Пролог
Я, Халявкіна Єлизавета. Люблю дітей, особливо займатись з ними. Маю молодшого брата. Працюю нянею вже 4 роки. Маю хобі: малювання та робити якісь поробки руками.
Почну свою розповідь з того, що в наш час дистанційне навчання швидко розвивається. Цьому посприяли як ступінь розвитку сучасних технологій, так і певні обставини у світі. Не дивлячись на все це – дітям з мовленнєвими порушеннями таке навчання просто необхідне. Онлайн-технології дозволяють логопеду проводити навчання, шляхом використання дистанційних інструментів, найросповсюдженішими з яких є:
Skype, Viber, Telegram, Zoom, YouTube та декілька інших способів комунікації, про які буде згадано.
Почнемо з невеличкого бонуса – корисних джерел, які стануть в пригоді для дистанційної роботи логопеда
Спілка професійних логопедів, сайт, який призначений для ознайомлення логопедів, дефектологів та просто небайдужих батьків з методикою подолання мовних дефектів у дітей. Матеріали запропоновані українською мовою для шкіл та ДНЗ.
Логопедичний сайт, де зібрані методичні поради, практичні рекомендації та весь комплекс необхідних матеріалів для розвитку мовлення дітей, попередження та подолання мовленневих порушень, а також підвищення результативності корекційно-розвивальної роботи.
Про організацію навчального процесу
Мережа інтернет — дає змогу самостійно знаходити потрібну інформацію в різних інформаційних джерелах (на сайтах, у блогах тощо), а також налагоджувати особисті контакти;
Електронна пошта — надає можливість листуватися із вчителем-логопедом, ставити запитання й одержувати на них відповіді, обговорювати поточні проблеми й організаційні моменти;
Соціальні мережі — забезпечують різні способи обміну інформацією, зокрема листування (так само, як і чат), перегляд відео та зображень, прослуховування аудіозаписів тощо;
Відеоконференції — дають змогу збиратися у призначений час у віртуальному класі й працювати майже так само, як під час звичайного семінару чи тренінгу, — виконувати завдання вчителя-логопеда і ставити одне одному запитання;
Sms-повідомлення — створюють можливості для інформування з певного приводу (наприклад, про запланований захід) тих батьків, які не мають доступу до інтернету;
Розберемо детальніше
Кажучи про інтернет, як описано вище – це є кладязем знань й тим, на чому тримаються всі онлайн-сервіси, але, хочу зазначити, що хоча й інформації багато, але треба “фільтрувати” її, аби не було складностей.
Електронна пошта може бути як на окремих веб-сайтах, наприклад: ukr.net, так і на всім відомому Google. Не докладаючи багато зусиль, логопед за декілька кліків має змогу зробити цілу розсилку, якщо діток доволі багато і треба інформацію надіслати всім батькам.
Соціальні мережі (Viber, Telegram) є найсучаснішим та найросповсюдженішим способом зв’язку. Логопед може відправити потрібні посилання, фото/відео як для дітей, так і для батьків.
Відеоконференції (ZOOM, Google Meet) – більш формальний спосіб зв’язку. Основний інструмент, який використовують для проведення уроків. Головною особливістю якого є можливість збірати кількох дітей одночасно та робити це по аналогії з уроком, спираючись на розклад та записуючи вправи, щоб можна було зробити певний “звіт”.
SMS-повідомлення – в сьогоденні, найнепопулярніший метод взагалі зв’язку, порівнюючи з тою ж самою електронною поштою. Його ми можемо використати лише з тих обставин, коли треба терміново відправити посилання батькам, або ж, скорегувати заняття, коли зник інтернет, а зв’язок є.
Використані джерела:
- http://logopedy.ks.ua/sites/default/files/casket/%D0%9E%D1%81%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%96%20%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B8%20%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D0%B0-%D0%BE%D0%BD%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D0%BD..pdf
- https://sites.google.com/site/osvitnires/nauka/psihologia-te-pedagogika/logopedia?pli=1
- https://www.logoclub.com.ua/
- https://logopedia.com.ua/
Published: Dec 4, 2022
Latest Revision: Dec 4, 2022
Ourboox Unique Identifier: OB-1392350
Copyright © 2022