2
Самостійні лікарі
Реформа підвищує самостійність лікарів, дає можливість залучити сучасні технології для спілкування і прийняття рішень.
Наприклад, якщо пацієнт викликає лікаря додому, то лікар може спочатку поспілкуватися з хворим по телефону, скайпу і т.д. і самостійно визначити, чи потрібен його візит, можливо треба викликати швидку допомогу або взагалі обійтися телефонної консультацією. Якщо візит потрібен, домовитися про час такого візиту.
Для отримання ліцензії на власну медичну практику в сімейній медицині або педіатрії на процедуру в МОЗ тепер потрібно буде витратити не 30, а всього 7 днів.
5
Автономні лікарі чи гроші йдуть за пацієнтом
Автономізація лікарень – таке завдання поставив Міністерство охорони здоров’я перед місцевою владою і комунальними і державними установами охорони здоров’я.
Для чого і що мається на увазі?
Автономність закладів охорони здоров’я означає, що держава буде фінансувати установу напрямки Національною службою здоров’я України, в залежності від кількості підписаних декларацій пацієнтами.
Це реалізує принцип – гроші йдуть за пацієнтом.
Кожен з Української сьогодні автоматично застрахованим Національною службою здоров’я України, яка визначена національним державним страховиком ..
медустанову отримає кошти за кожного пацієнта, підписав з ним декларацію. Постановою Кабміну закріплений базовий страховий тариф за обслуговування пацієнта в 2018 році – 370 гривень за людину в рік (у віці від 18 до 39 років)
Автономізація лікарень передбачає перетворення бюджетних установ, якими зараз лікарні на комунальні або державні некомерційні підприємства.
Це сприятиме збільшенню їх самостійності в господарських та управлінських справах.
7
Найгучніші відкриття в медицині, які змінили її назавжди
Холестерин поможет впоратіся з ВІЛ
Американські та європейські досліднікі з Університету Джонса Хопкінса, Міланського університету, Університету Інсбрука нашли способ, Який захіщає імунну систему від руйнівної Дії ВІЛ. Це дает Надію на создание працюючої вакцини від вірусу. Віявляється, при відаленні холестерину з поверхні ВІЛ, вірус НЕ может нашкодіті імунітету. Зараз досліднікі хотят з’ясувати, як використовуват своє Відкриття на практике.
Знайдені Особливості розвитку хвороби Стівена Хокінга
Американські Вчені виявило, что при розвитку бічного аміотрофічного склерозу (БАС) – нейродегенератівного захворювання, від которого страждав Стівен Хокінг – змінюються розміри Рухів нейронів.
Стовбурові Клітини проти цироз печінкі
Досліднікі з університету Джонса Хопкінса показали, что Клітини печінкі, отрімані з репрограмованіх клітін різніх тканин дорослої людини, пріжіваються и відновлюють тканини печінкі мишей з хронічнім цироз.
Клітини кожи в борьбе с хвороби Альцгеймера
Досліднікі в рамках експеримент змоглі перепрограмуваті Клітини кожи в плюріпотентні стовбурові Клітини, Які потім могут розвинутися в будь-Клітини або тканини тела.
11
Пристрої, які рятують життя
Часто на порятунок людського життя є всього кілька хвилин, і кваліфіковані лікарі не завжди встигають дістатися до пацієнта. Уже зараз в світі активно використовуються високотехнологічні пристрої, які за лічені секунди аналізують стан здоров’я і підтримують життєдіяльність пацієнта до прибуття невідкладної медичної допомоги.
Показовий приклад – дефібрилятори. Зараз не можна бути застрахованим від інфаркту та аритмії навіть у досить молодому віці.
У такі моменти порятунок людини залежить від того, наскільки швидко вона отримає першу допомогу. Ми пишаємося тим, що дефібрилятори, над програмним забезпеченням яких працювали наші інженери з Харкова, можна побачити по всьому світу, наприклад, в більшості великих аеропортів.
Вони мають інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і можуть самі визначити потрібну потужність високовольтного імпульсу, необхідну для відновлення ритмічної роботи серця.
Більш складними і функціональними дефібриляторами-моніторами користуються бригади швидкої допомоги. Система відстежує життєві показники пацієнта і передає дані в клініку, дозволяючи лікарям підготуватися до операції ще до того, як пацієнт буде доставлений у лікарню.
Ще одна розробка, до створення якої долучилися українські інженери GlobalLogic, – системи автоматичного введення ліків в організм людини. Подібні пристрої здатні відстежувати клінічно важливі показники організму за допомогою датчиків, відповідним чином коригувати свою роботу, попереджати лікаря і пацієнта про критичні стани. Такі рішення широко використовуються в самих різних сферах медицини та допомагають полегшити життя пацієнтам з найрізноманітнішими захворюваннями.
Створювати подібні пристрої – велика відповідальність для IT-компаній. Чим більший їхній вплив на організм людини, тим більш жорсткі вимоги пред’являються до їхньої розробки і контролю якості. Ціна помилки – здоров’я або життя. Тому інженери, які розробляють такі пристрої, регулярно проходять сертифікацію на дотримання стандартів якості, спеціально розроблених для створення медичних рішень.
13
Published: Feb 22, 2021
Latest Revision: Feb 22, 2021
Ourboox Unique Identifier: OB-1053136
Copyright © 2021