Історична довідка
Ватутінський міський історичний музей відкрився 23 травня 1997 року з нагоди 50-річчя міста. Ініціаторами створення музею були Ватутінська міська рада (голова ради Руденко В.Г., його заступник Ткаченко В.І.), рада ветеранів війни і праці (голова ради Корона В.П.) та міський відділ культури (завідувач відділу Авдієнко О.І.).
Вагомий внесок у створення музею, збір та оформлення експонатів внесли його директори О.А.Сидоренко та О.І.Авдєєнко, краєзнавці П.Ф.Блажко, І.М.Олефіренко, В.І.Бєлозьоров та першобудівники міста, колективи закладів освіти, установ та підприємств. Кропітку роботу з реконструкції та оформлення інтер’єрів музею успішно виконали майстри-художники: А.Ю.Білоус, А.П.Мартиненко, А.Г.Арутюнян, С.В.Панченко.
В музеї діють три відділи: археологічний, краєзнавчий та етнографічний, в яких налічується понад 2200 експонатів основного фонду та більше як 1300 – допоміжного. Серед них-кістки мамонта, зуби акули, роги оленя, знайдені в розрізі та шахтах на глибині 70-80 метрів. Діють експозиції: “Чорнобильська трагедія в долях земляків”, “Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу”, “Побут та життя українців XIX – XX cтоліть”.
У музеї представлені матеріали про поклади корисних копалин і розвиток буровугільної промисловості у краї; про події другої світової, афганської та сучасної російсько-української війн; історію створення та діяльність підприємств, освітніх, культурних, медичних установ міста.
Серед експонатів – макети ВАТ “Ватутінський комбінат вогнетривів” та споруд ВАТ “Ватутінський м’ясокомбінат”, брикетної фабрики, теплової електростанції, шахти та модель добувного комплексу.
Активну роботу щодо діяльності музею як міського історико-культурного центру проводить Рада музею на чолі з директором музею В.І.Богославським.
До 80 роковин трагедії Бабиного Яру
Виставка робіт Олександра Удовенка
Зустріч ветеранів шахтарської праці
6 лютого 2022 року в міському історичному музеї відбулася зустріч ветеранів шахтарської праці з нагоди 45-річчя від дня трагічної події на шахті ” Юрківська – Західна” Ватутінського шахтоуправління. Своїми спогадами поділилися Бабченко Г.С., Клівак А.С., Капустян М.І., Зубріцький О.Я. та Комісарчук А.П., які були безпосередніми свідками тієї жахливої події, що забрала життя 12-х шахтарів 15 лютого 1977 року.
В умовах введеного в Україні воєнного стану, адміністрація музею просить попередньо узгоджувати дату і час відвідування за телефоном: 0680183804.
Published: May 9, 2021
Latest Revision: Sep 19, 2022
Ourboox Unique Identifier: OB-1131282
Copyright © 2021