Види видань
Брошура (франц. brochure, від brocher — зшивати, робити нашвидку) — невелика за обсягом книжка, зазвичай 10-50 сторінок у м’якій обкладинці.
Буклет (англ. booklet — книжечка) — неперіодичне видання у вигляді складеного аркуша, переважно рекламного, презентаційного, іміджевого характеру.
Газета — періодичне видання, розміщене на одній або більше сторінках, яке містить текстові матеріали (статті), можливо, з ілюстраціями. Сторінки газети не скріплюють, а складають удвоє.
Журнал — періодичне багатосторінковевидання, сторінки якого скріплено міжсобою. В більшості випадків розмір сторінки журналу менший, ніж у газети, а якість паперу і друку вищі.
Книга — неперіодичне видання обсягом більш ніж 48 сторінок, скріплених між собою.
Бюлетень (франц. bulletin — запис, звіт) — періодичне чи неперіодичне видання інформаційного характеру; збірник офіційних документів, стисле офіційне повідомлення про події, які мають суспільне значення, назва деяких періодичних видань.
Видання дуже різноманітні, кожний вид має свої особливості. Разом із тим можна виділити структурні складові, що зустрічаються в виданнях різних видів: набірні поля, текстові поля, колонки, зображення…
Залежно від виду видання окремі елементи можуть мати певні особливості або взагалі бути відсутніми, наприклад, таблиці або колонтитули.
Час означень
Формат видання – це розмір готового видання, що визначається шириною і довжиною сторінки видання у міліметрах, або шириною і довжиною аркуша паперу видання у сантиметрах із зазначенням частини, яку займає на ньому сторінка видання.
Шпальта – частина сторінки видання, відокремлена від іншої шпальти по вертикалі проміжками чи лініями. Рядки, розташовані один під одним так, що вони становлять вертикальну смугу на сторінці.
Гарнітура – шрифт або кілька шрифтів, що мають
стилістичне єдність накреслення. Складається з набору знаків. Часто це поняття плутають з поняттям «шрифт», хоча шрифт – це певне накреслення знаків, в той час як гарнітура визначає загальне «сімейство» шрифтів.
Гарнітура складається з декількох шрифтів. Ці шрифти мають загальні особливості дизайну, що відрізняють їх від шрифтів іншої гарнітури. Однак самі вони також розрізняються — за: товщиною, нахилом, співвідношенням ширини й висоти.
Кегль – висота букви, що включає в себе нижні і верхні виносні елементи. Вимірюється в друкарських пунктах
(позначається як pt). Наприклад, текст набраний 14 кеглем, буде дорівнює 14 pt по висоті. Значення цієї властивості може бути як цілим, так і дробовим числом.
Модульна сітка – система горизонтальних, вертикальних,
діагональних ліній, які дають змогу гармонійно розташувати між собою елементи видань. Призначення: прискорення роботи, забезпечення балансу пропорційності, одноманітність верстки. Існують одношпальтні, двошпальтні та тришпальтні сітки.
Правила композиції:
1)Цілісність
2)Виразність
3)Зорове сприйняття
4)Чіткість і простота
5)Контрастність
6)Послідовність
7)Єдність
Published: Apr 24, 2023
Latest Revision: Apr 24, 2023
Ourboox Unique Identifier: OB-1444511
Copyright © 2023