Посуд by Вірко Марина - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Посуд

На фото зображено авторку книги "Посуд". Це студентка 2 курсу Київського університету імені Бориса Грінченка. Ця книга орієнтована на дітей Read More
  • Joined Oct 2017
  • Published Books 1

Посуд – узагальнена назва різноманітних за формою та оформленням ємностей декоративного або утилітарного призначення. Виготовляють їх звичайно із глини, скла, металу, пластику тощо. Використовують для приготування або подавання їжі, напоїв тощо, а також для зберігання харчових продуктів.

2

Тарілка — посуд, з якого вживають першу і другу страву, з третьої страви — лише десерти. Переважно тарілка круглої форми. Тарілки також бувають для прикраси. Такі тарілки називаються декоративні тарілки. Великі тарілки називають тарелями (також блюдами). Слово тарілка є зменшеною формою від таріль.

Матеріалом тарелі бувають різні. Матеріал часто відіграє велику роль, відповідно до призначення тарілки:

-Керамічні, або глиняні
-Скляні
-Порцелянові
-Дерев’яні
-Металеві
А також тарілки бувають для одноразового використання. Це:

-Пластикові
-Паперові

3
Посуд by Вірко Марина - Ourboox.com

Чашка — невелика посудина (частіше з вушком), переважно з порцеляни, фаянсу, з якої п’ють чай, каву та інші напої. Існує не один вид чашок, проте серед основних і широко вживаних можна виділити наступні: кавові – відрізняються своїми порівняно невеликими розмірами і об’ємом (зазвичай не перевищує 50-100 мл в залежності від виду кави, яку будуть подавати в чашках); чайні чаші використовують для чайного напою, а також інших гарячих напоїв, наприклад шоколаду або какао (обсяг 200-250 мл); бульйонні чашки або чаші використовують для вживання в їжу супів, а також бульйонів, заправних супів, до складу яких входять дрібно нарізані продукти і супів-пюре.

5

6

Столові прибори або столові прилади — інструменти призначені для маніпуляцій з їжею безпосередньо за столом.

Столові прибори виготовлять з нержавіючої сталі, срібла та алюмінію. Найбільш поширені прибори — з нержавіючої сталі. Алюмінієвими приборами перестають користуватися, через те, що вони легко деформуються, їх матеріал окислюється і вступає в реакцію з продуктами. Срібні прибори, хоч і мають антибактеріальні властивості, проте досить важкі, легко дряпаються, їм шкодить зберігання поряд з іншими металами. Тому вони не підходять для щоденного користування.

7
Посуд by Вірко Марина - Ourboox.com

9

10

11
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content