Сьогодні ми починаємо вивчати дуже складну тему. Тему, яка обов’язково зачепить наші душі, нашу свідомість, наш світогляд.
На жаль, ми також живемо в такі часи, як і головні герої роману ірландського письменника Джона Бойна “Хлопчик у смугастій піжамі”. Поки що ми з вами перебуваємо у відносній безпеці і щиро віримо в перемогу наших захисників, але однозначно нам важливо зрозуміти як відгукується війна в долях дорослих та дітей, що пережили окупацію, міграцію, обстріли, втрати близьких і навчитися жити і діяти при таких обставинах.
Мотиваційно-емпатійна вправа “Щоденник емоцій”
- Що ви уявляєте, коли чуєте слово “війна”?
- Як би ви описали почуття людей, які вже пережили цей період?
Зараз я вам пропоную на полях зошита зобразити емоцію, яку відчуваєте саме ви в цей момент.
Можливо, війни трапляються знову і знову
лише тому, що одні ніколи не зможуть
до кінця відчути страждання інших.
Е. М. Ремарк
(німецький письменник)
Знайомство з автором роману
Перегляньте відеоінформацію з YouTube-каналу “Розумний котусь”:
Про що ж написано в романі?
Цю таємницю ви можете довідатися переглянувши буктрейлер, який створила Єва Батрак, учениця 8 класу Прилуцького ліцею №6 Чернігівської області:
На сьогодні ви вже мали ознайомитися із сюжетом роману “Хлопчик у смугастій піжамі” тож пропоную перевірити знання:
https://naurok.com.ua/test/dzhon-boyn-hlopchik-v-smugastiy-pizhami-3096585.html
Далі ознайомтеся з навчально-пізнавальним матеріалом, підібраним з презентації до уроку вчительки зарубіжної літератури Юнашевої В.А.
Прийшов час узагальнити та систематизувати знання)
- Виконайте інтерактивну вправу на встановлення сюжетної композиції роману :
2. Виконайте тестову роботу і зробіть скрін з результатами:
Деякі висновки:
Від початку історії і до кінця Бруно не розуміє, що відбувається щось страшне. Тому він і думає, що люди з протилежної сторони огорожі живуть в своїх хижках сім’ями щасливо, діти грають футбол чи якісь інші ігри. Він не може зрозуміти, чому одні люди з цієї сторони огорожі, а інші ‒ з іншої, і що з того, що вони євреї. Він пригадує свій прекрасний будинок, в якому він жив, одяг, у який звик одягатися… і не знає про те, що десь може бути по-іншому. Все інше, не таке, як у нього, дивує хлопчика. І в тому немає його вини, адже його просто привчили до такого. Він – це він, його не треба порівнювати ні з ким. Так автор доносить, мабуть, найголовнішу думку твору ‒ несвідомість більшості німецького населення щодо антилюдяності гітлерівського режиму. Їм просто насаджували думку про винятковість їхньої країни, їхньої національності, них самих. А діти ще малі, вони не вміють аналізувати. Вони сприймали те, що бачили, що їм давали, і не вважали це чимось неправильним. Хоча… певні відчуття на якомусь інстинктивному рівні все-таки були…
Наведіть приклади того, що Бруно відчував щось недобре.
Давайте пригадаємо якими зустрілися хлопчики на початку твору (за картками Кусочкіної С.)
Published: Nov 23, 2024
Latest Revision: Nov 23, 2024
Ourboox Unique Identifier: OB-1627836
Copyright © 2024