Життя в стилі eко сьогодні стає досить модним, проте увага до екології важлива завжди. Робити своє життя екологічнішим потрібно перш за все тому, що воно зберігає наше довкілля.
Сьогодні маємо чимало варіантів допомоги планеті, зокрема, це сортування відходів, відмова від пластику та розумне споживання різноманітних ресурсів.
Багаторазове використання зменшує кількість сміття
Останніми роками все більшої популярності в Україні набирають предмети побуту багаторазового використання. Хоча й не масово, проте вже значно частіше люди носять зі собою до супермаркетів чи на ринки екоторби і відмовляються від поліетилену.
Сортування сміття – це екозвичка, дуже потрібна нашому суспільству. Проте, сортуючи сміття, щоб викинути його в окремі контейнери, маємо знати: деякі відходи, навіть посортовані, викидати не можна. Тому перед сортуванням потрібно роздільно збирати сміття і тоді визначати, що ж піде на смітник, а що краще здати на переробку.
Що ж саме маємо здавати на переробку?
Які відходи не можна викидати на смітник?
Батарейки містять важкі метали, кислоти, луги, які потрапляючи у воду або ґрунт завдають непоправної шкоди навколишньому середовищу. Так, одна пальчикова батарейка забруднює 400 л води, якої вистачить одній людині на 9 місяців, та 20 кв. м ґрунту, на якому, приміром, у лісі може рости 2 дерева, жити два кроти, один їжак і декілька тисяч дощових черв’яків. Розряджені акумуляторні батарейки необхідно викидати у спеціальний контейнер, які сьогодні встановлюють у магазинах побутової хімії. Лужні батарейки краще відправити до найближчого звалища небезпечних побутових відходів.
Люмінесцентні лампи, зважаючи на вміст у них ртуті, належать до надзвичайно небезпечних відходів. Один грам цієї речовини здатний забруднити понад 3 300 000 м куб. Відпрацьовані ртутні лампи можна здати за певну плату окремим підприємствам. А більшість світлодіодних лампочок, згідно з інформацією на упаковці, безпечні і піддаються переробці.
Скляні термометри, які також містять смертельно небезпечну для здоров’я ртуть, приймають за певну плату на утилізацію спеціалізовані підприємства. Примітно, що термометри радянського зразка мають до 500 мл ртуті.
Невикористані ліки або ліки з вичерпаним терміном, які містять потужні хімікати, можуть забруднити ґрунт, воду та повітря. Утилізацією такого типу сміття займаються певні організації або власне аптеки.
Пластикові запальнички навіть з невеликою кількістю пального можуть легко займатися. Частково використані або бутанові запальнички необхідно здавати у спеціальні центри утилізації побутових відходів.
Побутова хімія, потрапляючи у стічні та ґрунтові води, забруднює навколишнє середовище. Такі відходи краще відвезти у центр утилізації небезпечних побутових відходів.
Порожні флакончики аерозольної фарби містять небезпечні для навколишнього середовища гази та хімічні рідини. Таке сміття краще здати на переробку – за алюмінієві і сталеві ємності деякі пункти навіть заплатять невелику суму, або відвезти на місцеве звалище небезпечних побутових відходів.
Відео як правильно сортувати сміття
Потрібно лише замислитись над нашими щоденними діями і побутовим використанням різних речей, які згодом стають сміттям. А вже після цього шукати доступні методи, щоб запобігати засміченню землі та нераціональному використанню ресурсів.
Published: Apr 17, 2023
Latest Revision: Apr 26, 2023
Ourboox Unique Identifier: OB-1441902
Copyright © 2023