Проєкт підготувала учениця 11-А класу
Конотопської спеціалізованої школи l-lll ступенів № 9
Басенкова Тетяна
МЕТА:
дослідити виконання передбачень письменників-фантастів у засобах Інтернету.
ПЛАН:
- Вступ
- Жуль Верн
- Рей Бредбері
- Марк Твен
- Айзек Азімов
- Висновок
Ще 20 років тому люди не могли уявити, що колись існуватиме Skype та інші звичні для нас речі. Утім дехто здогадувався, що світ буде геть іншим, і навіть змалював цей процес у художніх творах. Поговоримо сьогодні про письменників-фантастів, вигадки яких стали реальністю.
ЖУЛЬ ВЕРН
Знаменитий французький письменник і один із засновників жанру наукової фантастики – у своїх численних книгах Жуль Верн зробив близько 108 наукових передбачень, з яких не збулося – увага – всього 10! Він передбачив появу підводних човнів, вертольотів, потужної зброї, подорожі у космос, в надра землі та водні глибини й багато багато іншого. Цими передбаченнями щедро пересипані його твори.
В одному з найвідоміших своїх романів «20 000 льє під водою» фантаст з вражаючою точністю передбачив загальні тенденції розвитку сучасних нам підводних кораблів – здатність здійснювати тривалі автономні подорожі, масштабні битви між ними, дослідження за їх допомогою морських глибин і навіть похід під льодами до полюса – усе це стало реальністю.
РЕЙ БРЕДБЕРІ
Класик світової літератури Рей Бредбері був не лише письменником, а й пророком, адже у своїх творах передбачив появу багатьох сучасних технічних пристроїв. Герої роману Рея Бредбері “451 градус за Фаренгейтом”, що вийшов в 1953 році, носили радіоприймачі-втулки під назвою Мушлі. Вони є прямим прототипом сучасних навушників і портативних плеєрів, перша модель яких з’явилася лише через 26 років після виходу роману.
У цій же фантастичної антиутопії Бредбері пише про так звані стіни – суперсучасні телевізори, за допомогою яких герої твору спілкуються одне з одним на відстані. Пізніше творці соціальної мережі Facebook назвали так комунікаційний вузол, за допомогою якого користувачі можуть відправляти і отримувати повідомлення.
МАРК ТВЕН
У 1898 році Марк Твен написав оповідання під назвою «З «Лондонської Таймс» за 1904 рік», в якому письменник згадує про телеелектроскопи – пристрої, які є частиною всесвітньої мережі передачі даних, що дозволяє практично миттєво встановлювати візуальний контакт зі співрозмовником, який перебуває в іншому куточку земної кулі, те, що ми зараз називаємо відеодзвінок. Головний герой оповідання користується пристроєм, щоб спостерігати за життям різних країн і народів, яке, як він вважає, йому більше ніколи не побачити.
АЙЗЕК АЗІМОВ
Головний популяризатор науки Айзек Азімов перевернув сприйняття світу, змусивши всіх полюбити роботів. Айзек Азімов – справжня легенда «золотого століття» американської фантастики. Майже все своє життя він присвятив літературі: понад чотириста книг, включаючи спеціальні дослідження та науково-популярні роботи, вийшли з-під його пера.
У 1964 році, під час під час всесвітньої виставки в Нью-Йорку, видання Тhe New York Times запитало в Азімова, чого досягне людство через півстоліття – тобто в 2014 році. Письменник висунув чимало різноманітних теорій, і більшість з них – справдилися. Зокрема 3D фільми, використання сонячної енергетики, смартфони, використання штучних супутників і навіть заморожені обіди.
Це не весь список письменників-фантастів, які описували наше сьогодення, але вже на основі цього можна сказати, що можливо і сучасні письменники-фантасти вже описують наше з вами майбутнє. Але це вже зовсім інша історія…
Published: Apr 13, 2022
Latest Revision: Apr 13, 2022
Ourboox Unique Identifier: OB-1311583
Copyright © 2022