ВСТУП
Основна задача закладів професійно – технічної освіти: підготовка сучасного кваліфікованого робітника,який відповідає вимогам потреб сучасного виробництва.Отже і програма навчання,і форми та методи викладання навчального матеріалу повинні теж адаптуватися і стати якісною базою для підготовки висококваліфікованих специалістів.Таку можливість надають електронні збірники.
Електронні збірники стають не додатковим, а провідним засобом на багатьох етапах навчального процесу, дозволяють змінити процес викладання з урахуванням досягнень певної галузі, надаючи йому нові можливості для творчого пошуку змісту, методів, засобів роботи зі здобувачами освіти.
В електронному збірнику зібрані інформаційні матеріали,інтерактивні цифрові завдання, створені за підтримки сучасних он-лайн серверів QR-код, LearningApps,Wise Mapping,для забезпечення ефективного навчання та активізації пізнавальної діяльності здобувачів освіти. Залучення технологій з використанням мобільного телефону на уроках додатково заохочує здобувачів освіти до вивчення предмету.
QR-код дозволяє отримати миттєвий доступ до закодованої інформації, переглянути в будь який час презентацію уроку, забезпечити роздатковим матеріалом,інструкційно- технологічними картками,рецептурою та цікавими додатками гіперпосилання на мультимедійні джерела та ресурси,електронні навчальні видання,відсканувавши код здобувачі освіти миттєво отримують додаткову інформацію.
Електронний збірник має закодовані матеріали:
* інструкційні картки;
* презентації до уроків;
* інтерактивні вправи;
* контрольні роботи.
Послідовність розбирання свинячої туші
-
Лопаткову частину лівою рукою трохи підіймають, знаходять контур, розрізують м’язи, які з’єднують лопаткову частину з грудною частиною і відокремлюють її.
-
Щоб відокремити корейку і груднину потрібно спиннореберну частину розрубати навпіл.
-
Спочатку вирубують хребет. Для цього вздовж спинних і поверхневих хребців з обох боків поперекових відростків надрізують м’якоть до основи ребер, перерубують поперечні відростки хребта і ребра біля основи спочатку з одного боку хребта потім з іншого.
-
Вирубують грудну кістку і дістають дві половини.
-
Кожну половину розрубують на дві частини корейку і груднину.
-
Корейку обвалюють неповністю, а лише з поперекової частини зрізують поперечні відростки хребта, ребра не вирізають.
-
Зрізують закраїни, з зовнішнього боку корейки знімають сухожилки.
-
Грудинку також повністю не обвалюють. Від заднього кінця її відрізують жилясте м’ясо.
-
Шийну частину баранини свинини обвалюють по останньому шийному та першому спинному хребцю. З шийної частини свинини, до якої крім шийних хребців входять частини спинних хребців з реберними кістками, зрізують м’якоть суцільним шаром.
Послідовність розбирання і обвалювання яловичої передньої частини.
-
Розбирання і обвалювання передньої частини. Передня частина туші складається з лопаткової, шийної, спиннореберної частин.
-
Щоб відокремити лопатку, четвертину яловичини кладуть на стіл внутрішнім боком до низу. Лівою рукою трохи піднімають лопаткову частину, знаходять контур, розрізують м’язи, які з’єднують лопаткову частину з грудною частиною і відокремлюють її.
-
Шийну частину відокремлюють по лінії, яка проходить між останнім шийним і першим спинним хребцем. Для цього розрізують 13 м’якоть до хребта по лінії останнього відростка першого спинного хребця до виступу грудної кістки, потім перерізують з’єднання між останнім і першим спинними хребцями.
-
Спиннореберна частина, яка залишилась, складається із товстого краю, підлопаткової частини і груднини.
-
Для обвалювання лопаткову частину кладуть на стіл внутрішнім боком догори, ліктьовою і променевою кістками і роблять розріз вздовж цих кісток. 6. Зрізують м’якоть з обох боків ліктьової і променевої кісток.
-
Розрізують з’єднання цих кісток з плечовою кісткою і видаляють їх. Повертають лопатковою кісткою до себе , розрізують м’ясо вздовж плечової кістки, починаючи від ліктьового суглобу до з’єднання з лопатковою кісткою, перерізують з’єднання між цими кістками.
-
Для видалення лопаткової кістки впираються лівою рукою у плечову кістку , а правою відривають лопаткову частину від м’яса.
-
Зачищають від м’яса головку лопаткової кістки, відокремлюють м’ясо з іншого боку цієї кістки, зачищають дзьобоподібний відросток . Потім вирізують із м’яса плечову кістку і видаляють
-
М’ясо що залишилося відрізують на два великих шматки : плечову і заплічну частини. Плечова частина має клиноподібну форму, а заплічна – продовгувата.
-
З шийної частини зрізують м’ясо шаром, повністю відокремлюючи його від шийних хребців.
-
Спиннореберну частину кладуть внутрішнім боком догори і відрізують груднину по лінії, яка проходить від кінця першого ребра до останнього.
-
Груднину не обвалюють, від неї відокремлюють грудну кістку.
-
Товстий край і підлопаткову частину зрізують разом. Для цього спиннореберну частину що залишилась перевертають внутрішнім боком до низу, надрізують м’якоть по лінії, яка сполучає товстий край з починаючи від останнього до четвертого ребра.
-
М’якоть нарізують під прямим кутом на 1/3 довжини ребер після чого її надрізують уздовж до першого ребра і відрізають товстий край разом з підлопатковою частиною з частин ребер і спинних хребців.
-
Одержану м’якоть ділять на товстий край і підлопаткову частину.
-
Зрізають з реберних кісток цілим шаром.
-
Одержані частини м’яса зачищають, жилкують і вирівнюють.
Послідовність розбирання яловичої задньої четвертини
-
Задню частину розділяють на поперекову і тазостегнову частини пахвину. 2. Задню четвертину розділяють на поперекову і тазостегнову частини за контуром задньої ноги.
-
При цьому розчленовують останній поперековий і перший хребці.
-
У поперековій частині підрізують м’якоть уздовж хребців і зрізують її цілим шаром .
-
М’якоть розділяють на тонкий край і черевну частину – пахвину, які жалкують і зачищають
-
При обвалюванні тазостегнової частини її кладуть боком донизу,вирізують клубову частину кістку і крижові хребці.
-
Вздовж стегнової кістки розрізують м’якоть і вирізують шар м’якоті – внутрішню частину.
-
Після цього вирізують стегнову кістку .
-
М’якоть, що залишилась розділяють по плівках на частини – верхня, бокова, зовнішня.
Кулінарне призначення частин м’яса свинини
Лопаткова частина для смаження і варіння цілою(рулетом),тушкування порційними і дрібними шматочками
Шийна частина – для смаження цілою,
тушкування порційними і дрібними шматочками.
Грудинка – для смаження фаршированною,
варіння,тушкування дрібними шматочками
Вирізка – найніжніша частина м’яса (смаження цілою,порційними шматками, дрібними шматочками.
Корейка – для смаження цілою,порційними
шматками,натуральному,панірованому вигляді,дрібними шматочками.
Тазостегнова частина – для смаження цілою,панірованими порційними
і дрібними шматочками.
Котлетне мясо – це м’якоть шийної частини, пахвини й обрізки, які дістають при обвалюванні туші і зачищанні напівфабрикатів великим шматком, а також пружок
ПЕРЕГЛЯД ПРЕЗЕНТАЦІЇ
” РОЗБИРАННЯ СВИНЯЧОЇ,ТЕЛЯЧОЇ,БАРАНЯЧОЇ ТУШ,КУЛІНАРНЕ ПРИЗНАЧЕННЯ ЧАСТИН.
ПЕРЕГЛЯД ПРЕЗЕНТАЦІЇ:
” СПОСОБИ ЗАПРАВЛЕННЯ ПТИЦІ”
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
Скануйте QK- код
Вправа на відповідність
Published: May 2, 2023
Latest Revision: May 2, 2023
Ourboox Unique Identifier: OB-1448310
Copyright © 2023