В Україні багато природних зон:
- Змішані ліси Зона мішаних лісів займає північну частину України. її поверхня рівнинна. Зону мішаних лісів називають Українським Поліссям. На території цієї природної зони багато річок. Це – край озер і боліт. Там створена велика штучна водойма – Київське водосховище.
- Лісостеп Чим далі на південь від зони мішаних лісів, тим більше з’являється безлісних ділянок – ділянок степу. Територія, на якій чергуються ділянки лісу і степу, називається лісостеповій зоною.У лісостеповій зоні тепле літо і помірно холодна зима. Опадів випадає менше, ніж в зоні мішаних лісів, але більше, ніж у степах. На степових ділянках переважає чорноземний грунт. Природні умови сприятливі для росту і розвитку дикорослих та багатьох культурних рослин.
- Степ: На південь від лісостепу до Чорного і Азовського морів розкинулася безлісна територія – степова зона України. Поверхня степів рівнинна, з горбами, ярами і балкамі.У зоні степів сонце знаходиться вище на небосхилі, ніж у зоні мішаних лісів. Тому сонячні промені падають на степову зону пряміше і сильніше нагрівають земну поверхню.
- Карпатські гори: Карпатські гори, які знаходяться в Україні, називають українським Карпатамі.Украінські Карпати – гори, середні по висоті. Вони утворені кількома гірськими хребтами. Між ними розкинулися мальовничі доліні.Карпатські гори – це місце в Україні, де випадає більше опадів: дощів – навесні і влітку, снігу – взимку. Навесні сніг довго лежить на округлих вершинах гір, але з часом тане під променями сонця.
1) зона змішаних лісів
2) Лісостеп
3) Степ
І в кожній зоні різний клімат і флора і фауна
Наприклад, в зоні мішаних лісів більш притаманні болота, озера і річки. Жителями цієї зони є лісові види: лось, ведмідь, дикий кабан, рись і ін …
Лісостеп – це проміжна територія між лісом і степом, там можна зустріти тварин, які живуть в лісах і тварин, які живуть в степах.
Степ – це місце, де температури вище і мало вологи, ніж в інших зонах. В степу жителями є гризуни, змії, ящірки,
водні птиці та ін …
Зубр: Врятувати зубрів в дикій природі, на жаль, не вдалося. Цих унікальних тварин можна побачити тільки в спеціальних господарствах. Зубри зникли з дикої природи, зокрема, через полювання. І навіть зараз, в цивілізованому світі, зубр є популярним об’єктом полювання серед багатіїв. За останні 20 років це тварина зникла в Україні в багатьох місцях, де раніше була відновлена.
Ведмідь бурий: Україна бурий ведмідь водиться в Карпатах, хоча може забрести і в ліси на півночі Чернігівської та Сумської областей. Всього в Україні не більше 300 особин, і на тварин до цих пір полюють браконьєри. Ведмеді відчувають і інших знущань: їх дресирують в цирку, тримають як розвага в ресторанах або приватних господарствах.
Глушець (глухар): Цей красень – один з найбільших птахів Українських Карпат. Глухарі занесені в Червону книгу України, але це не заважає браконьєрам полювати на них. Також на зниження популяції впливає вирубка лісів, випас великої рогатої худоби і навіть туризм в місцях висиджування маленьких пташенят.
Горностай: це маленька пухнаста і швидка тварина з гарним хутром, який влітку стає коричнево-жовтувато-сірим, а взимку – білим. Горностаї стали жертвами модної індустрії – з їх щільного і м’якого хутра і досі виготовляють шубі.В України ці милі тварини під охороною держави, вони занесені до Червоної книги України, і полювання на них заборонена навіть з метою дослідження.
Сипуха: Один серед видів сов, які водяться в Україні – це сипуха. Рідкісний птах гніздиться в західних і центральних областях України, а також на півночі Одеської області. Сипух в світі стає все менше і менше: у всій Європі їх 110-220 тисяч пар, а в Україні близько 30 пар.
Пропоную вам перглянути відео “ Топ-10 диких тварин України, які потребують захисту” :
https://www.youtube.com/watch?v=-BJsomFxUrM
Це ще не всі тварини Україні, але більшість з них знаходяться в межах вимирання.
Бережіть природу !!!
Published: Feb 22, 2021
Latest Revision: Feb 22, 2021
Ourboox Unique Identifier: OB-1052919
Copyright © 2021