Дотримання правил дорожнього руху by Lena Smirnova - Illustrated by Смірнова Олена Володимирівна, група 7/18 - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Дотримання правил дорожнього руху

by

Artwork: Смірнова Олена Володимирівна, група 7/18

  • Joined May 2020
  • Published Books 3

Дотримання правил дорожнього руху – запорука збереження людського життя та здоров’я

Життя людини має дуже велику цінність. А безпека на дорозі – це і є, насамперед, безпека життя.

          Часто діти потрапляють в ДТП із-за того, що під час переходу вулиці розмовляють по мобільному телефону або ж слухають в навушниках музику, оскільки у цей час розсіюється їхня увага та вони не у змозі контролювати ситуацію на дорозі.

Автотранспорт вулицями рухається з великою швидкістю. Ситуація може змінюватись блискавично, і тому під час переходу вулиці необхідно постійно і уважно за нею спостерігати. Переважаюча кількість нещасних випадків з пішоходами, пасажирами трапляється саме тоді, коли вони поспішають, хвилюються, біжать. Вулиця оманлива: в цю хвилину немає жодного транспортного засобу, а через секунду він може непомітно виїхати з провулку чи з-за повороту. Перехід вулиці – це лише 10-20 секунд, і тому варто на цей час припинити розмови й уважно спостерігати за дорогою. Переходити дорогу треба тільки в місцях спеціально відведених для цього – це є пішохідні переходи (у тому числі підземні і надземні).

 

    

2

Пішохідний перехід – це ділянка проїжджої частини або інженерна споруда, призначена для руху пішоходів через дорогу. У разі відсутності пішохідного переходу можна переходити дорогу на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч. Якщо в зоні видимості немає переходу або перехрестя, дозволяється переходити її під прямим кутом до краю проїжджої частини у місцях, де дорогу добре видно в обидва боки, і лише після того, як пішохід оцінить відстань до транспортного засобу, що наближається, його швидкість та впевниться у відсутності небезпеки.

3

Правила, які важливо знати:

  • Зупинятися, перш ніж зробити крок на проїжджу частину;

  • Завжди використовувати підземний перехід, якщо він є;

  • Перетинати дорогу тільки в зазначених місцях (біля світлофора, пішохідним переходом);

  • Не переходити вулицю, почувши сигнал машин екстреної допомоги або спецмашин;

  • Під час переходу вулиці подивитися ліворуч, праворуч і знову ліворуч; переконатися, що немає машин, і тільки після цього переходити вулицю;

  • Триматися подалі від машин, що виїжджають заднім ходом;

  • Ніколи не грати навіть на тихій проїжджій вулиці або дорозі;

  • Не бігти через дорогу.

  • Для переходу дороги  треба знайти безпечне місце якомога далі від повороту;

  • Не  виходити на проїжджу частину дороги із-за перешкоди.

4

Основні правила для пішоходів:

  1.  Пішоходи  повинні  рухатися  по  тротуарах  і пішохідних  доріжках, тримаючись правого боку.      Якщо немає тротуарів,  пішохідних доріжок або пересуватися по них  неможливо,  пішоходи можуть рухатися велосипедними доріжками, тримаючись правого боку і  не  утруднюючи  рух  на  велосипедах  і мопедах,  або в один ряд узбіччям, тримаючись якомога правіше, а у разі його відсутності або неможливості рухатися по ньому – по краю проїзної  частини  назустріч руху транспортних засобів.  При цьому треба бути обережним і  не  заважати  іншим  учасникам  дорожнього руху.

  2. За межами  населених  пунктів  пішоходи,  які  рухаються узбіччям  чи  краєм  проїзної частини,  повинні йти назустріч руху транспортних засобів.

  3. У  темну  пору  доби  та в умовах недостатньої видимості пішоходи,  які рухаються проїзною частиною  чи  узбіччям,  повинні виділити   себе,   а  за  можливості  мати  на  зовнішньому  одязі світлоповертальні  елементи,  для  своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.

  4. Організовані  групи  дітей дозволяється водити тільки по тротуарах і пішохідних доріжках,  а коли їх  немає  –  по  узбіччю дороги у напрямку руху транспортних засобів колоною,  але тільки у світлу пору доби і лише в супроводі дорослих.

5
  1.  Пішоходи   повинні   переходити   проїзну   частину   по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.

  2. Якщо в зоні видимості немає переходу або  перехрестя,  а дорога  має  не  більше  трьох  смуг руху для обох його напрямків, дозволяється переходити її  під  прямим  кутом  до  краю  проїзної частини  в  місцях,  де  дорогу добре видно в обидва боки,  і лише після того, як пішохід упевниться у відсутності небезпеки.

  3.  У  місцях,  де   рух   регулюється,   пішоходи   повинні керуватися сигналами регулювальника або світлофора.

  4.  Перед  виходом  на  проїзну  частину  з-за транспортних засобів,  що  стоять,  та   будь-яких   об’єктів,   що   обмежують оглядовість,    пішоходи    повинні   впевнитись   у   відсутності транспортних засобів, що наближаються.

  5. Чекати   транспортний   засіб   пішоходи   повинні   на тротуарах,  посадкових  майданчиках,  а  якщо вони відсутні,  – на узбіччі, не створюючи перешкод для дорожнього руху.

6

Пішоходам забороняється:

а) виходити на проїзну частину,  не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху;

б) раптово  виходити,  вибігати  на  проїзну частину,  в тому числі на пішохідний перехід;

в) допускати самостійний,  без нагляду дорослих,  вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину;

г) переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження;

ґ) затримуватися і зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов’язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху;

д) рухатися по автомагістралі чи дорозі для  автомобілів,  за винятком пішохідних доріжок, місць стоянки і відпочинку.

7
Дотримання правил дорожнього руху by Lena Smirnova - Illustrated by Смірнова Олена Володимирівна, група 7/18 - Ourboox.com

ВІКТОРИНА “ПЕРЕВІР СЕБЕ”

  1. В яких місцях пішоходу дозволяється переходити дорогу? (У місцях, де є пішохідний перехід)

  2. Що означає червоний сигнал світлофора? (Стій)

  3. З якого віку велосипедисту дозволяється їздити дорогами загального користування? (З 14 років)

  4. Як обійти автобус на зупинці? (Позаду, або дочекатись, коли автобус від’їде від зупинки)

  5. Чи дає дорожній знак «Діти» перевагу пішоходу при переході дороги? (Ні, не дає)

  6. Як треба пішоходу пересуватись заміською дорогою, де нема тротуару? (Узбіччям, назустріч транспорту, що рухається)

  7. Для чого вздовж дороги наноситься лінія розмітки? (Ділить дорогу на смуги руху)

  8. В який бік при переході дороги необхідно подивитися у першу чергу? (Ліворуч)

  9. Що таке перехрестя? (Місце перетинання вулиць, доріг)

  10. На який сигнал світлофора можна переходити дорогу? (На зелений)

  11. Назвіть ділянку вулиці, по якій дозволяється йти пішоходам. (Тротуар)

  12. Де потрібно перетинати проїзну частину, якщо немає позначеного пішохідного переходу? (На ділянці дороги, що добре проглядається, де нема огородження)

  13. Чи дозволяє рух через дорогу жовтий сигнал світлофора, що загорівся після червоного? (Ні)

  14. Чому не можна переходити дорогу навскіс? (Шлях стає довшим, ускладнено спостереження за автотранспортом, що рухається)

  15. Чи дозволяється буксирування велосипедистів, мопедів? (Ні, не дозволяється)

  16. Чи дозволяється рух велосипедистів тротуарами чи пішохідними доріжками? (Не дозволяється (крім дітей до 7 років під наглядом дорослих)

9

10

11

12

13

14
Дотримання правил дорожнього руху by Lena Smirnova - Illustrated by Смірнова Олена Володимирівна, група 7/18 - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content