Умови сьогодення негативно впливають на стан здоров’я громадян, йдеться не лише про очевидні ризики, а й про довгострокові наслідки. У перспективі багато українців можуть зіткнутися з психологічними та психічними проблемами, зростанням залежностей та загостренням деяких хвороб. Зараз ми всі проходимо через випробування. Але насправді в нас просто немає іншого вибору – вистояти, перемогти, відродитися і допомогти нашим дітям пройти через цей досвід. Потрібно створювати умови, щоб дитина не втрачала відчуття безпеки, адже головні відчуття для дитини — це захищеність. Головне завдання доросих допомагати їм зрозуміти реальність, наскільки. Але робити це в такий спосіб, аби вони, розуміючи цю реальність, могли далі жити та бути психологічно стійкими, розвиватися й любити.
1. Казкотерапія.
Алегорії з улюбленими казками допоможе запустити механізми адаптації.
З дітьми треба говорити чесно та відверто про сучасну ситуацію в Україні. Форма розповіді може бути будь-яка, от лише вся та розповідь повинна бути сповнена любові, тобто тим, що є у народній казці.
Деякі казки – це далеко не просто дитячі історії. Вони є відображенням суспільства і, як такі, часто використовуються в політичних цілях. Ці казки несуть набагато більше, ніж моральні уроки; вони несуть на собі тягар політичних ідеологій і пропаганди, які допомагали формувати світові події. Вони є свідченням сили оповіді та тривалого впливу цих, на перший погляд, простих наративів.
Невеселі, але обнадійливі казки для сімейного читання або прослуховування:
2. Арттерапія як засіб корекції та відновлення психоемоційного стану дітей.
Творчість може дійсно мати терапевтичний ефект, адже дає дитині можливість повернути контроль над власним життям хоча б на якийсь час, та виплеснути свої емоції й переживання. Особливість арттерапії у тому, що дитина працює у власному темпі, у оточенні таких самих дітей. Мета малювання – подолати наслідки стресу. Тож під час малювання не задається жодних тем, а пропонується дитині вирішувати самостійно.Так діти можуть проявити те, що їх дійсно хвилює. Арттерапія – не магія й не панацея. Якщо дитина чи доросла людина страждають від самотності, то малювання чи ліпка навряд, чи зможуть повноцінно розв’язати цю проблему. Проте буде дуже ефективною у подоланні стресу та переживань.
Нетрадиційні техніки малювання – малювання долоньками
Малювати можна не лише пальцями, а й усією долонею, кулачком, ребром долоні. Умочити в фарбу і віддруковувати на папері. Особливу увагу слід звертати на рух руки і правильне положення «робочого пальця».
Діти із великим задоволенням використовують цю техніку.
Консультація для батьків
Терапевтична гра – дитина навчається взаємодії з оточуючими і кращому розумінню себе не директивами педагога, а у процесі ігрової комунікації. Ігрові техніки арт-терапії в роботі з дітьми вважаються найефективнішими.
3. Фізичні ігри
Гра для дітей — це значно більше, ніж просто розвага, адже розвиває їх соціальні навички, уяву та мовлення. Психологи наголошують, що гра – природній і чи не єдиний спосіб дитини висловити та прожити власні емоції. У сучасному сьогоденні діти можуть відчувати паніку, тривогу, агресію, тому надзвичайно важливо, щоб дорослі надавали дітям можливість подолати стрес, а також фізичну та емоційну втому. Щоб ефективно зняти м’язове напруження, спочатку треба його посилити.
Вправа для боротьби зі стресом “Черепашка”
Вправа для зниження стресу, напруги.
4. Дихальна терапія
Вправа “Букет та свічка”
Застосовується для розслаблення та глибокого дихання.
Уявіть, що у вас в одній руці приємно пахне квітка, а в іншій — запалена свічка.Повільно зробіть вдих через ніс й уявіть, що відчуваєте запах квітки. Повільно видихніть через рот, наче задуваєте свічку. Повторіть кілька разів.
Дихальна гімнастика, релаксація
5. Патріотичні ігри творчої, розумової спрямованості відволікатимуть дитину від негативних думок.
Ворог вкрав наш
мир та спокій,
не дамо зруйнувати
душі наших
дітей війною.
Дякую за увагу!
Published: Jan 9, 2024
Latest Revision: Feb 26, 2024
Ourboox Unique Identifier: OB-1537163
Copyright © 2024