Тиждень 1
Гра “Покрути”
Матеріали: для гри вам знадобиться іграшка з фетру, мотузка та олівець.
Інструкція: роздаємо дітям готові вироби, які ви бачите на малюнку, тільки розкручені і просимо повільно закручувати обома руками під музику, кожного разу збільшуючи швидкість.
Аплікація на тему: “Ромашки”
Матеріали: кольоровий картон, білий папір, ножиці, клей.
Інструкція: для представленої аплікації вам потрібно буде попередньо підготувати тонкі білі смужки(пелюстки) та кружечки з картону або паперу(серединки). Демонстуємо дітям, як потрібно правильно склеювати кінці білих смужок. Приклеюємо виготовлені пелюстки до жовтого кола. Так виконуємо три ромашки і приклеюємо на блакитний чи синій картон. Також є інший спосіб, коли дорослі склеюють всі смужки разом вже на картоні, а діти просто загинають та приклеюють смужки в середину ромашки. Який спосіб оберете ви залежить від можливостей ваших дітей.
Тиждень 2
Гра “Друге життя пакетів”
Матеріали: для гри вам знадобляться звичайні пакети та весела музика.
Інструкція: роздайте дітям пакети, включіть музику та попросіть їх повторювати рухи за вами.
1. “У смітник” – спочатку мнемо пакет, потім вирівнюємо.
2. “Робимо змійку” – скручуємо кінці в різні сторони.
3. “Повзе павучок” – пальчиками підтягуємо пакет до себе.
4. “Хвиля” – зануюємо руки в пакет і пальчиками робимо хвилю.
5. “Склади мене” – пробуємо скласти пакет 2-ма пальчиками.
Ліплення на тему:
“Кольорові метелики”
Матеріали: для роботи вам знадобиться солоне кольорове тісто або пластилін, макети листочків, квіточок (кольоровий картон), дощечка, стеки, картинки метеликів.
Інструкція: перед початком роботи обговоріть з дітьми зовнішній вигляд метеликів їх частини тіла. Якого кольору вони будуть, скільки крилець вони матимуть. Запитайте на які геометричні фігури схожі частини тіла. Запропонуйте спробувати самим, без вашого показу, зліпити метеликів. Якщо дітям це виявиться не під силу, почніть роботу разом. Посадіть метеликів на квіточки чи листочки. Також можна створити колективну галявину.
Тиждень 3
Гра “Спіймай кришку”
Матеріали: для гри підготуйте велику миску з водою, кришки з під пластикових пляшок і палички для суші.
Інструкція: висипте кришки в миску водою і запропонуйте дітям їх виловити за допомогою паличок. Такі ігри в закладах дошкільної освіти краще проводити поділивши дітей на підгрупи.
Малювання на тему:
“Квітуче дерево”
Дуже простий і вельми цікавий спосіб – малювати пляшкою, а правильніше сказати відбитками її денця. Це дуже легко і цікаво. Таким чином можна швидко і з задоволенням намалювати милий малюнок або виготовити красиву вітальну листівку.
Для малювання нам знадобляться такі інструменти та матеріали:
– пластикова пляшка з фігурним дном (краще невелика, щоб квіточки вийшли маленькими і акуратними);
– папір (аркуш формату А4);
– фломастер (можна обійтися й лише фарбами, але тоді треба взяти ще й пензлик);
– фарба кольору, який сподобався дитині (гуаш або акрилова);
– невелика ємність, в яку можна налити фарбу.
Інструкція:
Крок 1. Малюємо стовбур і гілочки нашого майбутнього дерева. Це можна зробити маркером або фарбами за допомогою тоненького пензлика.
Крок 2. Щоб трохи потренуватися, можна спочатку спробувати малювати квіточки на будь-якому іншому листочку паперу. Тут можна трохи проекспериментувати. Якщо малювати пляшкою на столі, тобто на твердій поверхні, – пелюсточки квітів виходять доволі далеко один від одного. А якщо малювати на більш м’якій поверхні, скажімо, на килимі, – пелюсточки трохи «втягуються» в центр і квітка виглядає більш ладненькою і красивішою. Однак, в останньому випадку аркуш паперу, на якому ви малюєте, може трохи зім’ятися.
Крок 3. Обравши спосіб, прикрашаємо квіточками наше дерево. Малюнок готовий.
Комплекс вправ з м’ячиком для розвитку дрібної моторики.
Пальчикові іграшки з картону.
Published: May 9, 2018
Latest Revision: May 21, 2018
Ourboox Unique Identifier: OB-475399
Copyright © 2018