Тигр сильний, спритний і красивий звір з сімейства котячих. Довжина тіла до 3 -х метрів , крім того хвіст – до 1,1 метра. Його вага доходить до 390 кг. Самці на чверть більші за самок . Шкура має жовтий колір з темними смугами, що утворюють неповторний візерунок. Таке забарвлення дає можливість тигру маскуватися серед чагарників. Найбільший тигр – амурський , який живе на Далекому Сході Росії , а також у сусідніх районах Китаю і Кореї. Так як тигру доводиться жити в холодних краях , то його захищає підшкірний жир товщиною 5 см і пишний хутро . Тигр – самець має свою територію близько 800 квадратних кілометрів , а самки – близько 200 квадратних кілометрів , де вони полюють поодинці на кабанів , оленів та інших тварин. До видобутку підкрадається якомога ближче , а потім намагається в кілька стрибків наздогнати здобич і вдарити передніми лапами по спині , тим самим збиваючи її з ніг. За один раз він може з’їсти до 30 кг м’яса. У жаркий час ситий тигр любить полежати у воді. Тигр вміє і плавати. У тигриці народжується від 2 до 4 тигренят. Довжина їх тіла до 40 см , а вага до 1 кг. Вісім тижнів їдять молоко , але через півроку вони вже залишаються одні або йдуть з матір’ю на полювання. Біля матері тигренята живуть до 2-3 років. Їх вага в цей час становить понад 100 кг. Потім вони йдуть жити самостійно. Люди завдали великої шкоди чисельності тигрів. Зараз тигр занесений до Червоної книги. Амурський тигр також зазнав великих втрат від людей : дорослих тигрів вбивали , тигренят ловили. Ситуація змінилася , коли на Далекому Сході створили заповідник Сіхоте – Алинский . Це найпівнічніший заповідник . Тут звір живе в природних умовах. Тигри можуть жити в неволі , цирках і зоопарках , завдяки цьому ми можемо побачити могутнього і красивого звіра поблизу .
Розрізняють велику панду й малу панду.
Велика панда (бамбуковий ведмідь) — ссавець, якого тепер відносять до родини ведмедевих. Ця тварина нагадує ведмедя, але має круглішу голову, що нагадує чорно-білу маску. Велика панда живе в листяних та хвойних лісах із густим бамбуковим підліском в гористих місцевостях центрального Китаю, таких, як Сичуань і Тибет, на висоті від 1200 до 4000 м над рівнем моря. Живляться панди різними рослинами і найперше — молодими пагонами бамбука, які вони розгризають міцними щелепами.
Велика панда — це вимираючий вид, головною загрозою її виживанню є подальша втрата середовища проживання та дуже низький рівень народжуваності як в неволі, так і в дикій природі. Вважають, що близько 1600 панд досі проживають у дикій природі. Велика панда є символом Всесвітнього Фонду Дикої Природи.
Мала панда (кошачий ведмідь) — вид ссавців ряду хижих, переважно травоїдна, розміром небагато більша за кішку. Особливих успіхів у розведенні цих тварин у неволі досяг Зоопарк Хефей.
Систематичне положення малої панди довгий час було неясним, її відносили то до родини єнотових, то до ведмедевих, проте пізніше за даними молекулярних досліджень її виділили до окремої родини малопандових.
•Он совсем не кровожадный,
Потому что травоядный,
Только смотрит строго.
На носу два рога,
На ногах копыта –
От врагов защита.
Лишь слона не свалит с ног
Африканский …
мавпи – це ссавці тварини, які складають групу приматів. У цю групу, з точки зору біології, відносять не тільки мавп усіх підвидів, але і людини.
Відмінності між мавпами і людьми все ж є. По-перше, мавпи мають хвіст. Правда, у деяких видів він дуже короткий, ледве помітний, але є. По-друге, хоча мавпи досить розумні тварини, у них добре розвинений мозок, але далеко не так як у людини. І по-третє, інтелектуальне життя мавп дуже обмежена, у порівнянні з людським. Найчастіше вони живуть цілими колоніями, проводять весь свій час у залицяннях один за одним, і наглядають за своїми дитинчатами.
Ось цікаві факти з життя цих кумедних тварин.
Published: Jan 17, 2018
Latest Revision: Jan 17, 2018
Ourboox Unique Identifier: OB-411067
Copyright © 2018