Рецепти чаю by Nataliia - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Рецепти чаю

  • Joined Mar 2023
  • Published Books 2

 

Традиційний чай прийшов до України порівняно нещодавно. А ось трав’яні чаї відомі були ще нашим предкам за часів Середньовіччя. У кожній родині були свої рецепти корисних трав’яних настоїв, які знали не тільки тодішні цілителі і знахарі. Цілющі рецепти передавалися з покоління в покоління, вони ж зберігаються і доповнюються сьогодні.

 

2

ТРОХИ ІСТОРІЇ

У XVII столітті до України почали завозити знайомий нам чорний чай. Традицію його вживання запровадила імператриця Катерина ІІ, але оскільки цей новомодний напій був дорогим, як і цукор, що подавали до нього, то особливої ​​популярності новинка не здобула. Народ вважав чай ​​шалено дорогим і розкішним напоєм панів і розтринькувачів.

Прості жителі і зовсім не чули про чорний чай, а продовжували пити узвар із сухофруктів і напій, настояний на листі трави іван-чаю. Існувала навіть думка, що чай, як і тютюн – справа гріховна. Хоч, офіційною позицією церкви сам по собі чай не заборонявся, засуджувалося надмірне потурання моді, обжерливість і любов до розкошу.

І тільки на початку XIX століття Україна почала долучатися до чайної культури і формувати власні традиції. Популярним видом застілля в столиці ставали київські чайні церемонії, які перетворювалися в будь-який свято того часу. До чаю подавали бублики та здобні білі булки, що детально описує в своїх творах Іван Нечуй-Левицький, який любив розповісти про трапези киян. Часто таке чаювання переходило у довгі посиденьки, чай змінювався пляшкою горілки і традиційними закусками, а спокійні розмови переходили в спів і танці. Саме з тих пір чаювання і стало своєрідним ритуалом гостинності. Люди запрошували один одного “на чай”, смакуючи не тільки смачними наїдками, але і приємне спілкування.

3

 

Через століття, чай остаточно перекочував з напоїв знаті на стіл до кожної української домівки, ставши абсолютно традиційним і звичним напоєм як для свята, так і для буденного дня. Однак чорний чай так і не зміг замінити старовинні й улюблені рецепти фруктових, ягідних і трав’яних чаїв. Навпаки, – він їх урізноманітнив: традиційні суміші стали настоювати на чорному або зеленому чаї, отримуючи все нові смаки.

Взимку гарячі вітамінні чаї неймовірно популярні. Вони готуються з ягодами, фруктами і травами та стають ідеальними напоями для довгих зимових вечорів. По-перше, вони швидко зігрівають, по-друге містять неймовірне безліч вітамінів, так необхідних нам особливо взимку, а по-третє легко і швидко готуються. До того ж підсилити зігріваючий ефект можна, додавши в такий чай трохи рому, коньяку, віскі або лікеру. Звичайно, останній варіант підійде тільки для дорослих.

Готувати ягідні та плодові чаї можна декількома способами. Якщо основа чаю – вода, то наповнювач можна просто залити окропом і дати настоятися хвилин 5-7. Якщо ж основою є сік, то чай доведеться підігріти, не доводячи до кипіння, щоб зберегти більшу частину вітамінів.

Заварювати і подавати такий чай найкраще відвідувати в прозорому скляному заварнику, щоб сповна насолодитися не тільки його смаковими якостями, а ще й усіма теплими фарбами улюбленого напою. Якщо до складу чаю входять ягоди з зернятками або листовий чай, то зручно буде використовувати френч-прес, який відразу і процідить напій. А чай з яблуками, грушами або цитрусовими можна заварити прямо в горнятку, з якого його й пити, з’ївши їх в кінці чаювання.

4
Рецепти чаю by Nataliia - Ourboox.com

 

ГРУШЕВИЙ ЧАЙ «ПРИНЦЕСА ЖАСМИН»

Інгредієнти (на 1 порцію): 100 г груші, 1 паличка кориці, 1 часточка лайма, 1 щіпка листя жасминового чаю, 200 мл окропу.

Спосіб приготування: грушу необхідно дрібно нарізати і розтерти в пюре. Жасминовий чай заварити і додати у нього сік лайма, грушеве пюре і корицю. Дати настоятися протягом 10-15 хвилин.

 

 

6
Рецепти чаю by Nataliia - Ourboox.com

ОБЛІПИХОВИЙ ЧАЙ З ЯБЛУКОМ «ВІТАМІННИЙ»

Інгредієнти (на 1 порцію): 40 г свіжої або свіжомороженої обліпихи, 30 г яблука (чверть), 1 / 2-1 ч.л. меду, 250 мл води.

Спосіб приготування: яблуко необхідно дрібно нарізати. У підготовлену ємність помістити обліпиху, яблуко і мед, залити холодною водою і прогрівати протягом 15-20 хвилин на повільному вогні, не доводячи до кипіння. Потім дати настоятися 3-5 хвилин.

8
Рецепти чаю by Nataliia - Ourboox.com

 

ЯБЛУЧНИЙ ЧАЙ «ЗБИТЕНЬ»

Інгредієнти (на 1 порцію): 150 мл яблучного соку, 1/2 палички кориці, 1 зірочка анісу, 1 суцвіття гвоздики, 1 шматочок яблука.

Спосіб приготування: всі інгредієнти помістити в ємність і поставити на повільний вогонь. Проварювати необхідно протягом 2-3 хвилин, не доводячи до кипіння. Потім перелити в ємність для подачі і дати настоятися 5-7 хвилин.

10
Рецепти чаю by Nataliia - Ourboox.com

 

ЗЕЛЕНИЙ ЦИТРУСОВИЙ ЧАЙ «СХІДНА СВІЖІСТЬ»

Інгредієнти (на 1-2 порції): 70 мл апельсинового соку, 70 мл гарячого зеленого чаю, 2 часточки грейпфрута, 1 ч.л. кленового сиропу (можна замінити будь-яким іншим сиропом по смаку), 1 ст. л. сиропу лемонграса (або будь-якого іншого цитрусового сиропу), 1 гілочка свіжої м’яти, 3 зернятка кардамону, 150 мл гарячої води.

Спосіб приготування: всі інгредієнти, крім грейпфрута, слід нагріти в мідному чайнику, але не доводити до кипіння. Перед подачею чаю, в чашку необхідно вичавити і помістити часточки грейпфрута.

12
Рецепти чаю by Nataliia - Ourboox.com

ЧАЙ «ГРАНАТОВИЙ БРАСЛЕТ»

 

Інгредієнти (на 1 порцію): 100 мл гранатового соку, 30 г яблука (чверть), 1,5 ч. л. меду, 1 смужка лимонної цедри, 150-200 мл гарячої води, зернятка граната і часточки яблука для прикраси.

Спосіб приготування: яблуко необхідно нарізати соломкою, а цедру лимона – тонкими смужками. Всі інгредієнти слід нагріти, не доводячи до кипіння. Для ефектної подачі варто використовувати келих. У нього необхідно процідити напій і прикрасити чай зернятками граната і часточками яблука.

14
Рецепти чаю by Nataliia - Ourboox.com

 

ЯГІДНИЙ ЧАЙ «СПОГАДИ ПРО ЛІТО»

 

Інгредієнти (на 1 порцію): 1-2 ягоди полуниці, 3-4 ягоди лохини, 1 ягода ожини, 2 ягоди малини, 1-1,5 ч. л. цукру, 1 ст. л. яблучного пюре (можна замінити будь-яким фруктовим пюре), 1 ч. л. квіткового меду, 200 мл гарячої води.

Спосіб приготування: свіжі або розморожені ягоди помістити в велику склянку, додати фруктове пюре, цукор і мед, розтерти суміш ложкою. Отриману масу залити окропом, перемішати, накрити і дати настоятися протягом 3-5 хвилин.

16
Рецепти чаю by Nataliia - Ourboox.com

 

БРУСНИЧНИЙ ЧАЙ З ЖУРАВЛИНОЮ І М’ЯТОЮ «ЗДОРОВ’Я»

 

Інгредієнти (на 1 порцію): 70 г брусниці (свіжої або свіжомороженої), 30 г журавлини (свіжої або свіжомороженої), 2 ст. л. меду, 3-4 листочка свіжої м’яти, 300 мл гарячої води.

Спосіб приготування: ягоди необхідно перетерти з медом, додати гарячу воду і проварити протягом пари хвилин, не доводячи до кипіння. Перед подачею додати листочки м’яти.

18
Рецепти чаю by Nataliia - Ourboox.com

 

ЧАЙ «ГАРБУЗОВА ПРИСТРАСТЬ»

 

Інгредієнти (на 2-3 порції): 300 г гарбузового пюре, 50 г полуничного пюре, 1 ст. л. лимонного соку, 25 г імбиру, 1 часточка грейпфрута, 1 паличка кориці, 1 щіпка меленого гострого червоного перцю, 25 г кореня імбиру, 200 мл гарячої води.

Спосіб приготування: імбир необхідно натерти на дрібній тертці, помістити всі інгредієнти в чайник, залити окропом, накрити кришкою і дати настоятися протягом 5 хвилин, потім розлити по чашках.

20
Рецепти чаю by Nataliia - Ourboox.com

 

ЧАЙ «ГОСТРИЙ ЧИЛІ»

 

Інгредієнти (на 2 порції): 2 ч. л. чорного чаю, 60 г яблука, порізаного на шматочки (половина), 2 палички кориці, 1 стручок гострого червоного перцю, 3 часточки лимона, 2-3 суцвіття гвоздики, 3 ч.л. меду (можна замінити тростинним цукром), 400 мл гарячої води.

Спосіб приготування: всі компоненти помістити в заварник, залити окропом, накрити кришкою, дати настоятися протягом 3-5 хвилин, після чого розлити по чашках.

22
Рецепти чаю by Nataliia - Ourboox.com

 

ЧАЙ З ЧОРНОЇ СМОРОДИНИ «БАЗИЛІК»

Інгредієнти (на 5 порцій): 150 г свіжомороженої чорної смородини, 75 г цукру, 1 великий пучок фіолетового базиліка, чверть лайма, 1 л гарячої води.

Спосіб приготування: листя базиліка необхідно відокремити від гілочок і помістити в чайник для заварювання, залишивши пару листочків для декору. Потім слід додати ягоди чорної смородини і цукор, розім’яти їх, щоб ягоди дали сік. Залити гарячою водою (Т = 75-80 ° С). Дати настоятися протягом 7 хвилин. Готовий чай розлити по чашках і вичавити в кожну часточку лайма, прикрасити листочками базиліку.

24
Рецепти чаю by Nataliia - Ourboox.com

 

ФРУКТОВИЙ ЧАЙ «НОВОРІЧНИЙ НАСТРІЙ»

Інгредієнти (на 1 порцію): 1 щіпка листя фруктового чаю, 2 щіпки сухого чаю каркаде, 1 паличка кориці, 1 зірочка анісу, фрукти за смаком, 200 мл гарячої кип’яченої води.

Спосіб приготування: фруктовий чай і каркаде слід залити гарячою, але не киплячою водою і залишити на 3-4 хвилини. Ефектною буде подача в келиху для глінтвейну, в який необхідно додати аніс і корицю. За бажанням і смаком можна доповнити напій нарізаними фруктами

26
Рецепти чаю by Nataliia - Ourboox.com

 

ІМБИРНИЙ ЧАЙ З ОБЛІПИХОЮ «ГРАЦІЯ»

Інгредієнти (на 1 порцію): 5 г кореня імбиру, 100 г замороженої обліпихи, 1 ст. л. меду, 1 ст. л. сиропу маракуї (або будь-якого іншого сиропу до смаку), 1 гілочка м’яти, ягідне варення (за смаком), 180 мл гарячої води.

Спосіб приготування: Нарізати тонко імбир. Оптимально готувати такий чай у френч-пресі. Для цього в нього необхідно помістити обліпиху, імбир, мед, сироп і м’яту, залити перераховані інгредієнти окропом і залишити настоюватися на 5-7 хвилин. Потім розлити по чашках і подавати з ягідним варенням.

28
Рецепти чаю by Nataliia - Ourboox.com

30

31

Для нотаток

Тут будуть ваші авторські рецепти приготування чаю

32
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content