by Anastasia
Copyright © 2023
Привіт друзі!
Пропоную сьогодні розглянути доволі цікаву тему.
Як бачать тварини?
Усі бачать цей світ по-різному, для когось він наповнений яскравих фарб, а для когось – чорно-білий.
І ні, я не про настрій або оточуюче середовище, деякі тварини просто фізично не розрізняють кольорів.
Ні, це зовсім не заважає їм жити, і навіть навпаки – допомагає.
Сідайте зручніше, я зараз вам все розкажу і покажу.
Тож як бачать тварини? Чим відрізняються зорові апарати тварин від людського? Хто з них страждає на дальтонізм, а хто бачить жертву за три кілометри?
Звичайно ж без картинок ніяк, запам’ятайте, картинки які будуть зліва, те, як бачить людина, а з права – тварина про яку йшлось.
Собаки
Іще не так давно вважалося, що собаки не розрізняють кольори та бачать світ чорно-білим. Проте останні дослідження, проведені в США, показали: песики таки мають кольоровий зір, щоправда, дещо інший, ніж людина.
У собаки очі влаштовані інакше, тому він не спроможний побачити різницю між жовто-зеленими і червоно-помаранчевим відтінками.
Однак це не єдина відмінність між зором людини і собаки. Як виявилося, ці тварини бачать картину світу менш чітко, ніж людина. Якщо людина з хорошим зором здатна прочитати десяту сходинку таблиці для перевірки зору, то собака – теоретично, може розпізнати лише третю.
Кішки
Виявляється, що кішки добре бачать при освітлені в 10 разів гіршому за те, при якому здатні бачити ми. Хоча навіть за гарного освітлення кішки значно гірше за нас розрізняють деталі.
Зовсім нещодавно панувала думка, що кішки геть не володіють кольоровим зором і всі навколишні предмети є для них чорно-білими. Проте нині науковці довели, що кішки розрізняють, хоча й гірше за нас, декілька кольорів.
Зате набагато краще за нас коти розрізняють відтінки сірого. Для кішок існує аж 25 його відтінків.
Така особливість зору пояснюється забарвленням їх жертв – мишей, колір хутра яких варіюється від світло-сірого до темно-сірого й буро-сірого.
Риби
У статті про те, як бачать тварини, особливу увагу слід звернути на зоровий апарат риб.
Очі в більшості риб розташовані з обох боків голови. Зір у риб монокулярний, тобто кожне око бачить своє поле (по горизонталі 160-170°, по вертикалі – близько 150°).
У багатьох риб кришталик виступає назовні, що збільшує поле зору. Спереду монокулярний зір кожного ока перекривається й утворюється бінокулярний (всього 15-30°). Основний недолік монокулярного зору – неточна оцінка відстані.
Майже всі риби (крім сутінкових і більшості хрящових) мають кольоровий зір. Деякі з них можуть змінювати забарвлення тіла.
У риб різна гострота зору. Зазвичай вони бачать предмети на відстані близько 10 метрів.
На окреме слово заслуговують акули. Ці хижаки мають уникальній зір. Акула спроможна бачити у непрозорій морській воді на відстані 15 метрів.
На фото як бачить акула:
Птахи
Птахи використовують зір для пошуку здобичі. Тим паче, що деякі з них позбавлені нюху.
Орел може помітити потрібну тварину з висоти три кілометри.
Щож, сподіваюся вам сподобалось.
Гарного дня!
Published: May 15, 2023
Latest Revision: May 15, 2023
Ourboox Unique Identifier: OB-1454149
Copyright © 2023