Ігнатова Ксенія:
“Моя історія трапилась на досі відомому інтернет-магазині “Аліекспрес”. Так трапилось, що продавець надсилає інші речі, і звісно це не приємно. Ти чекаєш на свій скарб, а приходить дитячий одяг. Потім стало відомо, що ця людина вже не вперше так вчиняє. Тому я хочу вам порадити:
- купуємо речі у відомих продавців
- перевіряємо коментари не тільки на свою річ”
Фото з сайту: https://rozetked.me/news/5963-ostorozhno-moshenniki-na-aliexpress
Томко Ліза:
“Ця неприємна історія траплялася зі мною частенько, поки я не прийняла відповідні міри.
Мені писали дорослі чоловіки та залицялися. Після години слащавих повідомлень вони, майже, благали відправити мої фото. Голі чи не голі, будь які єротичні. Для мене їх повідомлення були не зрозумілими та бридкими. Був величезний ризик, що мої фото могли продавати, погрожувати, завдяки цим знімкам. Я натерпілася таких повідомлень, тому моє рішення було таким: минулого року я закрила майже всі свої акаунти та почистила людей, що на мене підписані. В телеграмі почала обмежувати коло людей, що можуть бачити про мене інформацію. Зовсім не жалкую, що зробила це, почуваю себе набагато безпечніше. Я бажаю, щоб у будь кого не було такої історії, а тим більше з поганою кінцівкою, тому закликаю вас завчасно закрити свої акаунти та бути обережними з знайомствами у інтернеті.”
фото з :https://the-geek.ru/article/sotsialnyie-seti-bich-sovremennosti
Маркова Софія:
“Якось я зіткнулась з проблемою крадіжки моїх даних в Соц-мережі Telegram . Мою сторінку взломали і надсилали посилання з вірусом, всім моїм знайомим. Я не могла повернути свій аккаунт більше 3 днів. Щоб не зіткнутися з такою проблемою, дотримуйтеся таких правил:
- Не відривайте підозріли посилання.
- Поставьте надійний пароль.
- Зберегайте дані на інші носії.
- Встановити антивірус.
- Встановити автентифікацію.”
Фото з:
https://www.google.com/amp/s/amp.dw.com/ru/10-telegram
Олексій Сабіров:
“Зі мною сталася не дуже приємна ситуація мене хотіли обдурити кібер злочинці. Мені прийшло повідомлення про те що я виграв 50 000 гривень але забрати я їх не міг просто так мені потрібно було надіслати їм 100 гривень і тоді я отримаю свої 50 000. Я подумав що це не погана пропозиція та поповнив їм на курту 100 гривень але мені не прийшло нічого.
Як уникнути з такої ситуаці: просто не слід блукати по не знайомим сайтам та не вестись на такі пропозиції. “
Фото з:https://rv-news.ru/stop-moshennik-vy-vyigrali-priz-3/
Циганок Марія:
“Я досить часто купую щось онлайн, але на жаль один раз мені не пощастило. Я замовила річ, відразу ж оплатила повну вартість товару після чого ця річ не прийшла мені, а продавець зник. Через кілька місяців мені подзвонили з поліції, повернули повну вартість товару і розповіли про те, що ця людина обдурила близько 30 людей (при тому, що я до них навіть не зверталася за допомогою). Тому, я для себе зробила висновки, що в подібних ситуаціях завжди потрібно звертатися до правоохоронних органів.”
фото з:
16. Руденко Ігор:
“Усім відомо про авторські права, але від цього не стає краще, адже важливо не просто знати , а й притримуватись тих правил. Отже, одного разу й я зіткнувся з авторськими правами. Фото з мого Інстаграм акаунта поширювались на інших аккаунтах без мого відома. З свого досвіду, можу сказати, щоб не трапилось подібного:
- Не слід публікувати провокативні (відверті або нецензурні) фото.
- Слід зробити свій аккаунт (у будь-якій соц мережі) закритим, адже так ви будете знати хто може стежити за вами.
- Не слід вступати та зв’язуватись з підозрілими/неблагонадійними групами чи особами
- Якщо подібна ситуація трапилась, слід подати скаргу, в якій вказати причину “Порушення авторських прав”. Попросіть своїх знайомих, щоб зробили те ж саме, адже так адміністрація соц мереж прийме міри (поодинокі скарги рідко роздивляються).”
Пономаренко Денис:
“Я також мав справу з шахраями. Купуючи смартфон через інтернет, мені довелося сплатити передплату. Гадаючи, що шахраї ніколи не зможуть втертися до мене в довіру, тому я ніколи на них не наткнуся, я перевів гроші. Неважко здогадатися, що більше на зв’язок вони не виходили. Хоча сума була невелика, мені було дуже прикро. Замість нового смартфону я отримав лише поганий настрій. Ось мої поради, як не піти моїми слідами:
- Завжди обирайте розрахунок готівкою, які б “плюшки” вам не пропонували за “безнал”
- Якщо це інстаграм, перевірте сторінку: наявність коментарів, підписників, реальні вони чи ні. Я в свою чергу цього не зробив.
І все буде добре!”
фото з:https://poltava.to/news/26986/
Шеремет Саша:
“У мене була ситуація, коли мені написав шахрай через інтернет з проханням скинути йому грошей, тому що його дохід невеликий. Описати мої почуття це ні сказать нічого, мені було настільки неприємно, як ніби-то я повинна була віддати щось своє незнайомій людині. Але вихід з цієї ситуації теж є, і він діє таким образом. Коли ви бачете , что вам пишуть незнайомі люди з проханнями скинути їм гроші, телефонуйте відразу в поліцію, адже це вже інтернет-шахрайство і за це саджають до в’язниці”
Фото з:https://pr-cy.ru/news/p/7239-moshenniki-v-internete-sovremennye-sposoby-obmana
Сєвцова Дар’я:
“Одного разу я хотіла замовити певний товар в інтернеті. Я відправила кошти, але товар не отримала. Звичайно, мені було дуже неприємно через цю ситуацію(((
Ознаки потенційно небезпечних інтернет-магазинів:
- Низькі ціни на товар
- Вимога передоплати
- Відсутність кур’єрської доставки чи самовивозу товару
- Відсутність контактної інформації і відомостей про продавця
- Неточність або невідповідність в описі товарів”
фото з:https://yurlitsa.ru/obman-v-internete-kak-raspoznat-chto-obmanyvayut-ili-khotyat-obmanut/
Давиденко Ксенія:
“Зараз дуже модне стало телефонне шахрайство. Літнім людям дзвонять нібито робітники поліції, повідомляють про ДТП або про небезпечну подію, яка сталася з їхніми родичами. Пропонують допомогу, щоб залагодити справу за допомогою грошей ( суми досить-таки різні). Гроші треба перевести на рахунок дуже швидко. Як правило, літні люди реагують одразу, не телефонуючи родичам, перераховують гроші. Саме така ситуація сталася з моєю бабусею. І це було дуже неприємно. А поліція не змогла нічим зарадити, шахраїв не знайшли. Тож ось кілька порад, як цього уникнути:
- попередьте своїх родичів про шахраїв
- не довіряйте несподіваним дзвінкам від невідомих
- перевіряйте інформацію
- БУДЬТЕ НА ЗВ’ЯЗКУ З БЛИЗЬКИМИ!”
фото з: https://chas.cv.ua/politics/53303-oberezhno-shahrajstvo-po-telefonu-yak-zahystyty-sebe-vid-mobilnyh-afer.html
Денисенко Марія:
“Зараз дуже популярне шахрайство в соціальних мережах. Особливо, це поширене в інстаграмі. Від імені друга просять скинути гроші на мобільний рахунок або картку.
Це небезпечно, тому що довіряєш другові , не перевіряєш особистість та скидуєш гроші.
Що можна зробити, щоб уникнути цього:
- Обов’язково перевірити (спитати щось що знаєте і розумієте тільки ви)
- Зателефонувати товаришу та спитати особисто”
фото з:https://www.google.com/amp/s/ua.korrespondent.net/amp/4147841-Instagram-zakhystyt-korystuvachiv-vid-internet-shakhraiv
Аль-Амлех Марія:
“Одного разу , я вирішила скачати піратську версію гри, чого робити не варто, адже ймовірність занести віруси дуже велика. Я не звернула на це увагу і отримала покарання. Звичайно ж я занесла віруси на комп’ютер. Реклама вискакувала кожну хвилину, скачати непотрібні мені додатки. Це було жахливо . Цю проблему я вирішила скачавши антивірус. Але я могла і не розв’язати цю проблему, тому не завантажуйте нічого з сумнівних сайтів і будьте уважні!”
Фото з:https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fzillya.ua%2Fosnovni-vidi-virusnikh-program&psig=AOvVaw1SdUFb8XRSSBMUVHuvo3R4&ust=1613042086569000&source=images&cd=vfe&ved=0CAIQjRxqFwoTCJjRwqqa3-4CFQAAAAAdAAAAABAD
Акчуріна Олена:
“Вже ні для кого не секрет, що в Інтернеті можна продавати та купувати певні речі. Та потрібно завжди розуміти,що купуючи в Інтернеті, ми ризикуємо. Одного разу в мене виникла проблема саме із шахрайством , коли з мене кошти за товар взяли, але продукцію я так і не отримала. Було, якщо чесно,зовсім не приємно…Тож, ось декілька порад, як запобігти цьому:
- Не надавайте особисті дані на незнайомих сайтах. Паспортні і платіжні дані, телефон, логін і пароль в інтернеті надавайте тільки в разі 100% впевненості, що перебуваєте на офіційних сайтах.
- Не робіть великих передоплат при покупці в інтернет-магазині.
- Не користуйтесь підозрілими сервісами або пропозиціями інших людей.
І ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ!)”
фото з:https://glavcom.ua/kyiv/news/policiya-poperedzhaje-meshkanciv-kijivshchini-pro-internet-shahrajiv-660417.html
Шлянін Максим:
“Колись давно я з моїм знайомим почали сварку у чаті в якому були інші наші друзі. Через деякий час він почав чеплятись до рідких помилок у реченнях і словісно ображати мене,я повівся на це і теж почав його ображати після чого в адрес моїх родичів пішли загрози.Через деякий час я зрозумів що вести розмову далі вже немає сенсу і настрою. Після цього я заблокував його і більше з им не спілкувався.
Одже якщо хочете зберегти свої нерви та настрій то не треба приймати участь у суперечках в інтернеті так як це може не мати логічно кінця так як в інтернеті всі хоробрі. Також таким чином з вас можуть намагатися виманити вашу інформацію.”
ФОТО З:https://ns-plus.com.ua/2018/11/09/kiberbuling-zagroza-hhi-stolittya/
Кременчуцький Богдан:
“Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:
Поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;
Повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.
Видання себе за когось іншого/іншу і надсилання повідомлень іншим людям від його/її імені.
З ким я маю поговорити, якщо хтось цькує мене в Інтернеті?
У своїй школі ви можете звернутися до психолога, спортивного тренера чи улюбленого вчителя.
А якщо вам не зручно спілкуватися з кимось, кого ви знаєте, пошукайте гарячу лінію у своїй країні, щоб поговорити з професійним консультантом”
Фото з:https://www.google.com/amp/s/amp.dw.com/ru/10-telegram
Зінченко Мирослава:
“Мені доводилося стикатися з зломом моєї сторінки. З мого аккаунту почали надсилати повідомлення з вимогою коштів, погрожування від мого імені. Я рекомендую дотримуватися таких речей, аби ви не потрапили в таку ситуацію:
- Налаштувати подвійну або потрійну автентифікацію.
- Встановити більш надійний пароль (більше символів, використовувати знаки, цифри, великі літери) .
- Зберегти дані на надійних носіях.
- Нікому не передавати свої дані.”
фото з:https://images.app.goo.gl/WwpnFF1FupndA1uC7
Покалюк Олександра:
“Булінг у школі!
Своїми словами булінг – це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом.
Немає нічого поганого у тому, щоб повідомити про агресивну поведінку щодо когось учителю або принаймні друзям. Є різниця між “пліткуванням” та “піклуванням” про своє життя.Перше і найголовніше правило – не тримати це у секреті. Розкажи друзям, знайомим чи рідним про те, що тебе ображають у школі, цього не слід соромитись.”
фото з:
https://www.prostir.ua/?news=tskuvannya-u-shkoli-yak-pidlitkovi-ne-staty-zhertvoyu-bulinhu
Мурсюкаєва Ксенія:
“Крадіжка соціальної особистості, вид шахрайство з використання персональних даних людини для здійснення різних операцій від цього імені з метою отримання матеріальної або будь-якой іншої вигоди. Приблизно рік тому в мене сталася така ситуація, зламавши мій акаунт, людина писала моїм друзям і говорила, що я терміново потребую грошей. Я не відразу це помітила і двоє чоловік потрапило в пастку, інші вчасно дізналися про те що сталося. Щоб з вами не трапилося такого, хочу сказати кілька порад:
- Не розповідайте ваші паролі від соціальних мереж будь кому.
- Старайтесь вибирати не дуже легкі паролі.
- Привяжіть ваш аккаунт до пошти або номера телефону, щоб у разі небезпеки вас повідомили про вхід у ваш аккаунт з незнайомого пристрою.
фото з:https://www.securitylab.ru/upload/iblock/efa/efa48c1efbeb50165b7b415f1359c06e.jpg
Пайков Максим:
“Ситуація була не так давно, як не дивно вона сталася в інтернеті. Перед виборами в США, я виражав свою думку і деякі люди почали писати мені. Люди не погоджуаалися зі мною і писали не гарні речі.
Я звісно не ображався і відстоював свою думку.
Для того щоб уникнути такої ситуації, потрібно закрити аккаунт, або заборонити не відомим людям писати вам”
фото з:https://www.securitylab.ru/upload/iblock/efa/efa48c1efbeb50165b7b415f1359c06e.jpg
Сподіваємося, що наші історії вбережуть вас від неприємного життєвого досвіду!
Дякуємо за те, що Ви – з нами 🙂
Published: Feb 10, 2021
Latest Revision: Feb 10, 2021
Ourboox Unique Identifier: OB-1039332
Copyright © 2021