ЗМІСТ
Вступ………………………………………………………………… 2
1. Гарбуз в клярі: технологія приготування, вимоги до якості………………………………………………………………….3
2. Гарбуз запечений зі сметаною:технологія приготування, вимоги до якості……………………………………………………5
3. Гарбуз запечений з яйцями: технологія приготування, вимоги до якості…………………………………………………..8
4. Запіканка з гарбуза з локшиною: технологія приготування, вимоги до якості……………………………….10
5. Бабка з гарбуза і яблук: технологія приготування, вимоги до якості………………………………………………….12
6. Гарбуз фарширований м’ясним фаршем: технологія приготування, вимоги до якості……………………………….14
7. Муси овочеві:технологія приготування, вимоги до якості……………………………………………………………….16
Список використаних джерел…………………………………18
Вступ
Овочі – основне джерело вітамінів, мінеральних речовин, органічних кислот, вуглеводів. Овочі корисні, вони містять вуглеводи, вітаміни та мінеральні солі, нестача, яких в організмі людини викликає порушення обміну речовин. Овочі і зелень є основним джерелом вітаміну С. Овочі містять смакові, ароматичні речовини і барвники, азотисті і дубильні (в’яжучі) речовини, пектин.
Велике значення мають смакові властивості овочів. Вони збуджують апетит, активізують травлення, а мікроелементи, які містяться в них, стимулюють ріст і розвиток організму. Деякі з овочів, наприклад цибуля і часник, містять фітонциди – бактерицидні речовини, що вбивають шкідливі мікроорганізми.
Майже всі овочі мають лікарські властивості, викликають апетит, сприяють соковиділенню, поліпшують засвоюваність їжі. Все це свідчить про необхідність повсякденного споживання овочів.
Гарбуз в клярі. Обчищений гарбуз нарізують тоненькими скибочками або ромбиками і злегка обсмажують на вершковому маслі. Шматочки підготовленого гарбуза обмокають в тісто кляр, опускають у фритюр і смажать до утворення рум’яної кірочки.
Перед подаванням смажений в клярі гарбуз викладають на тарілку, застелену вирізаною паперовою серветкою. Зверху прикрашають зеленню петрушки фрі. Якщо тісто кляр солодке, смажений гарбуз посипають цукровою пудрою і використовують як десерт. Окремо модна подати соус фруктовий.
Вимоги до якості: зовнішній вигляд – рум’яна кірочка, на розрізі маса однорідна зі шматочками гарбуза. Смак – в міру солоний, солодкуватий. Запах смаженого гарбуза. Консистенція тіста – пухка, гарбуза – м’яка.
Гарбуз запечений зі сметаною. Обчищений і помитий гарбуз нарізують скибочками, солять, панірують у борошні, обсмажують, кладуть на змащений маргарином і посипаний сухарями лист, посипають цукром, заливають сметаною, посипають тертим твердим сиром, збризкують маргарином і запікають. Порціонують і подають з вершковим маслом або сметаною.
Вимоги до якості: зовнішній вигляд – рум’яна кірочка, на розрізі маса однорідна зі шматочками гарбуза. Смак – в міру солоний, солодкуватий. Запах запеченого гарбуза. Консистенція тіста – пухка, гарбуза – м’яка.
Гарбуз запечений з яйцями. Гарбуз обчищають, нарізують соломкою, солять, посипають перцем, панірують у борошні і смажать на маргарині до готовності. Потім кладуть у порційну сковороду, заливають яйцями, змішаними з молоком, і запікають у жаровій шафі. Перед подаванням посипають кропом і поливають маслом вершковим або маргарином.
Вимоги до якості: зовнішній вигляд – зовнішній вигляд – рум’яна кірочка, на розрізі маса однорідна зі шматочками гарбуза. Смак – в міру солоний, солодкуватий. Запах запеченого гарбуза. Консистенція тіста – пухка, гарбуза – м’яка.
Запіканка з гарбуза з локшиною. Локшину варять не зливним способом. Гарбуз дрібно нарізують, солять і підсмажують у розтопленому вершковому маслі, потім змішують з локшиною, додають збиті яйця з цукром, перемішують, викладають на змащений маргарином і посипаний сухарями лист, зверху посипають корицею і запікають. Порціонують і подають з вершковим маслом або сметаною.
Вимоги до якості. Запіканка має гарну форму, зверху рум’яна шкірочка, на розрізі маса однорідна зі шматочками гарбуза. Смак – солодкий, в міру солоний. Консистенція – пухка. Колір – злегка жовтуватий.
Бабка з гарбуза і яблук. Гарбуз, нарізаний кубиками, припускають у молоці з жиром до готовності. Яблука без серцевини, нарізані дрібними кубиками, припускають з додаванням цукру і води до готовності. Гарбуз і яблука з’єднують, додають корицю, всипають манну крупу і проварюють до загусання. Масу охолоджують до температури 40-50 С, додають жовтки сирих яєць, розтерті з цукром, перемішують, потім обережно вводять збиті білки. Масу викладають у змащену маргарином і посипану сухарями форму, поверхню розрівнюють, посипають сухарями і запікають у жаровій шафі. Бабку злегка охолоджують, виймають з форми і порціонують. Подають з маслом, або сметаною, або соусом сметанним.
Вимоги до якості. Консистенція – м’яка, соковита. Смак і запах властивий запеченому гарбузу, з ароматом і присмаком яблук.
Гарбуз, фарширований м’ясним фаршем. Для фарширування використовують гарбузи столових сортів середніх розмірів. Гарбуз миють, зверху зрізують третю частину, виймають насіння, м’якуш і частину м’якоті. Підготовлений гарбуз зсередини посипають сіллю. Яловичину подрібнюють, заправляють цибулею і обсмажують на сковороді, помішуючи, до готовності м`яса. Додають сіль, перець, молоко, перемішують, з’єднують з дрібно нарізаною м’якоттю гарбуза. Приготовленим фаршем наповнюють гарбуз, посолений з середини, закривають зрізаною частиною і запікають в жаровій шафі до готовності. Страву відпускають гарячою, поливши сметаною або маслом.
Вимоги до якості: Консистенція – м’яка, соковита консистенцію. Смак і запах властивий запеченому гарбузу, з ароматом і присмаком тих продуктів, з якими приготовлений фарширований гарбуз.
Муси овочеві. Муси являють собою збите желе. Муси можна готувати з різних овочів. Фіксаторами для мусів можуть бути желатин або манна крупа. Желатин замочують у восьми частинах холодної води і залишають на 1-1,5 години для набухання. Перед використанням залишок води зливають, желатин злегка відтискають. Овочі варять або припускають до готовності. Відвар проціджують, овочі протирають, змішують з відваром, додають сіль, а для солодких мусів з моркви, гарбуза, артишоків – цукор, і доводять до кипіння. Додають підготовлений желатин, доводять до кипіння, або вводять тоненькою цівкою просіяну манну крупу і варять, помішуючи 15-20 хвилин. Суміш охолоджують до температури 40 С і збивають до утворення густої пінистої маси, яку розливають у формі й охолоджують. Подають з маслом або сметаною, або соусом сметанним, сметанним з томатом.
Вимоги до якості. Муси овочеві мають густу пінисту масу. Смак, запах і колір властивий тим овочам з яких вони приготовлені.
Список використаних джерел
- Косовєнко М. С., Смирнова Ж. М., Старовойт Л. Я. Технологія приготування їжі. – Київ.: Факт, 2003.
- Технологія приготування їжі: Підручник для проф.-техн. навч. закладів / М.С. Косовенко, Ж.М. Смірнова, Л.Я. Старовойт. – К.: Факт, 2003.
- Шалімов О.В.,Дятченко Т.П.,Кравенко Л.М. Збірник рецептур національних страв та кулінарних виробів. – Київ.: А.С.К.,
Інтернет-джерела
- Рецепт гарбузово-яблучної запіканки. https://youtu.be/vkDy_YGx7qA
- Фарширований гарбуз. https://youtu.be/GhXfCcR7Kng
- Смачнючий гарбуз у сметанному соусі. https://youtu.be/mdBQfGsMrFg
Published: Jan 30, 2022
Latest Revision: May 24, 2023
Ourboox Unique Identifier: OB-1273151
Copyright © 2022