Діти 21 століття – це діти нових технологій. Зараз, як відомо, діти вже з дитячого садочку вміло користуються мобільними, комп’ютерами та показують непогані результати у розвитку цієї діяльності. Але постає проблема, яка стосується всіх і про що постійно говорять. Не важко здогадатися про те, що мова йде, так мова йде про розвиток уваги дітей. Саме в цьому посібнику я хочу представити вам кілька діючих ігрових вправ, які допоможуть не тільки розвинути увагу, а й дати зрозуміти дітям, що набуті знання обов’язково стануть у пригоді.
Гра “Годинник”
В програму беруть участь 13 дітей (з них один ведучий). Діти утворюють коло. Ведучий пропонує їм зобразити діапазон великих годинників, кожна дитина стоїть біля певної години. Домовляються про те, де будуть 12 годин. Один з учасників гри стає в центрі, він повинен називати час. Ведучий пояснює учасникам гри, що дитина, яка стоїть там, де повинна знаходитись годинної стрілки в цей час, повинен одного разу плестись в долоні, а та дитина, яка стоїть там, де знаходить хвилину стрілки, повинна двічі плеснути в долоні. Той, хто помиляється, стає в центрі кола і починає називати час.
Гра “Зоопарк”
Ведучий включає музику. Поки звучить музика, діти йдуть по колу, ніби прогулюючись по зоопарку. Потім музика затихає, а ведучий вигукує назву якого-небудь тварини. Діти повинні “зупинитися біля клітки” і сфотографувати це тварина. Наприклад, при слові “заєць” – почати стрибати, при слові “зебра” – “бити копит” тощо. Гра веселіше проходить у групі дітей, але у неї можна грати і з однією дитиною.
Гра «Їстівні-неістівне»
(Відомо гра практично для будь-якого віку, розвиваюча концентрацію та перемикання уваги). Один учасник вимовляє задумане їм слово і кидає м’яч іншому. Якщо слово означає їстівний предмет – м’яч потрібно зловити, якщо неістинний – ловити можна. Можна грати в цю гру вдвох і вести рахунок, а можна грати групою, на вибування (це ускладнений варіант, так як ніхто не знає попередньо, кому буде кинутий м’яч).
Гра «Овочі-фрукти»
(Розвиває вибірковість і переключення уваги). Ведучий викрикує назву овочів та фруктів, діти-учасники повинні при словесні, що означає овоч, присісти, а при слову, що означає фрукт – підстрибнути. Теми званих предметів можуть бути різними (звірі-птахи, дерева-кущі), умовні рухи – теж (плеснути в долоні, підняти руки вгору і т. Д.).
Гра «Долоньки»
Гравці сідають в ряд або в коло і кладуть долоне на колі сусідів (праворуч – на ліву колі сусіді праворуч, ліву – на праве коліно сусіди ліворуч). Потрібно швидко піднімати і опустити долоньки по порядку (щоб пробігала хвиля). Невчасно піднімайте палочки вибирають з гри.
І на кінець підбірка відео, які допомагають дитині зробити чималі успіхи в розвитку уваги, приємного перегляду 🙂
-
https://www.youtube.com/watch?v=mf3XoeZhncw
-
https://www.youtube.com/watch?v=UQ-cG25BpHc
-
https://www.youtube.com/watch?v=SF9uuNb5mJ4
Published: Jun 7, 2018
Latest Revision: Jun 7, 2018
Ourboox Unique Identifier: OB-494729
Copyright © 2018