його скарги, задає питання, прослуховує фонендоскопом, вимірює тиск, дивиться горло. Медсестра вимірює температуру, виконує вказівки лікаря: дає ліки, робить уколи, обробляє і перев’язує рану і т. Д. Якщо хворий дуже погано себе почуває, його забирають і везуть в лікарню.
Попередня робота: Екскурсія в медичний кабінет д / с. Спостереження за роботою лікаря (прослуховує фонендоскопом, дивитьсь горло, задає питання). Слухання казки К. Чуковського «Лікар Айболит» в грамзапису. Екскурсія до дитячої лікарні. Спостереження за машиною швидкої допомоги. Читання літ. Творів: Я. Забіла «Ясочка застудилася», Е. Успенський «Грали в лікарню», В. Маяковський «Ким бути?». Розгляд медичних інструментів(фонендоскоп, шпатель, термометр, тонометр, пінцет і ін.). Дидактична гра «Ясочка застудилася». Бесіда з дітьми про роботу лікаря, медсестри. Розгляд ілюстрацій про лікаря, мед. Сестрі. Ліплення «Подарунок для хворої Ясочка». Виготовлення з дітьми атрибутів до гри із залученням батьків (халати, шапки, рецепти, мед. Картки і т.д.)
Ігровий матеріал: телефон, халати, шапки, олівець і папір для рецептів, фонендоскоп, тонометр, градусник, вата, бинт, пінцет, ножиці, губка, шприц, мазі, таблетки, порошки і т. Д.
Ветеринарна лікарня
Завдання: викликати у дітей інтерес до професії ветеринарного лікаря; виховувати чуйне, уважне ставлення до тварин, доброту, чуйність, культуру спілкування.
Ролі: ветеринарний лікар, медсестра, санітарка, працівник ветеринарної аптеки, люди з хворими тваринами.
Ігрові дії: У ветеринарну лікарню приводять і приносять хворих тварин. Ветеринарний лікар приймає хворих, уважно вислуховує скарги їх господаря, задає питання, оглядає хвору тварину, прослуховує фонендоскопом, вимірює температуру, робить призначення. Медсестра виписує рецепт. Тварина відносять в процедурний кабінет. Медсестра робить уколи, обробляє і перев’язує рани, змащує маззю і т. Д. Санітарка прибирає кабінет, змінює рушник. Після прийому господар хворої тварини йде в ветеринарну аптеку і купує призначене лікарем ліки для подальшого лікування вдома.
Попередня робота: Екскурсія в медичний кабінет д / с. Спостереження за роботою лікаря (прослуховує фонендоскопом, дивиться горло, задає питання). Слухання казки К. Чуковського «Лікар Айболить» в грамзапису. Розгляд з дітьми ілюстрацій до казки К. Чуковського «Лікар Айболить». Читання літ. Творів: Е. Успенський «Грали в лікарню», В. Маяковський «Ким бути?». Розгляд медичних інструментів: фонендоскоп, шпатель, термометр, пінцет і ін. Дидактична гра «Ясочка застудилася». Бесіда з дітьми про роботу ветеринарного лікаря. Малювання «Моя улюблена тварина». Виготовлення з дітьми атрибутів до гри із залученням батьків (халати, шапки, рецепти і т. д.)
Ігровий матеріал: тварини, халати, шапки, олівець і папір для рецептів, фонендоскоп, градусник, вата, бинт, пінцет, ножиці, губка, шприц, мазі, таблетки, порошки і т. д.
Будуємо дім
Завдання: познайомити дітей з будівельними професіями, звернути увагу на роль техніки, що полегшує працю будівельників, навчити дітей споруджувати будівлю нескладної конструкції, виховати дружні взаємини в колективі, розширити знання дітей про особливості праці будівельників, розширити словниковий запас дітей: ввести поняття «споруда», «муляр», «підйомний кран», «будівельник», «кранівник», «тесляр», «зварювальник», «будівельний матеріал».
Ігрові дії: вихователь пропонує дітям відгадати загадку: «Що за башточка варто, а у віконці світло горить? У цій башті ми живемо, і вона зветься? (будинок) ». Вихователь пропонує дітям побудувати великий, просторий будинок, де б могли поселитися іграшки. Діти згадують, які бувають будівельні професії, чим зайняті люди на будівництві. Потім діти домовляються про будівництво будинку. Розподіляються ролі між дітьми: одні – Будівельники, вони будують будинок, вони підвозять будівельний матеріал на будівництво, один з дітей – Кранівник. В ході будівництва слід звертати увагу на взаємини між дітьми. Будинок готовий, і туди можуть вселятися нові мешканці. Діти самостійно грають.
Ігровий матеріал: великий будівельний матеріал, машини, підйомний кран, іграшки для обігравання споруди, картинки із зображенням людей будівельної професії: муляра, тесляра, кранівника, шофера і т. Д.
На дорогах міста
Завдання: закріпити знання дітей про правила дорожнього руху, познайомити з новою роллю – регулювальник, виховувати витримку, терпіння, увагу на дорозі.
Ігрові дії: дітям пропонують побудувати гарний будинок – театр. Вибираємо місце для споруди. Але спочатку потрібно перевезти будівельний матеріал в потрібне місце. З цим легко впораються водії на машинах. Діти беруть машини і їдуть за будматеріалом. Але ось невдача – на головних дорогах не працює світлофор. Щоб не було аварії на дорозі, необхідно, щоб рухом машин керував регулювальник. Вибираємо регулювальника. Він стає в гурток. В руках у нього червоний і зелений прапорці. Червоний прапорець -«стій», зелений прапорець – «йди». Тепер все буде в порядку. Регулювальник управляє рухом.
Ігровий матеріал: іграшкові машини, прапорці для регулювальника – червоний і зелений.
Published: Jun 8, 2018
Latest Revision: Jun 8, 2018
Ourboox Unique Identifier: OB-494986
Copyright © 2018