“Лютий – символ українського героїзму” by Daria - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

“Лютий – символ українського героїзму”

by

  • Joined Dec 2022
  • Published Books 1

ЗМІСТ

  1. Революція гідності 2013-2014рр……………………  3-28
  2. Окупація Кримського півострова 2014р……… 29-30
  3. Російсько-українська війна з 2022р…………….. 31-39
  4. Список використаних джерел…………………………… 40

 

 

2
Щорічно 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні
Пам’ятний день встановлено з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Вони відзначилися своїм героїзмом у найкривавіших подіях лютневого Майдану.

 

3

Революція гідності 2013-2014рр.

 

Революція гідності — політичні та суспільні зміни в Україні з 30 листопада 2013 до лютого 2014 року.

Причини революції:

  • безвідповідальність влади;
  • масштабна програма неоголошеної русифікації, що слугувала утворенню стійкої уяви меншовартості української культури та розколу українського суспільства, викликала обурення пересічних українців та, зокрема, української інтелігенції;
  • економічна криза;
  • тотальна корупція та хабарництво;
  • прийняття урядом Азарова рішення щодо призупинення процесу підготовки до укладання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом, що згодом не було підписано В.Януковичем.

 

4

 

5

Розгортання подій революції можна поділити на 4 етапи:

 

I етап – студентський протест (21.11 – 29.11)

Активісти вийшли на Майдан через призупинення урядом Азарова підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. До монумента Незалежності на столичний Майдан вийшло близько тисячі громадських діячів, журналістів та студентів.

 

6

29 листопада українські студенти організували «живий євроланцюг» між Києвом та Перемишлем, люди мирно трималися за руки, накинувши на плечі українські прапори та співали. У ніч з 29 на 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності спецпідрозділ «Беркут» розігнав мітингувальників, їх було жорстоко побито. Беззахисні люди втікали від озброєних бійців до Михайлівського собору, щоб уникнути побиття.

 

 

7

II етап – мирний Майдан (30.11 – 18.01)

1 грудня у Києві пройшов один із найвелелюдніших мітингів Революції Гідності на Майдані Незалежності. На сцені Майдану Незалежності виступали політики, громадські діячі.

 

 

8
“Лютий – символ українського героїзму” by Daria - Ourboox.com

Частина учасників акції намагалася штурмувати Адміністрацію президента. Крім кулаків та палиць у хід пішли бруківка, цепи і, навіть, трактор, яким намагались таранити кордони силовиків. «Беркут» відбив штурм, застосувавши світлошумові гранати і сльозогінний газ. Потім бійці почали переслідувати нападників. «Беркут» діяв максимально жорстоко і бив усіх, хто траплявся на шляху.

 

10

У грудні відбувся “Марш мільйонів”, та штурм барикад. В Новорічну ніч на Майдані зібралося кількасот тисяч люду. Рівно опівночі вони заспівали Гімн України, тримаючи в руках ліхтарики та мобільні телефони.

 

11

 

 

 

16 січня 2014 провладна більшість у Верховній Раді прийняла пакет «Законів про диктатуру», які обмежували права громадян, надавали органам державної влади більшу свободу дій у сфері покарання учасників акцій протесту і мали на меті криміналізувати опозицію та громадянське суспільство. Прийняття цих законів викликало нову хвилю протестів, низка громадських організацій оголосили повну мобілізацію на майдані Незалежності в Києві. Вони закликали до «масового і негайного опору» злочинцям при владі.

 

 

12
“Лютий – символ українського героїзму” by Daria - Ourboox.com

III етап – радикальний Майдан (19.01 – 17.02)

Перші силові протистояння розпочалися 19 січня 2014 року на вулиці Михайла Грушевського, бої відбувалися біля стадіону “Динамо”. Повстанці розбирали бруківку, яка летіла  у «Беркут», з’являлися коктейлі Молотова. При цьому були спалені шість автобусів і вантажівок правоохоронців. Спецпризначенці використовували гумові палиці, звуко-шумові гранати, травматичну зброю. За добу 19-20 січня на вул. Грушевського було поранено 1400 осіб.

 

 

14

 

15

22 січня вперше відкрили вогонь із вогнепальної зброї, з’явилися перші загиблі на Майдані.

Пострілом у груди вбили вірменина з Дніпра Сергія Нігояна, а через деякий час  білоруса – Михайла Жизнєвського. Пізніше далеко від місця подій знайшли тіло Юрія Вербицького. Протести почали поширюватися по всій Україні.

 

16
“Лютий – символ українського героїзму” by Daria - Ourboox.com

IV етап – кривавий Майдан (18.02 – 23.02)

18 лютого, коли Верховна Рада мала розглянути можливі зміни до Конституції, до будівлі Верховної Ради підійшли протестанти, більшість із яких були без традиційної зброї.Спецпідрозділи зустріли мітингувальників водометами та газом. Це призвело до поновлення жорстокого силового протистояння між повстанцями та силовиками. Спецрозділи розпочали штурм Майдану з боку Європейської площі та вулиці Інститутської з використанням бронетехніки.

 

 

 

18
“Лютий – символ українського героїзму” by Daria - Ourboox.com

 

20

19 лютого близько 22 години загорівся Будинок профспілок, де в той час розташовувався штаб євромайданівців та перебували поранені. За офіційними даними на пожежі загинули дві людини, 41 врятовано. Пожежу змогли загасити тільки 20 лютого вранці. У Михайлівській церкві постраждалим надавали допомогу.

 

     

21

20 лютого протестувальники перейшли в контрнаступ, і, незважаючи на значні втрати, змогли зайняти Український Дім, Жовтневий палац і відтіснити силовиків до урядового кварталу. Майданівців вбивали урядові снайпери. Проти активістів діяли не тільки силовики, а й спеціально набрані бандити – «тітушки». Однак вони вистояли та перемогли.

 

22

Нардепи прийняли постанову «Про засудження насильства в Україні, призвів до людських жертв», якою скасували антитерористичну операцію СБУ та зобов’язали всіх силовиків розблокувати вулиці і повернутись на місця постійної дислокації. Ця постанова поклала край триденному кровопролиттю.

 

23
“Лютий – символ українського героїзму” by Daria - Ourboox.com

Наслідки Революції Гідності:

  • ліквідація режиму В.Януковича. 23 лютого було ухвалено постанову «Про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень та призначення позачергових виборів Президента України»;
  • прискорення формування вертикалі влади;
  • зменшення залежності України від Росії в економічній, політичній та культурній сфері;
  • створення передумов для проведення реформ;
  • відновлено угоду про асоціацію з ЄС;
  • відновлення демократичних свобод. Закон «Про відновлення дії окремих положень Конституції України 2004 року». Крім того, схвалено Закон «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України»;
  • зростання патріотизму та усвідомлення могутності єдності українського народу.

 

 

25

Але ціна перемоги були великою. В період 18-20 лютого загинуло багато людей.

Борців за нашу свободу, хоробрих та відданих своїй державі людей, тих, хто заради перемоги поклав своє життя почали називати Героями Небесної Сотні.

Ними стали 107 загиблих. Вони різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17.

 

     

26
“Лютий – символ українського героїзму” by Daria - Ourboox.com

28

 

 

 

 

Таким чином, Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір. Вона укотре підтвердила те, що у нашій країні завжди знайдуться герої, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього України як незалежної демократичної держави.

29

Окупація Кримського півострова 2014р.

 

На Україну чекало наступне горе – захоплення Криму Російською Федерацією 20 лютого 2014 року з метою анексії Кримського півострову від України та окупації його Росією. 27 лютого спецпризначенці країни захопили будівлю Верховної ради і Ради міністрів Криму, заблокували аеропорти та почали масово проникати на територію Автономної Республіки Крим. Так почалася війна на сході України.

 

     

30
“Лютий – символ українського героїзму” by Daria - Ourboox.com

Російсько-українська війна з 2022р.

 

24 лютого 2022 року ця війна переросла у величезну катастрофу. О 3:40 ранку російські війська вдерлися на територію України, а о 5-й годині Путін оголосив, що прийняв рішення щодо воєнного операції на сході України, тоді ж було запущено велику кількість ракет, що вдарили по українських містах. Постраждали Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Запоріжжя, Донецьк, Луганськ, Маріуполь та Херсон.

 

   

32

 

33

 

34

 

35

З кожною годиною вогонь поширювався майже по всіх містах та селах України. Розпочалася оборона Сум, Скадовська, Генічеська, Охтирки та Гостомеля.

 

36

25 лютого українські військові почали обороняти Київ. Навесні російська армія почала жорстоко атакувати території України, захопивши завод “Азовсталь”, здійснюючи аморальні злочини в Ірпіні та Бучі. Проте ЗСУ змогли визволити величезну кількість українських міст.

 

 

37

 

38
“Лютий – символ українського героїзму” by Daria - Ourboox.com

Не хочеться пригадувати усі ті страшні події, але потрібно пам’ятати заради чого ми продовжуємо боронити свій край. Росія досі намагається нас знищити, вже котрий місяць руйнуються будівлі та чиєсь життя в усіх куточках України. Війна триває вже майже рік, однак ми запасаємось енергією та силою, щоб рухатися далі до ПЕРЕМОГИ!

 

40

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/zhurnalistam/informaciyni-materialy-do-dnya-geroyiv-nebesnoyi-sotni
  2. https://nebesnasotnya.com/hronologiya-revolyutsiyi-gidnosti-lyutyj-2014
  3. https://uain.press/blogs/12311-12311
  4. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%8E%D1%86%D1%96%D1%8F_%D0%B3%D1%96%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%96#16_%D1%81%D1%96%D1%87%D0%BD%D1%8F
  5. https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/2122489-revolucia-gidnosti-zgadajmo-golovne.html
  6. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%96%D0%B9%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B5_%D0%B7%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B5_%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%B2_%D0%9A%D1%80%D0%B8%D0%BC_(2014)
  7. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%96%D0%B9%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B5_%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%B2_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%83_(%D0%B7_2022)
41
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content