Лебедєв Сергій Олексійович
Народився 2 листопада 1902, Нижній Новгород – вчений, академік, творець першого в континентальній Європі комп’ютера.
1960 року у Києві під керівництвом В.Глушкова сконструйовано напівпровідникову ЕОМ “Дніпро”.
Створені на основі київських ЕОМ обчислювальні машини забезпечили досягнення паритету між США та СРСР в період ядерного протистояння.
Учень С.Лєбєдєва В.Бурцев створив ЕОМ “Діана-1” та “Діана-2”, що забезпечили автоматичне стеження за цілями. Київські ЕОМ були використані для створення першої системи протиракетної оборони СРСР (генеральний конструктор Г.Кисунько. Детальніше – в розділі 4 “Військова справа
Основний доробок
Під керівництвом Лебедєва в Україні був створений перший на континенті Європи комп’ютер — Мала електронна лічильна машина («МЭСМ»). Наукова школа Лебедєва, що стала головною в колишньому СРСР, за своїми результатами успішно суперничала з американською фірмою IBM. Під керівництвом академіка були створені і передані для серійного випуску 15 типів високопродуктивних, найбільш складних ЕОМ, кожна — продуктивніша, надійніша і зручніша в експлуатації.
Віктор Михайлович Глушков
Віктор Михайлович Глушков народився 24 серпня 1923 року в Ростові-на-Дону у родині службовців. Батько Михайло Іванович Глушков родом із станиці Луганської, Україна[2]. Мати із станиці Каменської (зараз Каменськ-Шахтинський), Ростовської області, Росія. У 1941 із золотою медаллю закінчив середню школу № 1 в місті Шахти. Вищу математичну освіту отримав в Новочеркаському політехнічному інституті (1943–1948) та Ростовському держуніверситеті (1947–1948).
У 1956 В. М. Глушков стає завідувачем лабораторії обчислювальної технікиІнституту математики Академії наук УРСР. Саме у цій лабораторії у 1950 під керівництвом С. О. Лебедєва було розроблено перший радянський комп’ютер («МЭСМ»).
У 1957 стає директором Обчислювального центру АН УРСР.
1962 року на базі Обчислювального центру Глушков створює Інститут кібернетики АН УРСР. Будучи його директором, він будує цілий комплекс корпусів на краю Києва («Кібцентр») та житлові багатоповерхові будинки для співробітників Інституту
Єршов Андрій Перович
Радянський програміст і математик, один з творців «шкільної інформатики», лідер в області теорії й автоматизації програмування, основні праці якого охоплюють теоретичне й системне програмування, мови програмування, теорію схем програм, мішані обчислення.
Завдяки унікальним здібностям наукового передбачення, А. П. Єршов одним перших у країні усвідомив ключову роль обчислювальної техніки в прогресі науки й суспільства й з початку 80-х рр. почав активно займатися педагогічною діяльністю, спрямованою на просування програмування, а потім й інформатики в систему освіти, а також масову свідомість.
В 1985-86 рр. А. П. Єршовим разом із групою співавторів були підготовлені й випущені пробні навчальні посібники для середніх навчальних закладів «Основи інформатики й обчислювальної техніки» (частина I і частина II — для 9-10 класів) і під його науковим керівництвом почалося викладання інформатики як навчального предмета у всіх школах Радянського Союзу.
Published: Feb 7, 2018
Latest Revision: Feb 8, 2018
Ourboox Unique Identifier: OB-426838
Copyright © 2018